באיזה משני התרחישים לבחור?

באיזה משני התרחישים לבחור?

תרחיש 1:
העולם הוא בדיוק כמו העולם שלנו, בלי קסם או שום דבר על טבעי. יש בו עם שהיה הראשון לקבל דת מונותאיסטית ואחרי חורבן הבית חצי מהם איבדו את אמונתם ואימצו את הפילוסופיה האפיקוראית כדרך חיים. כך התחילה המדינה שאת סיפורה אני רוצה לספר.

תרחיש 2:
אחרי שהאדם המוכר לנו התפתח באבולוציה טבעית נולד סוג של אלוהים. הצאצאים שנולדו לו מנשים אנושיות הפכו לגזע של קוסמים שהוביל את המין האנושי ליציאה מהיבשת בה התפתח ויישוב היבשות האחרות. הציביליזציה מבוססת הקסם הושמדה על ידי מגפת זומבים וקבוצות מבודדות של ניצולים התפתחו לארבעה גזעים אנושיים. זמן קצר לפני המגפה נוצר, באמצעות כישוף שגוי אחר, מוטאנט בעל אינטליגנציה גבוהה אך בעיה נפשית שמונעת ממנו להשתמש בה. אחד משני הכישופים האחרונים שהותרו, לפני שהאל ביטל את הקסם בעולם כדי להשמיד את הזומבים, יצר אלף כפילים של אותו אדם (כולל נשים, כמובן) והם הבסיס למדינה שנקראת על שמו. שאיפתם הגדולה ביותר של בני העם הזה היא להוליד שוב אדם הזהה גנטית למקורי, שאיפה שתמיד מדוכאת על ידי הכוחות הבינלאומיים חסרי הלב.
 
לצורך ההיסטוריה הקדומה של עולם הסיפורים

אם אני רוצה לשלב בסיפור בעלי כוחות על טבעיים, צריך את תרחיש 2. אם אני רוצה שכל הבעיות תיפתרנה עם תבונה והגיון, צריך את תרחיש 1.
 

ויימס

New member
זה יותר טוב בשביל הסיפור לפתור בעיות על ידי

תבונה והיגיון. אבל אני חושבת שזה אפשרי גם אם יש לך כוחות על טבעיים, אתה פשוט צריך לקבוע לעצמך כללים של איך הקסם עובד, ולתת לדמויות שלך לתמרן את הכללים האלה בצורה חכמה.
 

godright

New member
ההבדל הוא משמעותי!

זה כמעט כמו לשאול האם לכתוב פנטזיה או ביוגרפיה.
אבל אני לא רואה למה אי אפשר לערבב בין השניים?
עם שחי ומאמין שהם תרחיש אחד, כשהם למעשה תוצאה רחוקה של תרחיש שניים.
 
למעלה