אתאיזם וקבלה

חחחחח נתפסת.

זה לא יעזור לך אדון גוברנור המלומד. הבחנו מראש בין שני מקרים: 1. יפני בתחנה מרכזית לוחש לי באוזן שמים מבינים אנגלית. 2. יפני מוציא ספר שבו הוא מפרט ניסויים פיזיים ש"מאמתים" את ממצאיו הזויים ככל שיהיו. למקרה ראשון נתייחס בזלזול ונעיף את היפני בבעיטה. למקרה שני נצטרך להקדיש תשומת לב ולהפריך את דבריו בודאות של 100% ע"י ניסויים פיזיים. אתה התייחסת למקרה 2 ביחס שצריך להקדיש למקרה 1. מה שמראה במבט ראשון על אטימות של קיר, צביעות וחוסר יושר. אבל במבט שני מראה שיש לך פחד לא מודע שאולי המציאות יכולה להפתיע אותך ולערער את תפיסת עולמך. כשחושבים על זה טוב הרי אין הבדל אמיתי בינך ובין חרדי. שניכם כבר יודעים כל מה שצריך לדעת וזהו, מה שנשאר זה להתווכח. רק חבל שאתה מוליך אחריך עדר של פתאים ומלמד אותם רק אמונה עיוורת שאפילו עכשיו לא מבינים שהמלך הוא ערום.

Volunteer

New member
מאום לא יעזור לך, לאכלוםבפיתה.

לא דחית מכל וכל, על הסף, טענה כי מולקולות מים יודעות קרא אנגלית אולי זה עולה בקנה אחד עם טענתך כי גם לדומם יש תבונה, אולם, אנא תוליך חרפתך ?

כולם מוזמנים לעיין בשרשור הנ"ל.

כל מי שעיניו בראשו יראה אותך במערומיך ויראה שטענותיי הגיוניות לחלוטין וטענותיך חסרות עקביות. אם somebodddy שהוא אתאיסט ודעותיו שונות משלי ראה את השרשור והבין שהצדק עימי אז הסיפור נסגר ויצאת מופסד.

Volunteer

New member
>כולם מוזמנים לעיין בשרשור הנ"ל<

אין להוט לכך ממני >כל מי שעיניו בראשו יראה אותך במערומיך...< לא, דוקא אתם נחשפתם במערומיכם, בכך שהוכחתם כי אתם נכונים לשקול אפשרות שמולקולות מים יודעות קרא אנגלית, במקום לדחות זאת מכל וכל, על הסף. אתם פשוט תלושים מן המציאות וחסרי קשר אליה _____________________________________________________________

אתה מעביר את האחריות אלינו

כשאתה יודע שמי שלא עמד במילותיו הוא אתה. אני לא קיבלתי שום טענה. אני גם לא דוחה אותה על הסף. אני בניגוד אליך מעדיף לשמור על אובייקטיביות גם אם הדברים נשמעים הזויים. אין לי סיבה לקבל כל דבר כמו שאין לי סיבה לדחות כל דבר. אין לי ממה לפחד כי אני לא מחזיק איזו אג'נדה שאוי ואבוי אם היא תתנפץ לי בפנים ואתגלה במערומיי. לעומת זאת, קיצוניות כמו שאתה מייצג היא מתכון מושלם לקיבעון. לי נראה שאתה מקובע כי זה פשוט מעניק לך תחושת ביטחון (כמו חרדי). הרי בנאדם צריך נקודת משען חזקה והרי אתה כבר מאמין שהשגת אותה אז ברור מאיפה נובע הפחד שלך לשמור על אובייקטיביות. אף אחד לא אוהב לערער לעצמו את כל מה שהוא מאמין בו. זה עניין נפשי לחלוטין ולכן אני גם מבין אותך.

Volunteer

New member
>אני לא קיבלתי שום טענה.

אני גם לא דוחה אותה על הסף< תודה !! הודאת בעל דין - כמאה עדים !! לא דחית אותה, מכל וכל, על הסף למעשה הכפפתי אותך, את somebodddy, ואת 5GIPI5, בלא ידיעתכם, למבחן אינטליגנציה. המבחן הוא זה: האם אתם מסוגלים לדחות טענה אבסורדית על פניה, גם בלא שידגימו לכם כי הטענה נכשלה במבחן אדם בעל אינטליגנציה ממוצעת אמור היה לדחות את הטענה כי מולקולות מים יודעות קרא אנגלית, גם בלא שיודגם לו כי הטענה נכשלה במבחן. לא מדובר כאן בפתיחות לרעיונות מיסטיים. מדובר באינטליגנציה של בוגר תכון מסתבר, כי חוזרים בתשובה נוטים להכשל במבחן מעין זה לפני זמן לא רב נכשלו שני חוזרים בתשובה, דניאל חלאס-ליס, ו- John Merrick במבחן כזה. הם לא דחו מכל וכל, על הסף, ידיעה זו כל האתאיסטים אשר נכחו בווכוח - דחו את הידיעה מכל וכל, על הסף חברל'ך, הוצגתם ערום ועריה

תשמע .. אתה פשוט חולה נפש

אין לי מה להגיד. אני חוזר ואומר: כל מי שעיניו בראשו מוזמן להתרשם מהשרשור ולהחליט בעצמו.

sshender

New member
העיניים שלי ממוקמות היטב, ובכל זאת

הטענה שלך כי הדבר שווה בדיקה הוא מגוחך, לכל היותר... לא נדרש הרבה בשביל להבין כי מולקולות מים (או כל חלקיק אחר המורכב ממנו) לא מסוגלות להבין דבר. עצם העמדת טענה כזו למבחן משקפת בורות שלא תאומן בקשר לעולם הפיזי שלנו. המנגנון היחיד שיכול לפרש סימני אותיות כבעלי משמעות כלשהי, שלא לומר לייחס להם תכונות של טוב או רוע, הוא מוח מפותח, שמים, או כל דבר דומם אחר, לא נתברכו בו.

טוב. בכל מקרה ניצחתי בויכוח.

בגלל טענה פשוטה: מדענים רציניים שלא רואים אף אחד מאנשי הפורום הזה עוסקים בהפרכות של טענות הזויות לחלוטין רק כדי להוכיח מעל לכל ספק שהן לא עובדות. (לדוגמא: הפרכות סיאנס, גלגולי נשמות למינהם) מה זה מראה על אותם מדענים ? להם מותר לבקש לודא בעזרת ניסויים פיזיים ? אז בטח שלי שגם לי מותר

Volunteer

New member
>טוב. בכל מקרה ניצחתי בויכוח<

מלים ריקות, לעדוד עצמי, כאותו הלך הנאלץ לחצות שכונה חשוכה רעה באשון ליל חסר ירח, ושורק לעצמו לעדוד >מדענים רציניים שלא רואים אף אחד מאנשי הפורום הזה עוסקים בהפרכות של טענות הזויות לחלוטין רק כדי להוכיח מעל לכל ספק שהן לא עובדות. (לדוגמא: הפרכות סיאנס, גלגולי נשמות למינהם)< איני מדען, ואני דוחה טענות הבל מיסטיות מכל וכל, על הסף, בלא הסוס. חפושי אחר נסויים מחשבתיים שונים, להכשלת טענות מיסטיות, לא היו עבורי, אלא עבורכם, ללמדכם חשיבה בקרתית נכשלת במבחן אינטליגנציה פשוט

Volunteer

New member
איזה מדען נכשל ?

מי שמציע מבחן מפריך עושה זאת משום שהוא יודע מה תהיינה תוצאותיו, ואינו מציע זאת עבור עצמו, אלא כדי לשכנע את הזולת ולחנכו לזהות חרא של העידן החדש (New Age Crap) מי שמבקש מבחן מפריך עושה זאת משום שהוא מהסס ואינו בטוח מה תהיינה תוצאותיו

somebodddy

New member
רון סי אינו מדען

רון סי טען לא אחת שמדענים אינם עורכים ניסויים על מנת לבחון טענות אמפיריות, אלא כדי להצדיק את מה שכבר ידוע להם. מכיוון שטענת טענה בעלת משמעות זהה, חשבתי שאולי טעיתי ואתה אינך גוברנר אלא רון סי.

Volunteer

New member
מדובר בטענה אשר אי-יתכנותה

צריכה היתה להיות ברורה לכל בעל אינטליגנציה ממוצעת

ממש לא !

אם אותו מדען יודע ב-100 % מה יהיו תוצאות המבחן הוא יכול לצאת בהצהרה מראש בלי לערוך את המבחן. הסיבה שמדענים אכן עורכים את הניסוי היא כי הם יודעים שדבר מסויים בטוח ב-100% רק אחרי שנוסה

למעלה