אתמול בירושלים

skeptic

New member
אתמול בירושלים

היה נחמד לראות, בין הרבים שהיו במקום, הרבה הרבה בני נוער/תנועות נוער שהגיעו (כנראה) בהסעות המאורגנות. היה מסודר קצת כמו בימת הופעות עם רמקולים ורק הזיקוקים היו חסרים בסוף. עקב קשיי תנועה מחרידים אחרתי מעט ועזבתי מעט לפני הסיום. הרבה מילים, לא מעט שירים, הרבה נואמים, כולל נציגי נוער. כולם כולם מבטאים את אהבתם לגלעד ומביעים/צועקים/שרים את רצונם שאהוד יבוא/ירד אל העם ו/או יעשה מעשה מיידי. כזכור, אתמול היה היום ה- 886. הרגשתי צורך להיות שם אבל לא הרגשתי שאני אכן עושה/תורם דבר מה מוחשי למאבק. בשיחות קטנות עם אחרים הרבה דיברו על השונות של גישת משפ' שליט לעומת הגישה של משפחתו של אודי. השוו בין נועם לבין קרנית אבל תמיד בזהירות בין הטיפות וכמובן תוך הבנה להבדל הידוע בין גלעד לאלדד/אודי. כולם, כולנו רוצים לראות את גלעד חזרה בבית. כולם, כולנו לא ממש יודעים מה לעשות. דובר על פעילויות נוספות כגון מול בית הסוהר בדרום, הצלב האדום ועוד אך בקצה פדחתי איני בטוח שאכן כל הפעילויות המרשימות הללו אכן מקדמות ולו במעט את חזרתו של גלעד הביתה. שוב, לדעתי הרבה נמצא בידיים של משפחת שליט. כפי שנכתב פה לעיתים. לו רק ידענו מה לעשות. מה לעשות מבחינת לחץ על הממסד. אולי שביתת רעב אמיתית ומתוקשרת של בני המשפחה? אולי אלימות הפגנתית ברמה כזאת או אחרת - למשל סגירה בכח של צירי נסיעה מרכזיים? אולי מסע של צעירים המסרבים להתגייס באופן הפגנתי תוך נכונות ללכת אפילו לכלא על כך? האם העם הנפלא הזה עדיין נוצר בליבו את גלעד? היתכן שגלעד הוא כבר סיפור ישן שבקושי תופס נפח תקשורתי? מאין יבוא עזרו? ושוב, היו המון מחשבות, לעיתים מדהימות ברגישותן, לגבי הילד הזה שנמצא (כנראה) באיזה בור חשוך. ושוב, בין המשוחחים היו המון אנשים עם המון רעיונות מה ניתן לעשות מהצד הממסדי כלפי המחזיקים בגלעד, המחזיקים במובן של אנשי רצועת עזה. הבעייה שלא ממש מרגיש שמישהו בממסד בכלל חושב לעשות איזה מעשה. הלב כואב ועדיין... גלעד עדיין לא איתנו. גלעד עדיין לא חופשי. גלעד עדיין בחזקת חטוף/שבוי/נעדר.

יונה1

New member
תודה על הדיווח

א. מבין התהיות שהעלת, אכן גם לדעתי ל"סרבנות גיוס" יהיה משקל דרמטי מול אדישות ההנהגה. אבל אם חברי רגב וגולדווסר לא ערכו מחאת אי התייצבות למילואים למען השבתם, אז מי מהצעירים לפני גיוס יסכים לשבת בכלא למען חייל זר. בנוסף, הרי חל איסור חמור וזה מנוגד לחוק להטיף לסרבנות. אני הייתי מתפשרת על גל הפגנות של צעירים לפני גיוס מול משרד הבטחון. זה חוקי, וזה מעביר היטב את מסר חוסר האמון. אבל גם על זה הרי אין עם מי לדבר.... ב. לגבי העצרת של אתמול - (גם אם נתעלם לרגע מכך שהיום אולמרט הוא האזרח הכי פחות רלוונטי במדינה) - עם כל הכבוד ליעילות האירגונית של מארגני העצרת ולתובנה המאד מאוחרת היכן המיקום לעצרות כאלה, אני לא השתתפתי כיוון ש"עצרות" עם זמרים (וריקודי עם כפי שהיו בעצרת הקודמת שלהם), משדרות הכל, פרט לזעם. אני מעדיפה להמשיך לשבת במשמרות הקבע מול בית רה"מ. זה נותן לי תחושה שאני שותפה למאבק ולא להפנינג סטייל וודסטוק. ג. את דעתי על כן או לא יש לראות בהתנהלות משפ' גולדווסר מודל למחאה אפקטיבית כתבתי לך במסר פרטי, כי קצת נמאס לי לחטוף כאן קללות (-: כך או אחרת, ממש לא הייתי ממליצה למשפחת שליט לאמץ את המודל הזה. יש בארץ די והותר הורי חיילים שבויים שפעלו ביתר אפקטיביות ותבונה פוליטית. ניתן ואפילו רצוי לחקות אותם.

למעלה