את Luis Alberto Spinetta מכירים???

josi5

New member
את Luis Alberto Spinetta מכירים???

פה קישור של חומר פיראטי של המאסטרו הגדול להנאתכם חוסי

modulo1000

New member
מכירים ומוקירים

בשבילי הסינגל טמה דה פוטטו הוא אחד מהשירים היותר נפלאים שנכתבו בכלל מעניין אותי מה הוא סימל לצעירים של אותה תקופה שאני יוד שנמנית בינהם והאם היה נערץ גם אז כהיום

modulo1000

New member
את הבוטלג מ 1968 יש לי מספר שנים

ואותי הוא מאוד ריגש הקלטה ביתית של קטעים שיצאו בסינגלים ובאלבומים של אלמנדרה מאוחר יותר וגם כאלה שלא יצאו בוטלג לא בסאונד טוב אבל למעריצים ירעיד את נימי הנשמה תודה על השיתוף

josi5

New member
1968

עם לוקחים בחשבון שזו הקלטה ביתית מאוד פרימיטיבית מ1968 מ1 עד 10 אני נותן לה 7-8 נקודות בלי ספק גירסאות מרגשות מאוד

josi5

New member
pototo

el tema de pototo כשיצא לאור לא היה הצלחה מסחרית כלל וכלל כמו גם לא היה התקליט הראשון,השיר הוכתב בנסיבות לא ברורות ,שיר מאד עצוב מדבר על בדידות ומוות,לalmendra היה חבר טוב שהלך לינפוש,ומשום מה,הם שמעו שהבחור מת,וכתבו את השיר הזה,שהיה הסינגל הראשון של הלהקה לאלה שאהבו almendra מהרגע הראשון ירגישו (אני מניח) שהם לא לבד במערכה,קשה להסביר... עוד טיפ קטן באותם הימים היה זמר גרוע ופופולרי מאוד ושמו leonardo favio ששמע את השיר אהב אותו והקליט טרם יצא לאור על ידי almendra

Barmelai

New member
תודה רבה עוד תיבה של אוצרות

אני אתחיל מ La Banda Spinetta שכמו שהסברת לי, זה הרכב מתקופה נפלאה של ספינטה. אבל אין אלבומים רשמיים מכיוון שספינטה היה אז מסוכסך עם הלייבלים השונים על רקע תביעתו לקבל חופש אמנותי מלא. זה מזכיר לי תקופה דומה בקריירה של רוי ביוקנן שהפסיק להקליט מאותן סיבות - ובדיוק באותן שנים... במקרים כאלה מזל שיש בוטלגים.

josi5

New member
la banda

כן מיכה,זאת היתה להקה נהדרת וניסיונית מאוד מומלצת נכון, לא פסיכודליה ...אבל למי שאוהב להרחיב אופקים יהנה מאד

psychodoodle

New member
../images/Emo45.gifתודה רבה

מוסיקאי וכותב שירים מוכשר ביותר הוא מר ספינטה לפי התרשמותי עד כה ,ורק השבוע הבאתי את 2 האלבומים של ALMENDRA הביתה בצורתם הרשמית (תוצרת ארגנטינה כמובן ),כך שאני רק עושה את צעדי הראשונים בתחום וכל עזרה מתקבלת בברכה .

josi5

New member
תקליטים טובים מאוד

היום הראשון נחשב לקלאסיקה וסקר שנערך בקרב מוסיקאים וקהל שוחרי הזנאר האהוב הזה בארגנטינה לפני מספר שנים,יצא במקום ראשון,תאר לעצמך...

psychodoodle

New member
גם אני חושב שזה אלבום קלאסי

ברמה הבינלאומית אפילו .אני מאד נהנה ,אפילו שלא מבין מילה בספרדית .אולי אתה יכול להסביר מה אומרים הסמלים (עין ,פומפה ודמעה) שמופיעים בדף מעל המילים ,ולקוחים מהעטיפה ?

מורנא007

New member
תתחדש

אני גם לא יודע ספרדית. אבל, אני חושב שהסמלים קשורים לסוג החוויה בשיר. יענו דמעה - טרגדיה כלשהי עין - טריפ צבעוני פומפה - הראש מסתובב.

josi5

New member
תרגום חופשי

העטיפה המקורית של התקליט הזה נאבד לפני שפורסמה,זאת העטיפה השניה כמו שצייר spinetta את האיש המופיע בעטיפה והנה תרגום חופשי: עין שירים ששר האיש המופיע בעטיפה כאשר הוא מעולף באבדון דמעה שירים הנמצאים בתוך הדמעה הבוהקת של אלף שנות בכי של האיש המופיע בעטיפה חץ שירים שבני האדם הקשורם בגורלם שרים עבור הדמעה הזו של האיש המופיע בעטיפה

Barmelai

New member
לעטיפה הזאת יש סיפור ספינטאי מאוד

את הציור האניגמטי הזה צייר ספינטה בעצמו עבור עטיפת התקליט ומסר אותו לחברה ימים לפני ההוצאה. אבל הציור היה כנראה מטריד מדי עבור החברה, ויום לפני הדפסת העטיפה הודיעה ללהקה שהציור "אבד" והציעה להם להשתמש בתמונה של ההרכב בהופעה, במקום. באותו בוקר פלשו ספינטה וכנופייתו למשרדי החברה והחלו להפוך כל סנטימטר במטרה לגלות את הציור האבוד. בסופו של דבר נמצאה התמונה בסל הניירות כשהיא קרועה לגזרים. בשארית אותו יום וכל הלילה אחריו ספינטה צייר מחדש את התמונה ולמחרת עם פתיחת משרדי החברה הוא התייצב עם הציור מוכן. הפעם החברה העבירה אותו לדפוס בלי חכמות.

למעלה