א נ ש נ ו ש י ם ! ! ! ! !

זוהי

New member
א נ ש נ ו ש י ם ! ! ! ! !

-קודם אני רק רוצה לומר שאין לי כל כוונה לפגוע או לשפוט פה אף אחד!- אבל כמה שאני תומכת בכם ובדרך שבה אתם משמרים את הדת (ישר כוח על אורך הרוח) אני לא מבינה למה `אתם` (מנסה שלא להכליל) כופים חוקים משונים שכאלה `אסור לגעת בבנות . חט ?` למה אתם שואפים כנער בן עשרה צריך להקרע בין משפחתו לבין אהובתו ? שאוסר על עצמו לגעת בה, שמפחתו לא מוכנה לתת לקשר שלהם לעמוד בעינו עד כדי כך שאפילו טלפונים הם לא מעבירים אליו, שהדעה היחידה שלהם עליה היא שהיא `טמאה` עוד לפני שאפילו דיברו איתה או שמעו את כוונותיה עצובה וכואבת שלכם זוהי נ.ב שוב אני אומרת אין לי כל כוונה לפגוע באף אחד,ואם פגעתי אני מצטערת מראש זה לא שכוונתי להפריע לכם או לקומם אתכם נגדי אני פשוט מעלה בעיה בתקווה לפתרון

זוהי

ראשית - לא פגעת אבל הכללת בגדול!!! שנית- לגבי איסור נגיעה -ראיתי שיש דיון נרחב בהודעות למטה אז את מוזמנת לקרוא....., וברור שלא אנחנו כופים את החוק- זהו איסור תורה כמו כל איסור אחר! שלישית- עצוב לי לשמוע שזה המצב עם המשפחה של החבר שלך.... ועצה קטנה: על מנת שיכבדו אותך- כבדי אחרים <לא שאני אומרת שאת לא> אבל אם החבר שלך החליט לשמור נגיעה <אשריו...> אז תקבלי את זה ותנסי להקפיד על זה גם את ואם את לא יכולה לעמוד בזה אז העניין הרבה יוותר מהותי וכדאי לכם לחשוב על כל העניין מחדש..... מהמצפה תמיד לגאולה ולבשורות טובות וונדר

זוהי

New member
ok...........אז פשוט לא הבנת אותי

החבר של חולה עלי ואנחנו מתחבקים חופשי אבל כל דבר מעבר לזה-אני יודעת שהוא רוצה-גורם לו (ולי) נקיפות מצפון בגלל ההורים שלו. תודה על `ההבנה` ובאמת שניסיתי שלא להכליל כי ברור לי שזה מקרה מני מעטים שלך זוהי

אנשנושית יקרה!

כמה אני מכירה את הכאב הזה שלך ומזדהה אתו! אבל צריך להבין. זה לא שמישהו רוצה ``לכפות חוקים משונים כאלה`` עליך או על החבר שלך. אבל מי שמגדיר את עצמו דתי, רוצה ודאי ללכת לפי חוקי הדת ולפי ההלכה, קיים איסור נגיעה בבנות. כך זה. עכשיו צריך לראות איך מתמודדים עם זה, עם הרצון כן לחבק, מתוך אהבה אמיתית. זו התמודדות, אין ספק, אף אחד לא אומר שלא, אבל השאלה אם פשוט להתעלם כי זה קצת קשה או להחליט שמשתדלים בכל זאת? לגבי המשפחה, אם באמת מגדירים אותך כ``טמאה`` אז אכן, האנשים האלה הם בבעיה, כי ודאי שזו לא הגישה הנכונה לבחורה שהבן שלהם אוהב בכל לבו. תביני, שכנראה מה שמניע אותם הוא פחד לאבד את הילד שלהם, פחד שהוא יסטה מהדרך שבה הם רוצים לגדל אותו (כי הם חושבים שכך זה טוב, לא כי הם רעים). אולי יש להם גם בושה מהחברה שבה הם חיים, שאולי שם לא רואים בעין יפה משפחות שהבן שלהם עושה ``מעשים שכאלה``. אל תשפטי אותם, תביני שגם הם בני-אדם והם כנראה פועלים מתוך פחד או כאב שלהם. כמובן, שזה לא מצדיק את העובדה שהם פוגעים בך ובבן שלהם, אבל לא נראה לי שיש כאן טעם להלחם. תנסו למצוא את המקום לאהבה שלכם מבלי להזדקק למעורבות שלהם יותר מדי. והכי חשוב, שתביני, שאין אף אחד פה שרוצה שאהובך יקרע בין הוריו לבינך. להיפך, יש את עולם ההלכה ויש את העולם הנפשי הפנימי של כל אדם ואדם. המטרה היא לנסות להשכין שלום ביניהם. לראות איך עולם ההלכה מעניק יופי מיוחד לרגשות שאת מתארת ולא מקלקל אותם... אבל על זאת בפעם הבאה :)

למעלה