א' פסחא ד'רומא - תח"צ לוותיקן ביום א' של פסחא

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
אני בטוח שהודעתי תישאר על כנה.

מסכים עם כל מילה!
היטבת לתאר את המצב הקיים ודרכים לשנותו. צפה למחיקת הודעתך בקרוב כי אתה גזען ועוכר ישראל אנטישמי שסתם שונא חרדים.

נ.ב. "יועיל" זה עם ע'.
אני בטוח שהודעתי תישאר על כנה.
במשך 10 שנות השתתפותי כאן בפורום, הבעתי כאן אינספור פעמים את דעותי בנושא דת ומדינה.
לא זכור לי שמתישהו נמחקה מכאן הודעה שלי בנושא זה. צריך פשוט לדעת לכתוב באופן המקובל.
לזעום כן, אבל לא להסית או לכתוב דברים לא נכונים (ולמען הגילוי הנאות, אין לי מושג מה נכתב בהודעותיך שנמחקו ואני רק משער).

אכן הכוונה הייתה ל-"יועיל" ב-ע'. אם כי גם "יואיל" ב-א' זו מילה תקנית בעברית עם פירוש אחר (יואיל בטובו).

כי הוא מייצג את ציבור בעלי הרכבים ולהם לא איכ

צודק, אך שוב הדברים נופלים על אוזניים ערלות.
אלה שמדברים בסיסמאות כמו "שוויון בנטל" ו-"גיוס חרדים", בוחרים שלא להתמקד בדבר החשוב באמת שהוא כפיית הדת במישור האזרחי. את זה צריך לשנות ולא לגייס עוד כמה חרדים לצבא שגם ככה לא צריך אותם.
גם אדון לפיד שבא מן הסתם ממעמד גבוה ומתיימר לייצג את החילונים, כנראה לא מבין או שלא רוצה להבין מה חשוב באמת.
הוא כמו אביו מייצג בעיקר את המעמד הביינוני גבוה שנוסע ברכב פרטי ולהם לא אכפת.

Ccyclist

Well-known member
החנייה בבתי החולים בשבת - בתשלום! אין אפס.

הוא כמו אביו מייצג בעיקר את המעמד הביינוני גבוה שנוסע ברכב פרטי ולהם לא אכפת.
החנייה בבתי החולים בשבת - בתשלום! אין אפס.
כבר כתבתי התייחסות לנושא החנייה והעושק 2-3 תגובות למטה, אז תגיב שם :) , אבל בגם המעמד הבינוני-גבוה נעשק שלא בצדק.

Ccyclist

Well-known member
"לא תעשוק" מכסה גם את הכליאה בבתי החולים

עוצר שבת בבית החולים
"שני הוריי נפטרו בשנתיים האחרונות ואני שהיתי בבתי החולים בסופי שבוע לבד עד צאת השבת. מדוע אנחנו כולאים ציבור שלם בבתים בשבתות ובחגים? זו צביעות לשמה"

ynet
לא תעשוק יתום ואלמנה, לא תעשוק שכיר עני ואביון מאחיך או מגרך אשר בארצך בשעריך.

The Marker: 28 שקל לשעתיים חניה - ביקור קרובים בבתי החולים נהפך לעניין לעשירים בלבד

http://www.themarker.com/consumer/1.581539

בעולם המערבי דמי חנייה בבתי החולים נועדו לעודד את הציבור להגיע בתחבורה ציבורית (עניין שהוא די בעייתי כשחולים, אם כי לנכים יש תו נכה) אבל כאשר אין תח"צ בשבת מדובר בסחטנות גרידא כלפי מי שיש להם רכב.

ולגבי מי שלא מחזיקים ברכב פרטי - "אם אין כסף למכונית תקחו מונית" "אם אין כסף למונית תקחו חדר במלון", ממש "אין לחם תאכלו עוגות" מודרני.

לא חרבה ירושלים אלא מפני שדנו בה דין תורה! על הציבוריות הדתית להתמקד במצוות של בין אדם לחברו, הם אינם "המקום"!

alonsit1

New member
זה אפילו לא קצה הקרחון

The Marker: 28 שקל לשעתיים חניה - ביקור קרובים בבתי החולים נהפך לעניין לעשירים בלבד

בעולם המערבי דמי חנייה בבתי החולים נועדו לעודד את הציבור להגיע בתחבורה ציבורית (עניין שהוא די בעייתי כשחולים, אם כי לנכים יש תו נכה) אבל כאשר אין תח"צ בשבת מדובר בסחטנות גרידא כלפי מי שיש להם רכב.

ולגבי מי שלא מחזיקים ברכב פרטי - "אם אין כסף למכונית תקחו מונית" "אם אין כסף למונית תקחו חדר במלון", ממש "אין לחם תאכלו עוגות" מודרני.

לא חרבה ירושלים אלא מפני שדנו בה דין תורה! על הציבוריות הדתית להתמקד במצוות של בין אדם לחברו, הם אינם "המקום"!
זה אפילו לא קצה הקרחון
אבל עמישראל עסוק בעניינים חשובים יותר מהפרדת הדת מהמדינה, סיום הכפייה הדתית, הממסד הדתי המתפרנס בכבוד רב מאוד על חשבונו וכיוצא בזה. מה עושים?

mister K

New member
רוב הדתיים יגידו לך שהשבת היא מעל הכל.

אין מה לנסות ולשכנע בטיעונים כאלה כי זה לא יעזור.
פשוט צריך להיאבק על זכויות החילונים (בייחוד כעת כשמצבם בכנסת טוב מתמיד) ולא לוותר.

לו היו חושבים כך אז היו מסכימים לשלם

אין מה לנסות ולשכנע בטיעונים כאלה כי זה לא יעזור.
פשוט צריך להיאבק על זכויות החילונים (בייחוד כעת כשמצבם בכנסת טוב מתמיד) ולא לוותר.
לכל מי שצריך "להשאר שבת" בביח דמי לינה וכלכלה.

Ccyclist

Well-known member
השיח המרכזי הוא עם המסורתיים והחילונים-תומכים

לכל מי שצריך "להשאר שבת" בביח דמי לינה וכלכלה.
השיח המרכזי הוא עם המסורתיים והחילונים-תומכים
אלו שתומכים במצב הקיים בגלל רגש כלשהו כלפי ה"מסורת" בלי להבין את ההשלכות האנושיות החמורות במלואן.

לגבי בי"ח הדסה עין כרם גם בימי חול התחץ

לגבי בי"ח הדסה עין כרם גם בימי חול התחץ
לא יספיק. צודק.

mister K

New member
כשאפילו הנשיא מתחנף ומתנצל, למה אפשר לצפות...

עוצר שבת בבית החולים
"שני הוריי נפטרו בשנתיים האחרונות ואני שהיתי בבתי החולים בסופי שבוע לבד עד צאת השבת. מדוע אנחנו כולאים ציבור שלם בבתים בשבתות ובחגים? זו צביעות לשמה"

ynet
זה בדיוק מה שדיברתי עליו.
למה צריך בכלל להתנצל על הזרמת הגז בשבת?

ובכלל, למה נשיא המדינה צריך ללכת לבית הרב ולא להיפך?!
וש"ס אפילו לא בקואליציה עכשיו, כך שלא ברור מי פה השליט וזה גרוע מאוד.

ה2

New member

down under

New member
זה לא היה על עצם הזרמת הגז בשבת

הרי כשמתקן עובד הוא לא מושבת כל שבת, לא ולא.
ההתנצלות/הבעת הצער היתה על הטקס ועל ההתחלה הרשמית אשר נעשו בשבת.

לא היה קורה כלום אם את הטקס היו מבצעים יום אחר כך, קרי ביום א' בשעות הבוקר.

alonsit1

New member
לא היה קורה כלום אם במדינה נורמלית

לא היה קורה כלום אם במדינה נורמלית
כפי שאנו מתיימרים להיות, הדת הייתה מופרדת מהמדינה הפרדה גמורה ומוחלטת, וכל נסיון חרדי להשתלט על משרד ממשלתי כלשהו היה נענה בענישה קשה ומרתיעה. אבל ישראל כבר מזמן חדלה להבחין בין אוהביה לשונאיה, לא מעט בזכות מנהיגינו המפוארים שמכרו את נשמת המדינה בעבור בצע שררה ותאוות השלטון. זוכרים את נאום החזירים ושפנים של ביבי? את העליה לרגל ההמונית בכל מערכת בחירות לכל מיני רבנים חרדים כדי לזכות בעוד כמה קולות עלובים? את ה"קיצוץ" בתקציב הרווחה שתמיד, אבל תמיד, פוגע רק בחילונים? אולי עברת לאחרונה ברמת בית שמש, בית"ר עילית, קריית גת, אשדוד, צפת או שדות חריש? אז בבקשה, בלי התנצלות ובלי טובות. לא טוב להם איתנו - הנה הדלת ושלום שלום.

mister K

New member
ועדיין, למה הנשיא צריך להתנצל ולהתרפס?

עצם המנהג שרווח בקרב הפוליטיקאים, לעלות לרגל ולהתחנף באופן צבוע ללובש השמלות הזה ולשלושת הבזויים שמקרקרים סביבו, הוא עלבון לשלטונם.
זה נשיא המדינה! רבנים צריכים לבוא אליו ולא להיפך. כנ"ל לגבי ראש הממשלה.

alonsit1

New member
כי יש לנו נשיא שעם כל הפאסאדה המכובדת שלו

עצם המנהג שרווח בקרב הפוליטיקאים, לעלות לרגל ולהתחנף באופן צבוע ללובש השמלות הזה ולשלושת הבזויים שמקרקרים סביבו, הוא עלבון לשלטונם.
זה נשיא המדינה! רבנים צריכים לבוא אליו ולא להיפך. כנ"ל לגבי ראש הממשלה.
והמראה המודאג בכאילו, הוא סתם עוד אופורטוניסט פוליטי שאיכשהו טיפס במעלה הסולם והגיע אל הצמרת. אתה לא באמת מאמין שפרס מחזיק מהחרדים או מהמפלגות הדתיות, נכון? הם הרי מייצגים את חשכת הגולה וההיפך המוחלט מרעיון האמנציפציה הציונית, אז מה כבר יש לו איתם, לנשיא הציוני שלנו? בוא נחשוב... אה! הוא מלקק לדוסים כדי לשמור אותם על אש קטנה עד שתפורק קואליצית לפיד-בנט שנכפתה על ביבי והשבת המצב לקדמותו.

אלו המנהיגים שלך: נשיא קצת צבוע ולקקן שמוחל על כבודו (וכבוד המדינה) ומחלה את פני איזה רב אורתודוכסי אנטי-ציוני, כדי להפיס את דעתו ולהתנצל על מעשה איום ונורא שאירע בעירנו בשבת. ראש ממשלה שמחזר אחרי החרדים וש"ס בראש חוצות ואפילו לא מבין מה לא בסדר בהתנהלות שלו. חברי כנסת, היושבים בכנסת ישראל ומושכים משכורתם מכספי הציבור כולו, המבקשים להחליף את מהותה הציונית של מדינת ישראל בתפיסת עולם מנוונת ומנוולת שכולה טפילות ורחמים עצמיים.

משהו רע עובר עלינו לאחרונה, ואני לא בטוח בכלל שיש מזה מוצא. זה לא סתם איזה אפצ'י קטן ולא-מזיק. נשיא שמנשק לחרדים, רוה"מ שרואה בהם שותפים טבעיים לממשלתו וח"כים אנטי-ציוניים בכנסת שלנו? מישהו פה ירד מהפסים.

mister K

New member
אתה אומר הרבה דברים נכונים רק חבל שלא מדייק.

והמראה המודאג בכאילו, הוא סתם עוד אופורטוניסט פוליטי שאיכשהו טיפס במעלה הסולם והגיע אל הצמרת. אתה לא באמת מאמין שפרס מחזיק מהחרדים או מהמפלגות הדתיות, נכון? הם הרי מייצגים את חשכת הגולה וההיפך המוחלט מרעיון האמנציפציה הציונית, אז מה כבר יש לו איתם, לנשיא הציוני שלנו? בוא נחשוב... אה! הוא מלקק לדוסים כדי לשמור אותם על אש קטנה עד שתפורק קואליצית לפיד-בנט שנכפתה על ביבי והשבת המצב לקדמותו.

אלו המנהיגים שלך: נשיא קצת צבוע ולקקן שמוחל על כבודו (וכבוד המדינה) ומחלה את פני איזה רב אורתודוכסי אנטי-ציוני, כדי להפיס את דעתו ולהתנצל על מעשה איום ונורא שאירע בעירנו בשבת. ראש ממשלה שמחזר אחרי החרדים וש"ס בראש חוצות ואפילו לא מבין מה לא בסדר בהתנהלות שלו. חברי כנסת, היושבים בכנסת ישראל ומושכים משכורתם מכספי הציבור כולו, המבקשים להחליף את מהותה הציונית של מדינת ישראל בתפיסת עולם מנוונת ומנוולת שכולה טפילות ורחמים עצמיים.

משהו רע עובר עלינו לאחרונה, ואני לא בטוח בכלל שיש מזה מוצא. זה לא סתם איזה אפצ'י קטן ולא-מזיק. נשיא שמנשק לחרדים, רוה"מ שרואה בהם שותפים טבעיים לממשלתו וח"כים אנטי-ציוניים בכנסת שלנו? מישהו פה ירד מהפסים.
אני משער שזו גם הסיבה שבגללה מוחקים לך הודעות.
דווקא עובדיה יוסף הוא לא רב אנטי-ציוני. אפשר להגיד עליו הרבה דברים: הוא מעודד בורות ונבערות, הקים תנועה גזענית שהיא לדעתי אסון למדינה, שונא חילונים (אבל אוהב מסורתיים) ויש לו פה מלוכלך. אבל אנטי ציוני זה דבר שאי אפשר להגיד עליו.
צר לי אך אני לא אוהב שנכתבים כאן אי דיוקים, גם אם הדבר נובע מתוך אמוציות.

alonsit1

New member
שום אמוציות, הכל אמת לאמיתה

אני משער שזו גם הסיבה שבגללה מוחקים לך הודעות.
דווקא עובדיה יוסף הוא לא רב אנטי-ציוני. אפשר להגיד עליו הרבה דברים: הוא מעודד בורות ונבערות, הקים תנועה גזענית שהיא לדעתי אסון למדינה, שונא חילונים (אבל אוהב מסורתיים) ויש לו פה מלוכלך. אבל אנטי ציוני זה דבר שאי אפשר להגיד עליו.
צר לי אך אני לא אוהב שנכתבים כאן אי דיוקים, גם אם הדבר נובע מתוך אמוציות.
שמעת פעם את כבוד הרב עובדיה מביע מילה טובה בזכות המדינה? בזכות הציונות? אולי בזכות הרצל? קדחת. ש"ס ועובדיה הם פשוט הצד השני של המטבע החרדי.

אולי בתור טיעון להקלה בעונש, ש"ס קצת - טיפה - יותר מיושבים בדעתם והגיוניים מהחרדים האשכנזים. אני מת עליהם עוד פחות ממך, ומאותן הסיבות שהעלית, אבל מבחינתי זו אותה הגברת בשינוי האדרת. אלו ואלו - החוצה. קישטה מפה.

mister K

New member
ש"ס לא מתנגדת לציונות.

שמעת פעם את כבוד הרב עובדיה מביע מילה טובה בזכות המדינה? בזכות הציונות? אולי בזכות הרצל? קדחת. ש"ס ועובדיה הם פשוט הצד השני של המטבע החרדי.

אולי בתור טיעון להקלה בעונש, ש"ס קצת - טיפה - יותר מיושבים בדעתם והגיוניים מהחרדים האשכנזים. אני מת עליהם עוד פחות ממך, ומאותן הסיבות שהעלית, אבל מבחינתי זו אותה הגברת בשינוי האדרת. אלו ואלו - החוצה. קישטה מפה.
ש"ס לא מתנגדת לציונות.
מן הסתם לא תשמע את הרב עובדיה מדבר בזכות הרצל, מכיוון שהרצל היה חילוני מובהק ועל פי חזונו המדינה הייתה אמורה להיות חילונית.
אבל לציונות כמו ליהדות פנים רבות. גישתו של אחד העם הרבה יותר מתאימה לציבור הדתי והחרדי המתון והם מסכימים איתה ועם נגזרותיה.
עם כל תיאובי הרב למפלגת ש"ס, היא לחלוטין איננה מפלגה אנטי ציונית וגם לא הרב העומד בראשה.

מעבר לכך, דבריך בסגנון "החוצה וקישטה מפה" הם דברים מגוכחים, אינם ישימים וגורמים רק נזק למאבק. עכשיו אני גם מבין למה מחקו לך הודעות כאן.
אי אפשר להעיף מפה את כל החרדים בדיוק כמו שאי אפשר להעיף מפה את כל הערבים. ושוב, לא כל החרדים הם אנטי ציוניים.
מה שצריך להיעשות הוא להכריח את החרדים להיפתח לעולם. זאת בצורה של חיוב בלימודי ליב"ה, הוצאתם לעבודה וביטול כל זכויות היתר אשר מאפשרות להם להתבטל ורק ללמוד תורה השכם והערב, תוך המשך ההקצנה הדתית. שוויון וכבוד הדדי אלו מילות המפתח פה וכמובן ביטול הסטטוס קוו והכפייה הדתית על החילונים.
המודל שצריך להיות פה הוא המודל הקיים בארצות הברית, אנגליה וקנדה בו כולם מכבדים את כולם וחיים בשלום זה עם זה.

mister K

New member
*צ"ל: תיעובי הרב.

ש"ס לא מתנגדת לציונות.
מן הסתם לא תשמע את הרב עובדיה מדבר בזכות הרצל, מכיוון שהרצל היה חילוני מובהק ועל פי חזונו המדינה הייתה אמורה להיות חילונית.
אבל לציונות כמו ליהדות פנים רבות. גישתו של אחד העם הרבה יותר מתאימה לציבור הדתי והחרדי המתון והם מסכימים איתה ועם נגזרותיה.
עם כל תיאובי הרב למפלגת ש"ס, היא לחלוטין איננה מפלגה אנטי ציונית וגם לא הרב העומד בראשה.

מעבר לכך, דבריך בסגנון "החוצה וקישטה מפה" הם דברים מגוכחים, אינם ישימים וגורמים רק נזק למאבק. עכשיו אני גם מבין למה מחקו לך הודעות כאן.
אי אפשר להעיף מפה את כל החרדים בדיוק כמו שאי אפשר להעיף מפה את כל הערבים. ושוב, לא כל החרדים הם אנטי ציוניים.
מה שצריך להיעשות הוא להכריח את החרדים להיפתח לעולם. זאת בצורה של חיוב בלימודי ליב"ה, הוצאתם לעבודה וביטול כל זכויות היתר אשר מאפשרות להם להתבטל ורק ללמוד תורה השכם והערב, תוך המשך ההקצנה הדתית. שוויון וכבוד הדדי אלו מילות המפתח פה וכמובן ביטול הסטטוס קוו והכפייה הדתית על החילונים.
המודל שצריך להיות פה הוא המודל הקיים בארצות הברית, אנגליה וקנדה בו כולם מכבדים את כולם וחיים בשלום זה עם זה.
*צ"ל: תיעובי הרב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה