אתמול

אלוני.

New member
אתמול

פנה אליי אדם ברחוב ושאל אותי שאלה ברוסית, עניתי לו , בעברית כמובן, שאני לא מדבר רוסית, האיש עטה על פניו מבט מופתע, ובעברית עילגת שאל : ``לא מדבר רוסית? `` ואז הוסיף: ``כמה שנים אתה בארץ? `` ..... הבדיחה אולי עתיקה , ואולי גם לא כל כך מצחיקה, אבל בעקבות שידורי התעמולה של אמש זה מה שעבר לי בראש. וד``ל.

אלי.

New member
בכל פלוס יש מינוס

וישראל יש לה ``פלוס`` גדול בקליטת עלייה - למה להקשות על החיים של העולים וללמד אותם עברית ? שמים פקיד או שניים שיודעים רוסית בכל מקום, שלטים ברוסית איפה שצריך ולא צריך, כיתוב ברוסית בטלוויזיה - ופותרים את בעיית השפה ואת בעיית העבודה ... התוצאה כמובן היא המינוס שתארת - העברית נשחקת בגלל יותר ממיליון איש שלא דוברים אותה ביום-יום, עוד כמה מאות אלפים שדוברים ערבית, כמה עשרות אלפים שמתעקשים על יידיש כי הם לא ידברו בשפה של הציונים - ובא לציון גואל. וכשלכל אלה נולד הדור הבא - באיזו שפת-אם הם מדברים איתו ? ושוב, למען הסר ספק - הבעיה אינה בעלייה, אלא בקליטה.

שרוף

New member
הבנתי את הציניות שלך.

אכן אנו אזרחי ישראל שנולדו כאן לחמו כאן שפכו את כל הלאגרים בשביל המדינה הזאת לא משפיעים. מתיחסים אלינו בכלל? היום זה עידן המפלגות הסקטוריאליות ישראל בעליה,שס,יהדות התורה. בכל אשמה השיטה הדמוקרטית שלנו.

thetruth48

New member
באונננה אני מסכים איתך

אנחנו בבעיה רק אנחנו הימנים שמאלים אין לנו ייצוג אמיתי שדואג לנו. כי אנחנו לא רוסים, דתיים, חרדים, ערבים, אתיופים רק ישראלים וחלקנו רק צברים

nirkabalo

New member
אם זאת אני לא רואה אותך...

...מדבר בכזאת ארסיות כלפי המפלגות ה``רוסיות``. בתור אחד שעבד במתקן בו השתמשו קייטנות רבות בקיץ,רציתי למחות על כך שבאותם קייטנות של ילדים ממוצא רוסי ,לא טורחים לחנך את הילדים לדבר עברית.שפת הדיבור היא ברוסית כמו גם שפת שאר עזרי ההוראה בקייטנות. אחר כך אומרים למה יש פער חברתי בין הצברים לעולים ולמה יש חבורות של ``רוסים``...

למעלה