אתאיזם וקבלה

ומה כן שווה בחיים?

ולא לתוחייס? המקובלים הם אנשים חכמים והם יודעים את כל ההסברים שצריך

הרזבם

New member
מה שווה בחיים?

הרבה דברים, חופש למשל. שמירה על מוח חופשי ועצמאי, בין השאר. יכולת חשיבה עצמאית, התפתחות וסיפוק. לא חסר. יש מקרים רבים בהם התוחייס שווה בחיים. תוחייס יכול להיות דבר יפה... המקובלים אינם חכמים ממך. הם רק הצליחו להוליך אותך שולל ולגרום לך לחשוב שיש להם את התשובות. אין להם.

Wakamusha

New member
"חרטה" שעושה טוב

זה עדיין חרטה. עדיף לדעת את העולם כמו שהוא ולא לדבוק באשליות מטופשות ובwishful thinking . קבליסטים ושאר מרעין בישין פשוט מובילים עדר של אנשים תמימים שלא יודעים טוב יותר .. לכבוד הרב לייטמן, אני מבטיח לך, יש ב.מ.וו והוא גר בווילה. אולי הוא באמת מאמין בשטויות שהוא מלמד, אבל זה לא משנה את העובדה שהוא מלמד בולשיט גמור. גם אם זה עושה טוב לאנשים, וייתכן מאוד שזה עושה המון טוב להמון אנשים. Doesn't make it true.

Volunteer

New member
קטונתי מהמליץ על מדריך אישי לקבלה,

אולם אני יכול להמליץ על Kabbalah Water ספציפית, קראי את הפסקה The Scientific Evidence דוגמא אדירה לחרא של העידן החדש (New Age Crap)

מה יש לך לומר על ניסוי המים ?

האם באמת קיימת תופעה כזאת לא מובנת או שכבר העברת אותה מבחן מכשיל ?

Volunteer

New member
האם קראת את הדף המוצבע ע"י הקשור

בתחתית המאמר על Kabbalah Water ? האם הבנת מה נטען שם ב- www.wellnessgoods.com ? נטען שם כי אחד בשם Masaru Emoto, הנושא תאר דוקטור מהאוניברסיטה העולמית הפתוחה לרפואה אלטרנטיבית בהודו, מצא כי כאשר כמות מים מזוקקים חולקה למספר בקבוקונים, על פסות ניר הודפסו משפטים שונים, חלקם בעלי משמעות חיובית, חלקם שלילית, פסות הניר הודבקו מבחוץ על הבקבוקונים, וקוררו הבקבוקונים לקפיאה - אזי, נתהוו גבישי קרח סימטריים יפים במים אשר בבקבוקונים עליהם הודבקו תויות חיוביות, וגבישים מעוותים ומכוערים בבקבוקונים נושאי הפתקיות עם המסר השלילי מה אתה מציע לעשות עם טענה כזו ? _____________________________________________________________

אתה העברת אותה ניסוי מחשבתי מכשיל.

אני הייתי מציע לבדוק מה האיכות של המחקר ואם יש בו ממש או שזה זיבול שכל. הדרך הכי טובה לבדוק דבר כזה היא לנסות בעצמך.

Volunteer

New member
האם, לדעתך, עשויים פתקים

נושאי בטויים חיוביים, או שליליים, המודבקים על בקבוקוני מים מזוקקים, להשפיע לחיוב או לשלילה על המבנה הגבישי לכשיקפאו ?

בתור ניסוי מחשבתי זה נשמע שטויות.

אבל ניסוי מחשבתי צריך להיערך רק לטענות שלא מגובות בניסויים פיזיים. אם אותו אדם מצמיד ניסוי פיזי לטענה (ולא משנה כמה היא הזויה) אז צריך להשתדרג מהניסוי המחשבתי המכשיל ולערוך את הניסוי הפיזי כדי להיווכח מה קורה במציאות.

Volunteer

New member
אין זה נסוי מחשבתי.

Emoto טוען כי התוצאות התקבלו בנסויים בפעל, אם כי אינו יכול להסביר מדוע לא נתן לקבל אותן תוצאות במעבדות אחרות _____________________________________________________________

אם באמת התבצעו ניסויים איכותיים

שמפריכים את הקשר בין הפתקים לבין מצב המים אז נגמרה הסוגיה. אבל לא ציינת מראש שנעשו ניסויים שהפריכו. אם תתן קישור זה יהיה טוב.

Volunteer

New member
תחילה אני מעונין לאמוד את מדת

נכונותך לקבל טענות פנטסטיות האם אפשרי לדעתך כי פתקים עם בטויים חיוביים או שליליים המודבקים חצונית על בקבוקוני נים מזוקקים, ישפיעו על מבנה גבישי המים לכשיוקפאו ? _____________________________________________________________

אם לא הבנת עדיין אז לא.

אני לא מקבל טענה כזאת. אך מה שנטען אצל היפני הוא שאפשר להדגים את זה ע"י ניסוי פיזי. אם יש לך קישור לדבריו של היפני שמנסה להצדיק את טענותיו בעקבות ניסויים שסותרים אותן או לחילופין קישור לניסוי שבו הוכח שאין שום קשר בין הפתקים למים אני אוכל לדעת בודאות אם היפני הוא שרלטן ותו לו. יש לך קישורים ?

Volunteer

New member
>אני לא מקבל טענה כזאת<

אם אינך מקבל טענה כזו - האין נובע מכך כי לדעתך היפני הוא שרלטן ? מדוע אתה זקוק אפוא לתוצאות נסוייו ? היפני טוען כי נסוייו הוכיחו קשר בין תכן הפתקים לבין צורת הגבישים, ואף ספק צלומי גבישים כראיה. הענין הוא שאף אחד אינו מסוגל לקבל תוצאות אלו במעבדתו _____________________________________________________________

אני אחזור שוב.

אין לי נטייה לקבל את הטענה הזאת וגם אין לי סיבה לקבל אותה. אבל אם הוא טוען שיש ניסויים שמוכיחים את הטענה ההזויה הזאת אז מסקרן אותי לראות בעצמי אם זה אפשרי. אני אשאל שוב... יש לך קישורים לניסויים שמפריכים את הדבר או קישור לדבריו של היפני שבו הוא נמצא מבולבל כי הוא צריך להסביר איך רק אצלו זה עובד ? יש לך קישורים ?

5GIPI5

New member
לצפות שגוברנר יודה בטעות

זה כמו לצפות למשיח עכשיו הבן אדם חי בסרט אימה הוא בנה סביבו חומות של בטון אם מבחן מכשיל מפורט, הוא פוחד פחד מוות לבקע את הבונקר לקח לו הרבה זמן לבנות את החומה, אין בו שום רגש חרטה הוא מקובע שלא מרשה לדימיון להפריע לו כמו מכונה,כמו מחשב רובוט.

אני עדיין מחכה לקישור שעליו גוברנור

מתבסס. אני נותן קרדיט, אני סומך עליו. גוברנור מגבה את תפיסת עולמו אך ורק בממצאים אמפיריים מוכחים ובדוקים.

Volunteer

New member
>אני עדיין מחכה...<

לא הופתעתי. 5GIPI5 וכלוםבפיתה לא דחו מכל וכל טענה של שרלטן יפאני כי מולקולות מים יודעות לקרא אנגלית כעת ברור לכל עם מי יש לנו עסק

למעלה