אתיקה מינהלתית של קניית יד-שנייה

אתיקה מינהלתית של קניית יד-שנייה

שלום לכולם, השבוע או שבוע הבא אני מתכוון לקנות DR650 שנת 2002/3. קודם כל וודאי תתפלאו לשמוע, שלפי עיון במודעות מכירה, אף DR בארץ לא נסע בשטח מימיו. רובם "לא ירדו מהכביש" וחלקם "לא ראו שטח". איזה ביזבוז שבילים של דו"ש. בכל אופן, מאחר והידע הטכני שלי נמוך אני מתכוון לקחת את האופנוע לבדיקה ב"אחד על אחד" וכאן מתחילות השאלות. האם נהוג שאת מלוא סכום הבדיקה (450 ש"ח) משלם הקונה ? האם סכום הריג'קטים המלא יורד מהמחיר שהוסכם עליו עם הבעלים לפני הבדיקה ? ו... נכון שמחירון מוטו קובע ולא לוי יצחק ? תודה

dedge

New member
תשובות ל2 מתוך 3..

את מלוא סכום הבדיקה משלם הקונה. מחירון מוטו קובע. בקשר לבדיקה אני לא כל כך בטוח. אני הסתדרתי עם המוכר, פשוט חילקנו את סה"כ הריג'קטים חצי חצי ואת החצי שלו הוא הוריד לי במחיר. (ובסוף יצא שהייתי צריך לתקן רק חצי מהריג'קטים אז הכל הסתדר לטובתי
)

enigo

New member
עניין של משא ומתן

יש כאלו שקובעים מחיר בלי קשר לבדיקה - רוצה תקנה, לא רוצה אל תקנה. יש כאלו שסוגרים מראש שכל הריג'קטים על המוכר ("מחירון לפני ריג'קטים" הוא ביטוי נפוץ במקרה כזה) ויש כאלו שסוגרים על "חצי חצי" בנושאים של בלאי (רפידות, גלג"ש וכו') ומלא על נושאים של תקלות. לגבי נוסח המודעות, ככה זה כשאנשים מנסים לשווק משהו. המכונית תמיד במצב "מכני וחיצוני מעולה" והבחורות תמיד מקבלות חמישה כוכבים ב"מראה חיצוני"...

TheMadHatter

New member
שאני קניתי את החמור

דיברתי עם "לא ראה שטח" ועם "מרופא" שב15 אופנועים שאני ראיתי היה יותר נכון להגיד "לא ראה נחת" ו"מחולה". כדאי לקרוא את המאמרים כדי לא להביא לבדיקה נבלות. אגב הרבה מאוד מהDR650 במודלים שאתה מדבר באמת שימשו ככלי רכב עירוני בלבד. ברוב המוחלט של מקרים הקונה משלם את הבדיקה.

nunimon

New member
דעתי ודרישתי כקונה וכמוכר....

לגבי הבדיקה - אני דורש מהמוכר להתחייב לי שאין מכת שילדה, הגיר במצב תקין, והמנוע המצב תקין. אם שלושת הפריטים האלה תקינים, הרי שאני משלם את מלוא סכום הבדיקה. אם מתגלה משהו קריטי (כמו חור בבלוק מנוע, או מכת שילדה, או גיר שלא תקין) אני לא משלם על הבדיקה. אותו דבר אני עושה כשאני מוכר, ואותו דבר אני דורש כשאני קונה. זה סינון נכבד של כל אותם "מומחים" שה"כלה" שלהם לא ראתה קוץ, או טופלה רק במוסך המרכזי, או כאלה שמפריזים ואומרים שזה בכלל כלי שהאישה נהגה בו...
בעמנו חיים אנו, כדאי לסכם דברים כאלה לפני. וקצת נחת ומשהו חיובי - אחד על אחד . באמת על הכיפאק. גם טיפלתי שם באופנוע שלי, וגם עשיתי שם בדיקה לאופנוע של ידידה שלי. תענוג אמיתי, הסבלנות והירידה לפרטים הקטנים. בחירה טובה. בהצלחה. אורי

AVNER XR

New member
יש DR חדש 2003 בלוחות של פורום

אפנועי השטח תעשה חיפוש ותמצא.

hi ha

New member
בקשר למחירון מוטו...

לא בהכרח קובע !!! ב 3 חודשים האחרונים עזרתי למכור 4 כלים של חברים וגם שמעתי על הרבה מקרים בהם הקונה והמוכר הסכימו על "בדיוק באמצע" (ZZR600 97, בלוי 35 אלף ובמוטו 34 אלף- מחירון = 34,500). בעקבות הזמן האחרון (הרבה זמן) שמוטו מפשלים בגדול גם במחירון וגם בעיתון, יותר ויותר אנשים עוברים וחלופות אחרות (עיתון= פול גז, מחירון= לוי יצחק). בהצלחה ותהנה מהכלי.

למעלה