אשכנזים ומזרחים

אשכנזים ומזרחים

אני חייב פשוט חייב לכתוב משהו שיושב לי על הלב כול ההתעסקות התקשורתית באח הגדול מכעיסה אותי אשכנזים מול מזרחים בצורה הכי שיטחית ושמביישת את שתי הצדדים אני בטוחה שגם יוסי וגם שיפרה ואפילו עינב לא מתכוונים למה שהתקשורת יוצרת אף אחד מהם לא מייצג שום צד- אני אשכנזייה ושיפרה ממש אבל ממש לא מייצגת אותי וחבל לי שהם נופלים לשם ומתעסקים רק בביטויים שעינב משחררת לאויר בלי לחשוב או להסביר בברור למה היא התכוונה ומעלמים לגמרי מהחברות של איתי ויוסי , מכך שיוסי ממש אהב את שיפרה בהתחלה והמריבה שלהם כניראה לא קשורה לשיוך הדתי חייב להתעלם מין הדיבור השטחי של אשכנזים מזרחים כפי שהוא מופיע בתקשורות -זה בעיה הרבה יותר גדולה ומרכבת ולא צריך להפיל אותה על הכתפיים של יוסי ושיפרה

../images/Emo41.gifהסיפור בין יוסי שפרה והתקשורת-מעניין../images/Emo41.gif

אוקיי,זה הסיפור. בזמן שזה לא סוד שיוסי בובליל אהוב הקהל (לא סוד אפילו בבית האח הגדול) כמו כל סיפור של רצח אופי ע"י התקשורת מחפשים את הפופולרי תמיד. כאשר צפיתי בערוץ 20 לפני כמה שבועות וראיתי את שיפרה אומרת על אשר "שילך להזדיין" "בן......"כאשר עצבן אותה אמרה זאת ועוד ללאון. שיפרה לא היתה פופולרית או מעניינת באותה תקופה אז זה לא הזיז להרבה ולא עשו מזה סיפור. אבל כשאחד מצליח כמו יוסי שמצליח להצחיק אנשים ושרד 8 הדחות כי הקהל אוהב את האמת שלו והצחוקים, עושים לו רצח אופי? ולמה לשפרה מותר לקלל וכשיוסי הוציא "שרמו..."צבר ושפרה רכבו על זה והתקשורת שתפה פעולה איתם. ושמעו את צבר אומר תראה עכשיו מה אני יעשה לו וצחק20 דקות לפני שהלך לצרוח על יוסי.. אז מי פה הגזעני בעצם? בגלל שהוא מזרחי לו אסור ול"נאורה" ול"מדברת בשקט" מותר? כי היא אשכנזיה? אז החכמים קלטו את זה ככה.. ואלה עם הראיה הסלקטיבית זרמו עם הקטע.

jud1001

New member
הרובד הרבה יותר עמוק מאשר..../images/Emo41.gif

קללות... קללות הרי שגורות על פי כולנו אם בשקט או בחריקת שן... עצם התפיסה..עצם המשיכה לכיוון היא עצם הבעייה...

גם אני בדעתך

זה ממש עצוב לראות שזה ככה בתקשורת שמשהו מה תקשורת יעשה כתבה על זה שיכתוב איזה טור שמשהו כבר יפסיק את הדיון המטומטם הזה

jud1001

New member
תמימות היא לחשוב שהגזענות ../images/Emo41.gif

פסה מעולמנו... וזו הייתה גם תמימות מבחינתי לחשוב שכך... למרות שמקום עבודתי הקודם שבו עבדתי אבד לי בזכות מישהי שקבלה תפקיד בכיר מעלי וקראה לי " גבינה לבנה".. בתרגום חופשי פרידמנית... משפחתי כולה מעורבבת פעמיים שמאלה פעם ימינה מכל המוצאים הקיימים.. התמימות פסה עברה סופית אחרי שראיתי אתמול את אימה של הבובלילה את נסך הרוע שבה...את מה שהיא כיום מייצגת.. ואת מי ששלחה לתוכנית...את הדוברת הטובה ביותר לעידוד וחידוד העלאת והאדרת הגזענות...את ביתה את הבובלילה... חבל...חבל שזו הדרך בדרך למליון...

אני לא חושבת שהגזענות עברה מהעולם אני לא

תמימה . אני רק חושבת שהמקום של לדון בסוגיית מזרחים אכנזים הוא לא על בסיס האח הגדול גם לי היה עצוב אתמול לראות את אשתו של יוסי אבל אני חושבת שהיא נפלה קורבן למה שמצפים ממנה להגיד ואני לא חושבת שיוסי כזה שוב עובד-חבר של איתי , מאוד אהב את שיפרה בהתחלה

jud1001

New member
הבובלילה מאמא אינה קורבן...../images/Emo41.gif

היא מהות הבעייה...

לא נכון היא לא מהות הבעיה...אנשים קטנים יש

בכול מקום השאלה היא איזה משמעות אנחנו נותנים להם יוסי לא מדבר ככה, אמא בובליל היא תסמין של קיפוח שהתרחש במדינה עם הקמתה מאז השתפרנו מעט אך אנחנו עדין מדינה צעירה עם ריקושטים מין העבר

jud1001

New member
תרשי לי במיטוטא לא להסכים איתך ../images/Emo41.gif

המדינה הוקמה לפני 60 שנה... הרבה מאוד זמן על מנת להוכיח רמת חינוך שונה לילדיך.. במיקרה הזה לבובלילה ג'וניור שאכן עולה על אביה עשרת מונים בלשונה ומחשבתה הנמוכים....

../images/Emo41.gif דוחה אותי הכינוי שנתת לה. קוראים לה ורד

את מקשקשת וזה מכעיס ביותר.

jud1001

New member
אני מקשקשת לפי תפיסתך ומכאן ../images/Emo41.gif

מקור הבעייה... אני אקרא לבובלילה בשמה כשהיא תפסיק לכנות אותי ושכמותי בכינויי גנאי... עד אז אין לה כבוד בעיני...

למעלה