באיזה אי יווני הייתם בוחרים?

רו1

New member
באיזה אי יווני הייתם בוחרים?

לטיול של שבוע לזוג בני 50 שמבקש להנות מ-: נוף עיירות מתוקות מעט עתיקות אוכל טוב בתי מלון ברמה גבוהה? תודה.

לא שאני בגיל הנ"ל...

ממש לא אבל קראתי שבוע שעבר כתבה של דובי דכאי ב"ידיעות אחרונות" ,גיליון מסלול ששם הוא שט בין כמה מאיי יוון עם יאכטה קטנה . אז נכון שהוא קצת התאמרץ שעזר לקברניט עם המפרשים אבל אני מאמין שאפשר גם לשכור אנשים שישעו את העבודה עם המפרשים אם אתם רק זוג. אין לי מושג כמה זה עולה אבל לא נראה לי שיותר מדי ושהים שקט ביוון(ביולי הוא שקט ומאמצע אוגוסט מתחיל להיות סוער אז לא מומלץ באוגוסט) זו נראת לי הצעה מעניינת לעבור מאי לאי,טברנה לטברנה,נוף מדהים יש מהים(ששטתי במעבורת הנוף היה מדהים),עיירות מתוקות בטוח תמצאו בשיט שכזה אוכל טוב יש בכל מקום ובתי מלון ברמה גבוהה אין כמעט באיי יוון,ולמרות שבכתבה הוא ישן ביאכטה אפשר לעזוב אותה בנמל בלילה. תבלו

יונית א

New member
לגבי מידע עיתונאי-

שווה תמיד לבדוק מול מקורות מידע אחרים. לעיתים הכתבה היא פרסומית או "בחסות" או פרסומית למחצה. אז חלילה לי מלפסול את המידע הנ"ל מה עוד שהשיט היחיד שאני עושה הוא בגיגית באמבטיה, אבל שווה תמיד לבדוק כתבות עיתונאיות בתחומי התיירות בעיקר.

shapira meir

New member
טיול באי יווני לבני 50

ניר החיפאי ודאי יודע מה שהוא אומר, אבל אם תרצו סיוע בנושא טיול בכרתים אני לרשותכם, כיוון שאתם בודאי לא מחפשים להשתגע ולא לדפוק טקילות וצעירים מגיל 17 ומטה. תתקשרו 055-441221 יאסו מגאלוניסוס מאיר שפירא (תסגרו את הידיעה ותלחצו על שמי)

shapira meir

New member
עוד שתי הערות בונות

1. לא לקחת את דברי העיתונאים כתורה מסיני. ברוב המקרים מדובר בעיתונאי שנסע על חשבון חברת טיולים או נסיעות או אחר (וכאן בהחלט יש להם גילוי נאות) כאשר מה שנכתב , הוא לא שיא הדיוק (ואני אומר את זה במירב הנימוס האפשרי, כיוון שבמילים ישירות זה נשמע אחרת לחלוטין) , ולכן מומלץ לבדוק. 2. יש באיי יוון בתי מלון טובים , למשל רשת קפסיס ברודוס שהיא רשת מוכרת ואמרו לי שבתי המלון שלה גם ברודוס טובים, ובכרתים מתוך כ-800 בתי מלון לפחות 150 הם ברמת דה-לוקס (5 כוכבים) ובאלונדה נמצא המלון הראשון באירופה (לפי דיווחם) ברמת 6 כוכבים " דה פנינזולה אט פורטו אלונדה" ליד איוס ניקולאוס (לילה לזוג בסויטה באמצע העונה 1309 יורו, ללילה)

חיננית

New member
בכרתים-בכפר פודלה

הכפר של הצייר אלגרקו . לידו יש כפר נופש כיפי עם ארוחות בלי סוף בחצי פנסיון . היינו שםלפני כמה שנים ונהנינו כל דקה זה בערך בחצי הדרך הרקליון חיניה. כרתים האי הגדול ביותר יש שילוב של נופים עתיקות חופים וטברנות יפות לתירים ולמקומיים -מתאים בהחלט לגיל

lunary

New member
שבוע באי אחד, אז רק כרתים. יש המשך

א. כטיילתי ביוון כולל האיים הייתי קרוב לגילכם וזה היה לפני מעט שנים. ב. אם לבלות שבוע באי אחד, אז רק כרתים בא בחשבון. האחרים קטנים מאד. ג. גם כרתים די קטן, אבל אפשר ממש להנות ממנו. יש לי חומר שכתבתי בפסח. אם אמצא אשלח. ד. אפשר לשוט מכרתים לסיבוב בין איים ואז הייתי מציע: כרתים -> סנטוריני -> מיקונוס, ולחזור לכרתים. ה. סנטוריני מתאים מקסימום ליומים שלושה, בלי הבטן גב והרחצה. אגב יש בו חופים בשלושה צבעים: אדום שחור וחול רגיל. ה. אתם רשאים להתקשר אלי ישירות 056-321551

צודקים אבל ממש לא התכוונתי...

לקחת את הכתבה כתורה מסיני. אני מכיר את ידיעות אחרונות ויודע שהכתב הנ"ל והכתבה ההיא לא היו מושפעים ממסע פרסומי כלשהו כי המידע שניתן בה הוא אינפורמטיבי בלבד - לא שמות של מסעדות,חברות,חסויות וסוכני נסיעות. חשבתי שזה סתם יכול להיות רומנטי(תלוי גם בקברניט היווני כמובן שיכול להיות גס רוח ולא חסר כאלו). ובקשר להערה עם הבתי מלון צודקים רציתי לתקן אבל אי אפשר לתקן פה הודעה שנשלחה.יש בתי מלון יוקרתיים ביוון אבל לא באיים שבהם הייתי,שכמובן אלו לא איים שמתאימים לגיל הנ"ל. בכלליות לפי מה שהבנתי שייט שיוצא מאתונה/פיראוס לאיים בסביבה יכול להיות נחמד אם הים שקט.

shapira meir

New member
מידע בסיסי על כרתים

כנסו לכתובת המצורפת (אני מקווה שיצליח לי) שם תמצאו מידע בסיסי על כרתים [התוכן מבוסס על הספר שלי] ואם אחר כך מישהו יחפש עוד מידע (פרט לקניית הספר, כי הוא אזל) , בבקשה ומי שמתכנן לנסוע לטיול אמיתי לכרתים (זהו איננו אי קטן, שמו מגאלוניסוס= האי הגדול ביוונית) והוא הגדול באיי יוון, אורכו 260 קמ (בנסיעה על הציר הצפוני 320 קמ) רוחבו 12-70 קמ שטח מעל 8430 קמר אורך חופיו מעל 1050 קמ תושבים 650.000 תיירים בעונה מעל 2.500.000 מכל העולם) אני מוכן לייעץ אישית עם חומר ומפה וכל הנדרש לטיול שלא יישכח. למי שמחפש רק בילויים, מועדוני לילה עם סטריפטיז, קזינו וכדומה, אין בכרתים, יש ברודוס. יאסו מגאלוניסוס מאיר שפירא

למעלה