א מ א ל ' ה

כתומה30

New member
א מ א ל ' ה../images/Emo12.gif

שבוע 6, עשיתי אולטרסאונד וגינלי בעקבות כאבים בצד למטה. הרופאה מצאה שההריון במקום, רואים כרגע רק נקודה בלי פרטים (מוקדם לדופק ושק של ממש). אבל... כעבור רגע היא הראתה לי שיש שניים!.. אחר כך שבשלב זה כדאי להרגע/לא לבנות על זה, כי זה שלב מאוד מוקדם וקורה הרבה שבשלב הזה יש שניים, שמהם נשאר לרוב אחד. היא אמרה שזה נפוץ, שזה תמיד היה אבל רק בשנים האחרונות אפשר לראות את זה בשלבים הכל כך מוקדמים. האם זה באמת כ"כ נפוץ או שפשוט היא חיפשה דרך להרגיע אותי... אני אוסיף (כי היא שאלה) - אין תאומים במשפחה, ואני אחרי כעשר שנים עם גלולות, מחזור לא סדיר. מה דעתכן? זה קרה פה למישהי שהיו בהתחלה שניים?

כמה זמן נכנסת להריון אחרי הגלולות?

קורה שאחרי הפסקת גלולות יש ביוץ מוגבר ולכן נטיה להריונות מרובי עוברים.

כתומה30

New member
בחודש הרביעי אחרי הגלולות

כלומר קיבלתי 3 פעמים ווסת (לא סדירה בין 23 ל-34) והרביעית לא הגיעה...

נראה לי הפסקה סבירה ביותר,

חבל סתם להלחיץ את עצמך, חכי לבדיקה נוספת. את יכולה גם לחזור על בדיקת הבטא ולראות אם יש ערכים גבוהים במיוחד או לא.

כתומה30

New member
תודה

עשיתי באמת עוד בדיקה היום כי הרופאה ביקשה. תהיה תשובה אולי מחר.

בדיוק בדיוק עכשיו - חברה בעבודה

סיפרה לי על מישהי שממש עכשיו גילתה שהיא בהריון ואז היו לה דימומים , רצה מהר לרופא שבישר לה שיש לה שני שקים , ואחד אבד. אחרי כמה ימים עוד דימומים - שוב רצה לרופא שאמר לה שכנראה גם השני בדרך. בפעם השלישית של הדימומים היא הלכה לרופאה אחרת - שאמרה לה שהיו שלושה שקים (טבעי , טבעי!!) אחד נפל מזמן , אחד בנפילה עכשיו והשלישי דווקא די יציב. נחזיק לה אצבעות. ולך שיהיה בהצלחה!

כתומה30

New member
מחזיקה לה אצבעות, ועוד שאלה../images/Emo35.gif

נקבע לי אולטרסאונד וגינלי עוד 10 ימים כדי לברר גיל הריון וכמה יש... נראה לכן שזה לעניין לבוא עם הבעלול לאולטרסאונד כזה? לא מביך מדי בשביל כל הנוכחים? לא יודעת מה לחשוב, אני כמובן אשאל גם אותו, סתם תהיתי אם יש לכן נסיון בזה ואיך היה (כמובן שכל אחד עם האופי שלו).

היה לו מביך לעשות את העובר?!

אותו כנ"ל
וסליחה על הבוטות - אבל זו דעתי - בסופו של דבר כל אחד עושה מה שהוא רוצה...

ImaAvaza

New member
איתי הוא בא

הוא כבר מכיר את האזור, את יודעת....
אבל זה לא כזה מביך (איך שהוא זה לא כמו בדיקה וגינלית כי בסך הכל זה לא שהרופא בודק אותך שם) בכל מקרה זה היה נורא מרגש לשנינו, והתמונה הרבה יותר ברורה מא"ס בטני, זה ממש שווה. תראו בוטן!

אמאאור

New member
בטח שלהביא אותו איתך

אתם ביחד בילד הזה, לא? הבדיקות האלה מרגשות נורא נורא ואני חושבת שלשני ההורים זו חוויה נפלאה. תגידי לו מראש שזו בדיקה ואגינלית. תציעי לו לעמוד מהצד של צג האולטרסאונד ולא מהצד של הרגליים, אם מביך אותך.

כרמיון

New member
אצלנו לא נתנו לבן הזוג שלי להיכנס

הוא בא ורצה להיכנס (הייתי בשבוע 9), אבל הרופא שעשה את האולטרסאונד התעקש שהמדיניות היא לא לתת בשום אופן לגברים להיכנס לאולטרסאונד הווגינלי. ר' די התבאס מזה

shelley11d

New member
מה??? איזו מדיניות מטופשת, סלחי לי

זה בעלך!!! זה לא גבר זר ואם היה (ועדיין) נוח לו לקיים איתך יחסים, למה שלא יהיה בבדיקה? אם לך לא נוח שהוא יהיה זה דבר אחר. של מי המדיניות הזו? לא שמעתי על דבר כזה. לפי המדיניות הזו, גברים לא צריכים להיות בלידה בכלל. חזרנו לימי הביניים...

כרמיון

New member
זה היה במרפאת שילה בר"ג

שם אני עושה מעקב הריון. וזה נראה מוזר גם בעיניי, אבל לא לקחתי את זה נורא קשה כי היה לי ברור שאת שאר האולטרסאונדים (סקירות מערכות, שקיפות וכו') אני ממילא לא אעשה שם, אלא במכוני האולטרסאונד.

לא מזמן קראתי בדיוק על זה

כמו שהרופאה תיארה, לעיתים יש התחלה של שני שקי הריון כשרק אחד ממשיך להתפתח.

כתומה30

New member
שק הריון אחד משניים

מצטערת אם אני נשמעת קצת בהתרגשות מהעניין, זה פשוט לא היה "בחוזה" שלי הרעיון של שניים... בכל מקרה כרגע קראתי בספר של בר ורוזין שעד 20% מהמקרים שנצפו שני שקים בשלב הזה הסתיימו בלידת ילד חי אחד, שזה נשמע לי יותר "מדאיג" מאשר מה שהרופאה אמרה (ממנה היה נשמע כאילו יותר נפוץ שרואים בהתחלה שניים אבל יולדים בסוף אחד...). כלומר שב4 מתוך 5 מקרים אכן נולדים תאומים?.. אני מרגיעה את עצמי בכך שאולי יש יותר מקרים שנשאר אחד משניים, פשוט לא כולן מגיעות לאולטרסאונד לפני שבוע 8...

יקירתי,

יש מקרים (ואני מכירה מקרה אחד מאד מיוחד) של תאומים בהריון פנצ'ר - כלומר בכלל לא בתכנון... זה פשוט מצריך הערכות קצת שונה, אבל זה לא כ"כ נורא כמו שזה נשמע.... תאומים באופן טבעי (לא בהפריה) זה נורא מיוחד לדעתי. תבררי במשפחה אם יש מקרים של תאומים בדור של הסבא/סבתא. אם הם לא-זהים זה בד"כ מגיע גנטית. אם הם זהים זה פשוט "טעות" של הטבע בחלוקת הביצית. בכל מקרה - יהיו לך חברים בלב ובנפש בבית....

אופירה 1

New member
ברור שיבוא איתך! זו חוויה מדהימה ..

לשני בני הזוג, אנחנו מהרגע הראשון הלכנו לכל הבדיקות יחד וכל בדיקה היתה חוויה נהדרת לזוגיות שלנו במיוחד שתמיד היא הסתיימה בארוחה במסעדה או בית קפה. אז למה לא להנות מהביחד הזה? שיעבור בקלות

למעלה