אתר סקי למתחילים

Freemee

New member
אתר סקי למתחילים

היי, אנחנו שני חברים שרוצים להתחיל לעשות סקי החורף בפעם הראשונה. אין לנו ניסיון כלל.
נראה לנו שנרצה סקי ולא סנובורד.
הסתכלנו בסקי דיל וחשבנו על ליביניו. חשוב לנו חוץ מהסקי גם חיי לילה ומצד שני לא לפשוט רגל כמו באתרים אישגל או ואל טורנס.
מה אתם אומרים על האתר הזה ובאיזה תקופה בכלל כדאי ליסוע? ינואר? פברואר מרץ?
תודה!

Freemee

New member
ושאלה נוספת קשורה

היות שזה פעם ראשונה שלי. איך זה הולך עם שלג? האם יש אתרים שבהם בתאריכים מסויימים מובטח שלג? איך יודעים מתי? מה קורה אם אתה מגיע לאתר ואי אפשר לגלוש? איך משפיעה כמות השלג על הגלישה עצמה? האם זה חסרון אם יורד שלג בזמן שאתה נמצא בחופשה או שזה לא מפריע (כמובן כל עוד אין סופה)?
וגם מה בדרך כלל הטמפרטורה הממוצעת באתרי סקי? במהלך היום ובמהלך הלילה?
תודה!

z x 7 r

New member
אתרים גבוהים יותר - יש יותר סיכוי לשלג כי קר שם יותר

והוא נמס לאט יותר. איך יודעים? בודקים היסטוריה של אתר מסוים באתר IGLUSKI למשל, או אחרי שנסגרים על כיוון - שואלים אנשים על אתר יותר ספציפי.
כמות השלג איך משפיעה? יותר שלג - יותר טוב. יותר קר - יותר טוב (השלג יבש יותר), קר מדי לגלישה נעימה (מתחת ל 20) - זה פחות טוב, כי לא נעים כבר לגלוש, צריך לשים מסכת עף ולסגור את כל הרוכסנים חח.
זה שיורד שלג - לא נורא בכלל, אפילו כיף, זה אחד הדברים המרגיעים ויפים. כשיש רוח או גולשים במהירות רבה - לפעמים מפריע קצת כי מתחיל לכאוב מהפתיתים, אבל זה תלוי בסיבולת של כל אחד. אני אישית גולש מהר ולא אוהב כשיורד לי שלג בפרצוף, לא מתים מזה. בשלג\עננים\ערפל כשלא רואים כ"כ טוב - ללא נסיון, ללא הדרכה - לא לזוז מהמסלולים. אתה יכול לאבד כיוון תוך כמה מטרים ונגמר הסיפור.
טמפרטורות "בדרך כלל" אין, ביום חם יותר אם יש שמש, בלילה קר יותר. אם תהיה רוח - יהיה יותר קר תמיד.
בוא נגיד שהטמרטורות ברוב הפעמים ורוב האתרים שנסעתי - ביום היו בין -15 עד +15 (+17 היה פעם אחת יום אחד), פחות מ 20 היה כמה ימים באחת הפעמים אבל זה די נדיר, בלילה זה בד"כ מתחת למינוס. בוא נגיד בין +5 בחודשי אביב, עד -20 ומטה באתרים גבוהים כמו ואל טורנס. כנראה איפשהו בין -5 ל מינוס 15.

Arnon Ayal

New member
ליויניו

מוזמן לקרוא את הסיכום שלי משנה שעברה: http://www.tapuz.co.il/forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=396&MessageId=178069713

עדיף ליסוע לפני מרץ, אנחנו נפלנו על שבוע לא מדהים שם.
חיי לילה יש, עיירה מאוד נחמדה, אתר טוב בעיקר למתחילים.
ביטוח שלג - לא קיים דבר כזה, אם אפשר עדיף לתכנן למתי שהסיכוי טוב יותר.
טמפרטורה, כדאי מאוד שיהיה קר! אפשר לבדוק את ההיסטוריה של כל אתר.

z x 7 r

New member
בתור התחלה תקח משהו מאורגן עם הדרכה - ייצא יותר זול

גם לא חייב אתר גדול, כי רוב הזמן תהיו במסלולים ירוקים וכחולים, ואם תהיו מספיק טובים, בסוף אולי המדריך יקח אתכם לקצת אדומים בעדינות.
מבחינת חודשים - ינואר ופברואר עדיפים, כל עוד זה לא נופל על חופשות של מקומיים (צרפת למשל), בדצמבר יש סכנה שיפול מזג אוויר גרוע - לא יציב מאוד, במרץ אפריל זה כבר מתחיל להיות יותר מדי חם, נוזלי ומעיק.

Cמן רשום

New member
הזול יכול לצאת יקר

אני לא מחזיק הרבה מההדרכה הקבוצתית. בטח לא הקומבינות של החברות הישראליות. תמיד האמנתי בהדרכה פרטית + תרגול עצמי. עדיף לדעתי להשקיע את עלות ההדרכה הקבוצתית בכמה שיעורים פרטיים שבסופם גולשים יותר טוב מבקבוצה. זאת דעתי בכל אופן.

z x 7 r

New member
לא אמרתי חברות ישראליות. נסעתי מלא פעמים לUCPA

שם בד"כ יש אחלה מדריכים/ות, הכל כלול.

Cמן רשום

New member
שמח מאד בשבילך

1. הוא שאל על סקי דיל.
2. גם אותם מדריכים אחלה יהיו עוד יותר אחלה באחד על אחד.

z x 7 r

New member
אוקי לגבי הראשון, לגבי השני - גם בסדר.

באחד על אחד אולי המדריך מסביר בצורה יותר מרוכזת, לי זה היה די מיותר והיה מספיק להסתכל מה הוא עושה ולתקן את עצמי ביחס למה שהוא היה מסביר ועושה.
סקי אלפיני סה"כ לא ספורט חורף ראשון שיצא לי לעשות, הלכתי לקבוצה של הכי מתחילים בשביל לוודא שאני לא מפספס שום דבר.

z x 7 r

New member
UCPA זה לא חברה, אלא ארגון. מבחינת יעד - יש להם הרבה

סניפים. זהו מלכ"ר צרפתי לקידום ספורט.

"70 destinations across France and worldwide, offering upto 80 different sporting activities in 140 sports centres."

הארגון כבודו במקומו מונח אבל יש להם אשכרה חברת תיירות

מארגני וסיטונאי חבילות לכל דבר ועניין. אפשר לקנות את החבילות שלהם גם דרך סוכנויות בארץ. וואלה טורס מפציצים אותי בג'אנק מייל על החבילות של ucpa.

z x 7 r

New member
חחח :) אנחנו תמיד לקחנו חבילות בעצמנו, לא דרך החברות

כל מה שהיה צריך זה למצוא טיסה זולה לג'נבה, והעברה. כל השאר - הכל כלול וזה נחמד.
האווירה נחמדה, הלינה ברוב המקומות טובה או סבירה. האוכל מצוין. השוודיות גם

natyh

New member
למה שלא תשלם עוד

עשרה אחוז לוואלה טורס קומישיון וכמו כן : מע"מ כחוק ...?
עוכר ישראל אתה .....בגללך הבריכה של שרה לא תשופץ ...

זה לא מדוייק

על מוצרי תיירות אין מע"מ. והאחוזים של וואלה טורס באים מהספק, לא מהלקוח. גם כשאתה מזמין קלאב מד מסוכן אתה לא משלם יותר. להיפל, לפעמים באותו מחיר אתה מקבל צ'ופרים כמו ביטוח בריאות, כרטיס סים טעון וכד'.

לא יודע אם זה יוצא יותר יקר או יותר זול כי אני ממש אבל ממש לא בכיוון כך שמעולם לא ירדתי לפרטים, אבל אם זה יותר יקר זה רק כי יש אהבלים שמוכנים לשלם.

z x 7 r

New member
השתמשתי בשרותי וואלה (האתר הקניות שלהם) פעם אחת, והייתי

לא מרוצה בלשון המעטה.
קניתי מחשב בשנת 2004 אני חושב? אז המחשב החדש והנחמד הזה, אחרי יומיים עבודה התחיל לעוף על מסך כחול. כשפניתי לוואלה - הפנו אותי לחנות איתה הם עובדים, ומה אמר לי טכנאי מחשבים בשיחת טלפון? "כשתשלם על מחשב כמו שצריך, מחשב יקר יותר - אז הוא יעבוד טוב". 4 אלף שקל תשלום במזומן, (לא כולל כלום, רק מחשב) בשנת 2004 זה כנראה לא היה מספיק. מאז וואלה נשרפו אצלי - לא מתקרב אליהם.
גילוי נאות: בסופו של דבר החליפו חלקים פגומים במחשב והוא שירת אותי כ 6-7 שנים, אחרי הרבה ריבים ושיחות טלפון, אבל ההרגשה שנשארה לי כלפי וואלה שעובדים עם ספקים שלהם שלא יודעים לדבר - נשארה לתמיד.

לא זוכר שקניתי אי פעם משהו בשופס

בוואלה טורס הייתי מזמין מפעם לפעם. אבל מזמן לא ראיתי שם משהו משתלם.

Cמן רשום

New member
אתה לא חייב חבילה מאורגנת

תזמינו טיסות לחוד ומלון לחוד. ככה תוכלו לחסוך קצת (לפעמים). מכמה נסיעות לאיטליה, חיי לילה אל תחפשו שם. הכל נסגר בשמונה בערב. על ליביניו שמעתי דברים טובים אבל טרם יצא לי להיות שם אישית. אולי השנה.

השנה זאת שנת אל ניניו כך שהשלג יהיה בלתי צפוי. אם יש לכם עצבים חזקים, כדאי מאד לחכות ולהחליט רק ברגע האחרון. זה עוד שיקול נגד חבילות. בחבילות הזמנת ואתה חייב לטוס לאן שהזמנת בין אם יש שלג ובין אם אין. נכון שברוב האתרים יש היום תותחי שלג מלאכותי אבל זה פחות כיף. מצד שני, אם אתה מזמין טיסה ליעד מרכזי כמו מינכן ומלון עם אפשרות ביטול, אפשר להחליף יעד בהתאם למצב השלג. זה בדיוק מה שאנחנו עשינו לפני שנתיים. כשאוסטריה היתה ירוקה (ולא לבנה כפי שרצינו), שינינו כיוון ברגע האחרון לאיטליה שבאותה שנה זכתה לשלג הכי עמוק שנרשם בה מאז תחילת המדידות.

o h a d d

New member
חשבתם אולי על מזרח אירופה?

אם רוצים זול ולמתחילים-זה בהחלט יכול להספיק.
&nbsp

למעלה