אשמח להכוונה בנוגע לשיפוץ ועיצוב פנים

shmoziki

New member
אשמח להכוונה בנוגע לשיפוץ ועיצוב פנים

שלום לכולן וכולם
אני חדשה בפורום:)
אנחנו לפני שיפוץ, גרים בבית דו משפחתי - ומצרפים אלינו לבית חדר שינה הורים וחדר ילדים קטנים מהבית הצמוד אלינו אשר מתרחב
הבית שלנו עבר המון גלגולים, הוא היה בית גדול שחולק לשניים, ובמרוצת השנים עבר מספר שינויים גדולים. יש לנו אדריכל שהוא גם חבר של המשפחה שמכיר את הבית הזה שנים לאורך כל גילגוליו ולכן עכשיו עם השיפוץ זה רק טבעי שנפנה אליו. השאלה שלי היא כזו:
אני אשמח לעזרה בנוגע לעיצוב הפנים, אנחנו מחדשים כרגע 2 חדרי אמבטיות, מרחיבים מעט את המטבח אבל מחזירים את המטבח הקיים עקב בעיית תקציב ומגדילים את חדר השינה החדש. פניתי לאדריכלית שהיא גם מעצבת פנים והיא ענתה שהיא נוטה לעשות את השניים יחד, לא להפריד בינהם, לעשות את האדריכלות בשילוב עם עיצוב הפנים. האם אני טועה שאני מחפשת רק מעצבת פנים? האם זה הגיוני להפריד בינהם? האדריכל שלנו עושה לנו את העבודה כמעט ללא עלות ולכן חשבתי לחפש רק מעצבת פנים
אשמח לעיצות בנושא :)

מרי פופ

New member
מה האופציה? לתת לאדריכל לעצב את הבית?

לא לשתף את האדריכל החבר?
הרי אלו לא אופציות...
אני יכולה לכתוב לך בצורה הכי אמיתית: מנקודת המבט שלי כמעצבת שעיקר אהבתה הוא לתכנון ועיצוב המבנה הכללי... אתם לא לקוחות אטרקטיביים בעיני. אני לא מעוניינת לעבוד לפי תכנון של אדריכל שאולי מבין מעולה את המבנה וגילגוליו, אבל אני חותמת על זה שהוא מבין הרבה פחות ממני בעיצוב פנים, ארגונומיה, מידות שמאפשרות חיים נוחים ופרקטיקה של החיים בבית...

יואלהב

New member
כמו שמרי פופ אמרה כאן, חשוב למצוא את בעל המקצוע שיתן

לך את מקסימום התכנון והעיצוב שאת צריכה. לא בטוח שאדריכל שאינו מנוסה
בעיצוב פנים, יתן לך את המענה הנכון. שלב התכנון הוא השלב הכי חשוב בפרוייקט שלכם, ויתכן
שההפרש בעליות לא יצדיק תכנון פחות איכותי.

נהוג ומקובל, גם בלי קשר לחברות עם האדריכל

ועם אדריכל שאינו עובד בשכר מלא, זו בחירה הגיונית עוד יותר, אז את לא טועה.
תכנון פרטני של פנים הבית, חיבורי מטבח ישן והתאמה לשטח החדש, פריסות והעמדות באמבטיות,
תכניות חשמל ותאורה מפורטות, תכנון נגרות, אחסון וגם ליווי לרכישת חומרים - כל אלה ועוד הם עבודתה של מעצבת פנים,
זה הרבה מעבר לסטיילינג ומשיק לעבודת האדריכל מבפנים החוצה.

למעלה