אתה ואני בלין

אתה ואני בלין

אַתָּה וַאֲנִי בְּלִין* בַּעֲלוֹת הַשַּחַר, דַּיָּגִים עוֹנְדִים מַחְרוֹזֶת שֶל סִירוֹת קְטָנוֹת לְחוֹף הַיָּם בְּלִין, וּרְשָתוֹת מְקֻפָּלוֹת נָמוֹת בָּן כְּעֻבָּר. "אוּלַי נָבִיא עוֹד יֶלֶד?" אַתָּה שוֹאֵל, עֵינֶיךָ אֶל הַיָּם. וַאֲנִי תּוֹהָה כֵּיצַד יָדַעְתָּ שֶדִּימוּי מוּצָף בִּי זֶה עַתָּה. *לין- כפר דייגים קטן באלבניה

קסנדרה*

New member
שיר קטן ונחמד

אַתָּה וַאֲנִי בְּלִין* בַּעֲלוֹת הַשַּחַר, דַּיָּגִים עוֹנְדִים מַחְרוֹזֶת שֶל סִירוֹת קְטָנוֹת לְחוֹף הַיָּם בְּלִין, וּרְשָתוֹת מְקֻפָּלוֹת נָמוֹת בָּן כְּעֻבָּר. "אוּלַי נָבִיא עוֹד יֶלֶד?" אַתָּה שוֹאֵל, עֵינֶיךָ אֶל הַיָּם. * צ"ל ועיניך אל הים או נקודה אחרי אתה שואל. וַאֲנִי תּוֹהָה כֵּיצַד יָדַעְתָּ שֶדִּימוּי מוּצָף בִּי * שורה לא ברורה. הבנתי מה שניסית להעביר, אבל לדעתי הנסוח לא מוצלח, כי לא הדימוי מוצף אלא הדוברת מוצפה בדימוי. זֶה עַתָּה. משאירה, השיר קטן וחמוד, אבל בעיקר חסר לי הסאבטקסט, מה שמעבר. אני מסתפקת באמירה גלויה, מה גם שהיא אמירה יותר מידי אישית ואינה מופקעת לטובת הקורא. קסנדרה

einat8

New member
לאן נעלמו שירייך קסנדרה

היי קסנדרה פעם נהגת לתת מיצירותייך היפים מדוע אני כבר לא רואה אותם אשמח לראות משהו חדש שלך עינת

אתה אני ובלין

אמנם, לא כל שיר צריך ואמור לבשר ולהבטיח גדולות ונצורות, ולכן חבבתי את השיר כמות שהוא, בדומה לקסנדרה. מה שיש בו די בהחלט - תמונה יפה של כפר דייגים ושל הדוברת והנמען בה. אפשר גם לקבל רושם מפורש וטוב שהמקום מעורר בהם רגשות ונימים חבויים, בעלי יסוד רומנטי (בלי לגלוש כלל לקיטש ובנאליה), געגוע לדבר מה חסר המתברר מיד כרצון לעוד ילד, יפה גם דרך ההעברה של קרבה רגשית אינטימית בין בני הזוג, הקוראים זה את מחשבות זו. לגבי משפט המסיים - איני סבור שניסוחו מיטבי. המילה דימוי עומדת תלושה וסתמית - כי לאיזה דימוי כוונתך, האם לא לדימוי משותף לשניכם. מציע לנסח כך: וַאֲנִי תּוֹהָה כֵּיצַד יָדַעְתָּ שֶדִּימוּי זֶה (או -הדימוי הזה , או "אותו דימוי") צָף גם בִּי עַתָּה.

einat8

New member
נהדר הדימוי והים באלבניה וכמהה לילד

אהבתי את שילוב הדמוי והים וכמהה לילד יצירה קצרה ויפה

אפרופו לין../images/Emo39.gif

משאירה דברים, ראשית - מזל שהסברת מהו לין, כי בשבילי (חיפאית במקור), "לין" הוא מרפאה רב-תחומית ענקית בקרית אליעזר... אהבתי את השיר הקטן הזה, שמחביא יותר מכפי שנדמה לראשונה. לדעתי הסיום מעט מנחית (3 שורות אחרונות) ולא מהווה "מענה" הולם לשאלה שנשאלת קודם לכן. אני מציעה לחשוב שוב על סיום טעון יותר. זה לא הדימוי שרוצה להיות מוצף כאן, אלא משהו אחר. מירה

אולי נביא עוד ילד

משאירה דברים, מצטרף לקודמיי: קסנדרה, שמעון, פרח. אולי שינוי הסיום ישפר במאוד את השיר! השאלה "אולי נביא עוד ילד" בפירוש מסקרנת ושוברת את "הנחמדות" ומעלה את השיר מדרגה. מני

למעלה