באיזה שם נקרא לשיעור היומי ?

• פותח הנושא turbo
  • פורסם בתאריך

turbo

New member
באיזה שם נקרא לשיעור היומי ?

בס``ד קודם נתחיל בשיעור בע``ה... אז הסיפורון שלנו היום הוא על החפץ חיים זצ``ל. בתקופה שלו הוא היה ממש מוכר ,ואנשים הגיעו אליו ממקומות ממש רחוקים. אז יהודי עשיר אחד שמע על החפץ חיים ,והחליט לסוע אליו ,למרות המרחק. כאשר הוא הגיע לצדיק ,התפלא למראה עניו: בית רעוע ,בלי רהיטים,בסלון ארגז הפוך המשמש שולחן...כמעט חוסר כל. אותו יהודי שואל את החפץ חיים בפליאה: ``אתה החפץ חיים שכולם מדברים עליו ,חשבתי שיהיה לך רהיטים יפים,בית נאה וכו`....`` שואל אותו החפץ חיים ז``ל:``ואיפה כבודו מתאכסן?`` עונה לו היהודי:``באכסנית דרכים פלונית``. אומר לו החפץ חיים:``ואילו האכסניה יפה ? ויש לך רהיטים יפים ?`` צוחק היהודי ואומר:``אני שם רק אורח`` צוחק החפץ חיים ואומר:``גם אני (בעולם הזה) רק אורח...`` *** שני קיצורי הלכות: 1.``אסור לספר לשה``ר, אפילו אם יחרפהו ויהיה עליו איבה ,אין לחוש לזה``. 2.``אסור לספר לשה``ר, אפילו שיהיה לו על ידי זה הפסד ממון``. *** רציתי לשאול אתכם ,ושתציעו לי.... איך לקרוא לשיעור שלנו ? תודה טור

שיעור צדקיום!

אוף! מה זה כל יום שיעור או מאמר על רב אחר! את מי זה מעניין! לכבוד מה זה?

אמיתי 21

New member
אשרנו שזכינו ף-)

עמ``י עש``ו ידיד יקר מי כמוך :) מעשיות חפץ חיים :) ד``א גם זה מסופר על החזון איש הרי ידיד יקר אני חייב לזז אז לחיים ושלום

turbo

New member
אני שמעתי את זה...

בס``ד על החפץ חיים. וכבודו של החזון איש במקומו. והכי חשוב זה להיות שמח...

אמרתי שאני תמיד פה להקפיץ :)

עמ``י עש``ו בד``כ אני מגיבה על מה שיוצא לי אבל על שלך אני משתדלת להגיב אחרון כדי שיהיה למעלה :) ואחרון חביב :) איך הולך השם ``שעת סיפור``? מזכיר את הגן לא? :) בכל אופן רק שתדע אני אפתח עוד מעט תיקיה עם ``לקט סיפורי טורבו`` ואני אכניס בפנים את כל הסיפורים :) ועוד משהו אני לא מצאתי איפה כתבת את זה ואם אתה כתבת אבל נאמר פה בפורום שאסור לאמר לשון הרע אפילו על דבר שהוא נכון <או משהו בסיגנון> ויש רציתי רת המקור של זה אם יש... כי אני יודעת שיש הבדל בין להביא דיבה ללהוציא דיבה להוציא =דבר שיקרי ולהביא=דבר אמת ולשם אמת מותר ובשביל זה אני מעדיפה לראות את המקור...

turbo

New member
ילדה...

בס``ד אין לי את המקור,אבל אפשר לברר. ובטוח שזה אסור ... אני לא יודע אם זה לשה``ר או אבק לשה``ר ,אבל זה אסור. וצריך להזכיר שאמרתי שזה אמת בגנות חברו,כגון: נטלי,שמעת שרועי חילל שבת ? וחשוב לנו ללמוד את ההלכות האלה (לי לפחות) ,כי זה חמור מאד. ונסיים במשהו אופטימי :cool: שהחפץ חיים אמר: ש-80 שנים הוא לא דיבר ושמע לשה``ר או אבק לשה``ר !!! והכי חשוב זה להיות שמח ...

turbo

New member
נ.ב

בס``ד ההצעה: ``שעת סיפור`` נשמעת ילדודית ,אבל זה תלוי בכם. ועוד דבר... הסיפורים הם לא שלי ,אלא מה ששמעתי מרבנים או שקראתי ,אז תפתחי תקייה שנקראת: ``לקט סיפורי צדיקים`` ,או ``לקט סיפורי ה-צ`....`` :) אז תנו חיוך,כי הכי חשוב זה להיות שמח

nogits

New member
שאלה לי אליך צדיק

השיעור היומי זה בסדר גמור- אז תשאיר את זה פשוט ככה. ולשאלה- האם החובה לשמוח לחייך ולקפץ בשמחה היא חובה תמידית? 24 שעות ביום 365 ימים בשנה? ואם תחשוב על זה - שמישהו נופל-למשל באוטובוס- נותנים לו כמה שניות להמשיך לשכב ומרגיעים, ונותנים לשתות מים. לא ישר מחזיקים אותו מהכתפיים ומעמידים אותו על הרגליים. ואם מישהו מצטער קצת לפעמים על דברים שכואבים לו, האם הצורך לחייך מולו ולרקוד ולהגיד לו , ``אחי, איפה החיוך?`` צריך להיות בכלל. או שצריך לתת זמ, ולחבק גם בלי להגיד כלום ולסמוך עליו שהשמחה תמשיך לנבוע ממנו ברגע שהוא יירגע קצת. אז מה אתה אומר צדיק?

turbo

New member
תודה על ההצעות ....

בס``ד חובה לשמוח תמיד. כי אם את\ה מאמינ\ה בהשגחה פרטית ,אז זה אומר שכל מה שעובר עלייך זה מה`. ומה` לא יצא הרע,כמו שכתוב:``טוב ה` לכל..`` רק אנחנו חושבים את זה לרע ,בגלל כל מיני סיבות. ולכן אם מישהו ח``ו בעצבות (וחמור מאד זה להיות בעצבות של יאוש ברוחניות) אז זה סוג של כפירה,וזה השורש לכל העבירות רח``ל. כי אם אתה מאמין שה` רחמן ואתה רחוק ממנו ,אז במקום להיות בעצבות ובדיכאון ובמרה שחורה וכו` ,תתפלל/י אליו . ואפילו אם אינך רואה ישועה ,אל תתיאש מן הרחמים ,כמו שכתוב: ``קוה אל ה` חזק ואמץ ליבך וקוה אל ה`...`` למה רשום ליבך ? איזוהי עבודה שבלב ? ....זו תפילה... לכן תתפלל ואם לא נענתה תפילתך,תתחזק/י ותתאמץ/י שוב בתפילה ,עד שה` ימלא את משאלותיך. ונחזור לשמחה בע``ה....:) על העצבות יש קיטרוג גדול ,כי המקטרג אומר ומשטין לקב``ה : תראה את הילדים שלך ,הם עצובים שכך גזרת עליהם...וכו`. וביננו מה יעזור להיות בעצבות ? אז הכי חשוב זה להיות שמח.... שמח שהקב``ה עשה אותי יהודי,ושברא אותי בכלל ,ושנתן לי חיים ,ועוד הרבה הרבה מתנות חינם שהוא עושה איתי כל רגע ורגע...

nogits

New member
צער ועצבות זה לא אותו דבר

ואני דיברתי על צער. על תחושה שלא עוזבת של צער על משהו שקרה- כמו אתמול. איך אפשר להגיד לילדים האלו, לעיניים המבוהלות האלה, ילדים תשמחו! והרגע הם קברו את חבר שלהם

טעיתי

עמ``י עש``ו זכרתי שהיתה הבחנה בין ``להוציא דיבה`` ל``להביא דיבה`` אבל זה לא היה בעיניין מותר ואסור זה היה בעיניין אחר <דברי אמת או דברי שקר> ד.ה ``את דבתם רעה``:כל רעה שהיה רואה באחיו בני לאה היה מגיד לאביו שהיו אוכלין אבר מן החי וישחטו שעיר עיזים במכירתו ולא אכלוהו חי ועל דבה שסיפר עליהם שקורין לאחיהם עבדים לעבד נמכר יוסף. ועל העריות שספר עליהם ואשת אשת אדוניו וגו`. <בראשית לז` ב`> מהפרוש של רש``י ניתן לראות שעל כל דיבה ודיבה שהביא יוסף בפני אביו מידה כנגד מידה היה עונשו עם הוא קיבל על זה עונש משמע זה אסור…

ה-תמ-ים

New member
המלצה או שניים לשם לשיעור היומי

אולי ``הטור היומי`` או ``הטור של טורבו``? וטורבו תמשיך ככה, אני נכנס לכוננות טורבו ...

למעלה