אשמח לקבל את עזרתכם בנוגע לחוקי מכס

yen d

New member
אשמח לקבל את עזרתכם בנוגע לחוקי מכס

ניסיתי לחפש באתר רשות המסים מה הכללים בנוגע להטלת המכס, אך לא ממש הסתדרתי, ולכן אני פונה אליכם. הייתי רוצה לדעת; עד איזה סכום חבילות שמגיעות לארץ לא מחויבות במכס (אני זוכר שפעם אמרו לי שזה בסביבות 200 ש"ח)? והאם יש גם פקטור למשקל החבילה? במידה ושולחים אליי מתנה מחו"ל (מוצר כמו טלפון או קונסולות כמו WII/PS2), האם אהיה מחויב במכס (גם במקרה בו מדובר על מדינות עם הסכם סחר)? במידה וכן, כמה אחויב (האם המס זהה למס הרשום בטבלת המכס או שיש הקלה מסוימת, שכן מדובר במתנה) ושאלה אחרונה, האם יכול להיות מצב בחבילה מסוימת עומדת בתנאים וצריכה להיות מחויבת במס, אך פקיד המכס בוחר שלא לעשות זאת - כוונתי היא, האם יש מקום לשיקול דעתו של פקיד המכס באם לחייב או לא? במידה וכן, האם יכול לקרות מצב שקיבלתי במשלוח טלפון סלולארי (שלפי מה שהבנתי מטבלת המכס, המס הוא כ 34%) - ולא חויבתי במכס או שחויבתי במס חלקי? מצטער על עומס השאלות תודה מראש

ozitex

New member
תשובות

עד איזה סכום חבילות שמגיעות לארץ לא מחויבות במכס (אני זוכר שפעם אמרו לי שזה בסביבות 200 ש"ח)? והאם יש גם פקטור למשקל החבילה? 50$ כולל הובלה. במידה ושולחים אליי מתנה מחו"ל (מוצר כמו טלפון או קונסולות כמו WII/PS2), האם אהיה מחויב במכס (גם במקרה בו מדובר על מדינות עם הסכם סחר)? כן במידה וכן, כמה אחויב (האם המס זהה למס הרשום בטבלת המכס או שיש הקלה מסוימת, שכן מדובר במתנה) על פי טבלאות המיסוי או על פי החלטת רשות המיסים. אין הקלות. ושאלה אחרונה, האם יכול להיות מצב בחבילה מסוימת עומדת בתנאים וצריכה להיות מחויבת במס, אך פקיד המכס בוחר שלא לעשות זאת - כוונתי היא, האם יש מקום לשיקול דעתו של פקיד המכס באם לחייב או לא? יכול להיות. זה עשוי להיות תלוי בכל מיני גורמים, בעיקר מזל. במידה וכן, האם יכול לקרות מצב שקיבלתי במשלוח טלפון סלולארי (שלפי מה שהבנתי מטבלת המכס, המס הוא כ 34%) - ולא חויבתי במכס או שחויבתי במס חלקי? יכול להיות...ויכול להיות שלא.

למעלה