בֹּקֶר יוֹם שִׁשִׁי

בֹּקֶר יוֹם שִׁשִׁי

בְּבֹקֶר יוֹם שִׁשִׁי, בְּאֹפֶן מַפְתִּיעַ, הַשֶּׁמֶּשׁ לֹא הִפְצִּיעָה אֱלָּא רַק עָלְתָּה בַּשָּׁמַּיִם וְצִיְּרָה רִבּוּעַ שֶׁל אוֹר עַל רִצְפַּת חֲדְרִי וּמִן חֲרַכֵי הַתְּרִיס וְעַד הָרִצְפָּה סֻמַּן מַסְלוּל הַקַּרְנַיִּם בְּקַו יָשָׁר וְלָבָן, עַלָיו יָכֹלְתִּי לְטַפֵּס וְלָעַלוֹת מִן הַבּוֹר מִבְּלִי לְמַצְמֵּץ בָּעֵינַיִּם

קזאר

New member
פרח

השיר מעניין, על אף שאני לא מתחבר לנושא, נהנתי מהכתיבה, וקשה לי ממש להצביע למה, אבל היה משהו נועז בשיר הזה, משהו... נומר, יוצא דופן. מה שלא אהבתי לעומת זאת, זה המשחק עם המבנה בשורות האחרונות, הוא היה ברור לי מדי. קזאר.

kaya11

New member
פרח יקרה ../images/Emo13.gif

בְּבֹקֶר יוֹם שִׁשִׁי, בְּאֹפֶן מַפְתִּיעַ, הַשֶּׁמֶּשׁ לֹא הִפְצִּיעָה אֱלָּא רַק עָלְתָּה בַּשָּׁמַּיִם וְצִיְּרָה רִבּוּעַ שֶׁל אוֹר עַל רִצְפַּת חֲדְרִי וּמִן חֲרַכֵי הַתְּרִיס* משהו בביטוי הזה לא מסתדר לי וְעַד הָרִצְפָּה סֻמַּן מַסְלוּל הַקַּרְנַיִּם בְּקַו יָשָׁר וְלָבָן, עַלָיו יָכֹלְתִּי לְטַפֵּס וְלָעַלוֹת מִן הַבּוֹר מִבְּלִי לְמַצְמֵּץ בָּעֵינַיִּם * אולי זה בגלל וו החיבור לפני מן ואולי וזה בגלל השימוש במילה מן (אני יודעת שזה הצורה המלאה של מ... ) זה נראה לי לא מתאים בביטוי הספציפי הזה משום מה (כי למשל אחרי כן ב"לעלות מן הבור זה כן מתאים) לא יודעת בדיוק למה... חוץ מזה אהבתי את הרעיון והביצוע מרשים, במיוחד אהבתי את המדרגות בסוף

קסנדרה*

New member
פרח חביבה

פרח יקירתי קראתי פעם ושוב פעם, איני מוצאת כרגע מה בדיוק לא מסתדר לי בשיר, אבל עוד אחזור ואקרא שוב. משהו קטן שאני כן יכולה לציין עוד לא הפציעה, אבל עלתה בשמיים, אני צריכה לעכל את המשמעות. שבת שלום קסנדרה

griz

New member
פרח יקר, בשונה מקודמי, אוהב בלי

בשונה מקודמי, אוהב בלי הסתייגויות. מדובר לדעתי באמירה מינורית, המנציחה רגע קטן אחד בחיים. אמת ידועה היא שאלוהים מסתתר בפרטים קטנים. שבת שלום!

תודה לכולם והסבר קצר

שלחתי את השיר ברגשות מעורבים - אני חושבת שהוא לא גמור ולא מהוקצע, ובכל זאת, חשוב היה לי לאמר, ושכולם ישמעו (!), (בעיקר מי ששמעו ממני כבר כמה שבועות אמירות שונות לגמרי) שהשיר הזה נכתב ממקום מפויס יותר, ואולי אפילו רגע של אופטימיות. תודה לכל מי שקרא והגיב. גריז, המלים שלך רגשו אותי.

קסנדרה*

New member
פרח, אכן השמש הייתה שם ../images/Emo42.gif

היות והסברת את אשר הסברת, הבנתי ולא טחפש מה מפריע, מן הסתם את כבר תמצאי לבד
קסנדרה

גרסה שונה. מה דעתכם?../images/Emo36.gif../images/Emo36.gif

גרסה ממש שונה. אשמח לשמוע מה דעתכם. בְּבֹקֶר יוֹם שִׁשִׁי, בְּאֹפֶן מַפְתִּיעַ, הַשֶּׁמֶּשׁ לֹא הִפְצִּיעָה אֱלָּא עָלְתָּה בַּשָּׁמַּיִם וְצִיְּרָה רִבּוּעַ שֶׁל אוֹר עַל רִצְפַּת חֲדְרִי... הָאֶמֶת הִיא, שֶׁהַשֶּׁמֶּשׁ לֹא צִיְּרָה שׁוּם רִבּוּעַ כָּזֶּה, כִּי הַתְּרִיס הָיָה סָגוּר, אָבָל יָכֹלְתִּי לְפָחוֹת לְדַמְיֵּן אֵיךְ יְשֻׂרְטְטוּ קַוִים לְבָנִים וִיְשָׁרִים שֶׁל קַרְנַיִם מִחֲרַכֵי הַתְּרִיס עַד הָרִצְפָּה וְעַל הַסֻּלָם הַנּוֹהֵר הַזֶּה אֱפְשָׁר הָיָה שֶׁאֲטַפֵּס וְאֶעֱלֶה מִן הַבּוֹר מִבְּלִי לְמַצְמֵּץ בָּעֵינַיִּם, כִּי לְרֶגַע הָיְתָה הַשֶּׁמֶּשׁ בְּתֹכִי

kaya11

New member
אוך פרח ../images/Emo91.gif

אהבתי את הגרסה הזו מאאאד!!!!! אם זה בגלל מהדימוי לאמת ומשם לדמיון, או בגלל שלרגע השמש הייתה בתוכך. הגרסה הזו הרבה יותר חזקה מהקודמת (למרות שגם אותה אהבתי)

קסנדרה*

New member
פרח יקירתי, עכשיו ברור ויפה יותר../images/Emo13.gif

ושמחתי לקרוא מעט שמש גם היא כרגע בעיני דמיונך. הרי משם תתחיל השמש להפציע בבוא היום, אט אט יחדרו הקרניים לתודעה, להוויה ועד למרכז החדר
יפה היצירה הזו, טובה מקודמתה. קסנדרה

פרח יקרה

אופפפפפפפפ התגעגעתי לפורום (לא קשור לתגובה, הייתי חייבת...) קראתי את שתי הגרסאות ומצאתי שזו יותר טובה (לטעמי). גם בגירסה הראשונה הבנתי את אמירתך אך כאן הסיום חזק - כמה טוב שהשמש היתה בתוכך ולו לרגע...
שלך פו

sssddd2

New member
ע

לא צר לי אך אחלוק על כולכם בנושא הגרסה הראשונה חזקה בהרבה מהשניה. אפשר להבין ממנה את מה שאתה כותב בראשונה, ויותר, אפשר להרגיש את זה. השניה יותר מידי גלויה ופתוחה, מאכילה בכפית. הראשונה. ללא ספק

פרח...

מכיוון שהרגע מאוד נגע לליבי בעדינותו הרשתי לעצמי להתערב בסדר המילים: בְּבֹקֶר יוֹם שִׁשִׁי, בְּאֹפֶן מַפְתִּיעַ, * צ"ל...ביום שישי בבוקר (הערה בסוף...) הַשֶּׁמֶּשׁ לֹא הִפְצִּיעָה אֱלָּא רַק עָלְתָּה בַּשָּׁמַּיִם וְצִיְּרָה רִבּוּעַ שֶׁל אוֹר עַל רִצְפַּת חֲדְרִי וּמִן חֲרַכֵי הַתְּרִיס וְעַד הָרִצְפָּה סֻמַּן מַסְלוּל הַקַּרְנַיִּם מסלול קרניים סומן בְּקַו יָשָׁר וְלָבָן, עַלָיו בקו ישר ולבן יָכֹלְתִּי לְטַפֵּס מ/ין חרכי התריס ועד הרצפה וְלָעַלוֹת עליו יכולתי לטפס מִן הַבּוֹר ולעלות מִבְּלִי לְמַצְמֵּץ מן הבור.... בָּעֵינַיִּם ובקשר ליום שישי: נראה לי שאני לא מעונינת לשמוע סיפור אלא סוג של דיווח על יום מאוד מסוים ובו רגע מאוד מסוים... ולכן צ"ל ביום 'שישי בבוקר' ...ולא בבוקר יום שישי (כאילו...כל יום שישי) וממש בהקשר זה קבלתי הערה על טקסט שלי ובו ניסו לתקן לי את יום שלישי בבוקר... חשבתי על זה הרבה ואני חושבת שזה אותו סוג של דיווח על אותו יום שלישי שאבי הלך לעולמו ולכן לא: בבוקרו של יום שלישי אלא ביום שלישי בבוקר... מה דעתכם???

למעלה