אתר בנושא בריאות ורפואה לקהילה

אתר בנושא בריאות ורפואה לקהילה

לכולם/ן שלומות, בעוד כשלושה חודשים יעלה לרשת- לראשונה בעיברית- אתר אינטרנט שיעסוק בנושאי בריאות ורפואה לקהילה ההומו-לסבית-טרנס-בי. לרשות האתר יעמוד צוות של רופאים/ות אשר יענה לשאלות, וירחיב מושגי יסוד, כגון: רפואה מונעת, מין בטוח, סרטן שד, תקיפה מינית, צמחונות וטבעונות, ניתוחים לשינוי מין ועוד. על מנת להיטב לקלוע לצרכים האמיתיים של הקהילה ולדעת להתייחס לשאלות שכיום לא זוכות למענה, אנו זקוקים לעזרתכם/ן ולמעורכבותכם/ן. נשמח לקבל שאלות ובקשות מפורטות: נושאים שהייתם/ן רוצים/ות שהאתר יכיל, שאלות ספציפיות שמטרידות, וכו'. את השאלות/הצעות ניתן לשלוח לכתובת הדוא"ל שלנו: [email protected] שיהיה לבריאות, צוות פיתוח הפרוייקט הבית הפתוח.
 

Yaniv-DC

New member
שלום דוקטורית

מה שאני הייתי רוצה לראות, זה למשל מידע על מחלות צין שאנשים לא כל כך שמים לב אליהן, אם בכלל מודעים אליהן. למשל, HPV - מחלת מין העלולה לגרום לסרטן כשאינה מטופלת ונפוצה עוד יותר מגנריה. הייתי רוצה לראות התייחסות לגילוי וטיפול בסקביאס. לא מצאתי על זה חומר טוב בעברית, ובארץ משום מה נוטים לשייך את זה רק לשמיכות הצבאיות. הרופא שלי (אני מטופל במרפאה שכל רופאיה, אחיה, אחיותיה ומזכירותיה הומואים ולסביות) סיפר לי שהוא מטפל בארבעה מקרי סקביאס מדי יום. ובכל מקרה - ברכות על הפרוייקט, בהצלחה, ולא לשכוח לספר לנו כשזה עולה לרשת!
 

odedee

New member
../images/Emo5.gif

סקביאס? אמנם לא רק שמיכות צבאיות, אבל ????? זה טפיל של העור, לא מחלת מין.
 

odedee

New member
יניב, כל אחד יכול "לקבל את זה".

מספיק לגעת ביד של מישהו שנדבק בסקביאס, שלא לדבר על ליטופים מעבר לזה. סטרייטים נדבקים בזה באותה מידה ממש. ואפשר להדבק אפילו בלי לגעת בחולה אחר, מספיק לגעת בבגדים או במצעים שלו.
 

Yaniv-DC

New member
ושוב...

מרפאה אחת בודדה בה רופא אחד משלל הרופאים שם מקבל 4 חולים ביום מראה שאולי הדבר מצריך קצת יותר השכלה בתחום. לא ברורה לי התנגדותך העזה כל כך להופעת מידע נוסף על העניין.
 

odedee

New member
ממש אין לי התנגדות עזה.

אני פשוט לא חושב שזה משהו שנוגע במיוחד לקהילה ההומולסביתטרנסבי, אלא לבריאות הציבור באופן כללי. אני מניח שאם תשאל רופא עור שלא קשור לקהילה תגלה שגם הוא רואה כל יום כמה אנשים שנדבקו בסקביאס. יש די הרבה נושאי בריאות שהם יותר ממוקדים בקהילה (מין אנלי ומה שקשור בו, רימינג וכו'), פה למשל עשו עבודה טובה וריכזו המון מידע מועיל (כן, גם סקביאס
). טוב שיהיה גם בעברית.
 

Yaniv-DC

New member
../images/Emo13.gif בוא ניתן לדוקטורית להחליט ../images/Emo13.gif

 
למעלה