א"ל ומצבי אמת

3dandan

New member
א"ל ומצבי אמת

האם אי פעם יצא לכם להשתמש באמנות הלחימה אותה אתם לומדים במצב אמת (למשל כאשר תקפו אתכם בעל כורחכם ברחוב או שנאלצתם לעזור למישהו שתקפו אותו על לא עוול בכפו) ? אם כן אנא שתפו אותנו ובמיוחד בתחושותיכם ובתובנות שהגעתם אליהם לאחר הארוע.

3dandan

New member
מכמה סיבות

א. עניין לשמוע על שקרה לאחרים. בכל זאת אנו מתאמנים באמנות לחימה. ב. על אף שקשה יהיה למצוא מישהו יותר חנון ממני ומאז ומתמיד אני מתרחק ככל שניתן מ"אזורי סכנה" לפני כמה חודשים במקום הכי לא צפוי מישהו שדומני שהיה שיכור תקף אותי. ברחתי כל עוד נפשי בי אך מאז הבנתי שזה יכול למצוא אותך בכל מקום במציאות האלימה של היום. חמור מזה, אני חושש שבעתיד שתהיה לי משפחה אצטרך לדעת להגן עליהם במקרה כזה. גם אם ההתכנות לארוע כזה היא אחת ל- 20 שנה - חייבים להיות מוכנים לו. למדתי לא לחשוב ש"לי זה לא יקרה". לדעתי אין טוב מלשמוע על דברים שקרו לעמיתים לדרך אמנויות הלחימה ואולי אלמד מזה. מקווה שעניתי.

3dandan

New member
קצת מסובך

5 שנים ג'ודו 7 חודשים טאי צ'י 1 שנה טקוואנדו

JudoGrish

New member
האם שמעתה על נינג'יצו ??

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/articles/article.asp?forumId=148&a=74957&c=848&sc=0&ssc=0 לדעתי נינג'יצו זה מאוד טכלס

ש מים

New member
עבודה פנימית/נפשית

לדעתי אתה לא צריך להוסיף דווקא א.ל נוספת (או להחליף א.ל), אלא ללמוד לעבוד במצבי לחץ. בזה גדולתו של דני (ולכן הפנייתו של judogrish היא במקום).

JudoGrish

New member
איפו אתם ???

אומנויות לחימה . לא נראה לי שמתעסקים כאן בפורום הזה בלחימה ,יותר באומנות קליגרפיה יפנית זה מענין. מה נעשה מול שיכור תוקפן - זה לא אומנות, זה לא מענין. עובדה רק שלושתינו ברצף

צניעות

אני חושב שכמעט אף אחד כאן בפורום איננו מעוניין להתגאות במעשה ידיו בלחימה. יש לך מה לתרום לשאלה של פותח הדיון חוץ מלעקוץ ת כותבי הפורום?

amir_aikido

New member
פונקציית חיפוש

אני פשוט חושב שהשאלה הזו כבר עתה מספיק פעמים, וגם נענתה יותר מפעם אחת על ידי כמעט כל"א מהמשתתפים כאן. יטרח נא המעוניין ויחפש בעבר של הפורומים וימצא מספיק דיונים על מצבי-אמת והתגובות להם מצד חברי-הפורום ואחרים. אמיר

CountDust

New member
ברוך הבא ../images/Emo13.gif

מומלץ לעיין ב"כללי הפורום" (מצד שמאל, ב"הודעות מנהלתיות)

BlitzDefence

א. אתה בסדר גמור - אל תתבייש לצפות מאמנות לחימה ש"תספק את הסחורה" ברגע האמת, אחרי הכל זו המטרה הראשונה שלשמה נוסדו והתפתחו אומנויות הלחימה. ב. כאחד שהיה שנים בג'וג'וטסו ונינג'וטסו ועבד שנתיים באבטחת בתי משפט דעתי היא שריבוי הטכניקות מסבך אותך ברגע האמת ולא מאפשר לך להגיב בטבעיות וביעילות הנדרשת. ג. ישנה שיטה מעולה, פשוטה, הנרכשת במהירות ומבוססת על Wing Tsun מבית מדרשו של גרנדמסטר קרנשפכט. הכנס את הכותרת לגוגל , אם זה יעניין אותך צור קשר. להתראות,

JudoGrish

New member
סיפור אמיתי עצוב מקומם ונוגע ללב

תראה בבקשה את הסיפר ( • היי, הסיפור שלי..ו ש1212 ) בפורום אומנויות לחימה

למעלה