ארטישוק
מישהו ניסה לגדל

• פותח הנושא r66
  • פורסם בתאריך

r66

New member
ארטישוק../images/Emo70.gif מישהו ניסה לגדל

היש טיפים? קיבלתי כמה זרעים והם כבר עמוק באדמה שבוע טוב
וחג-שמייח

baruchnp

New member
אני חושב שקצת מאוחר...

אני חושב שמועד הזריעה הוא בסתיו.. גם אני רציתי לגדל, אך מדברים שקראתי העדפתי לוותר, הבנתי זמן גידול מאוד ארוך ועדיף מיחור שנתלקח מצמח אם שמזרז את הגידול...

r66

New member
תודה על ההתייחסות. קראתי שזורעים

באוגוסט. לקחתי זרעים מאחות-שלי, אצלה זרעו ג"כ לא מזמן ויש להם שתילים יפים. הבנתי שזה רב-שנתי, אז מה זה משנה מתי זורעים? אני לא מתכוונת להחליף, שישאר עד עד
נראה כבר מה יצא מזה....בכולופן, באינטרנט ניתן לחפש הוראות/הנחיות לפי "קנרס". תודה

baruchnp

New member
כנראה שלא באמת צריך תמיד להתייחס

למה שכותבים הספרים... צריך לתת לטבע לעבוד...

לִיאֲת

New member
לפני כחודשיים קניתי זרעים

של ארטישוק. במשתלה אמרו לי שעדיין אפשר לזרוע, וכך עשיתי. זרעתי כשישה זרעים והם נבטו. כרגע הם בגובה של כ-10 ס"מ. זה כל הידע שיש לי לתרום לעניין. בהצלחה.

Lizards Master

New member
אני מגדל כבר שנה שניה..

בשנה שעברה זרעתי את הזרעים בערך בספטמבר-אוקטובר ובסוף החורף היו לי ארטישוקים. במשך הקיץ השיח "נעלם" (מתייבש), אז גזמתי לו את כל הנוף, ולקראת החורף החלו לצוץ שיחים חדשים, שאותם אני מגדל השנה. בתמונה, הארטישוקים של השנה - טעות קטנה בשיקול הדעת גרמה לי לצופף אותם יותר מידי, והתוצאה היא שיח אחד ענק (משמאל) עם "מוטת כנפיים" של מטר וחצי , אחד בינוני (מימין, חסרה לו שמש) ושני שיחים די מנוונים שמתחבאים ביניהם.

r66

New member
../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif../images/Emo12.gif אמאל'ה...מה זה זה../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

איפה יש לי מקום לכל זה???? Y Y Y Y איזה גודל!!!!! זרעתי כל-כך הרבה זרעים בגינה ביחד עם עלי הסלק של רופן....Y Y Y הרגת אותי טוטאלית....אני צריכה לדלל ולדלל... תגיד! זה צורך הרבה מים? משום שמול הבית יש לי שטח-מת ענק ואפשר לנצל אותו נהדר (בינתיים זרעתי שם עשרות זרעים של דלעות ויש עוד הרבה מקום) תודה
תודה
תודה
תודה

Lizards Master

New member
כשאת מדללת, במקום לזרוק תנסי

להעביר את השתילים, ארטישוק הוא שיח חזק (קוץ) ואין סיבה שזה יפריע לו יותר מידי. בנוגע למים - לא נראה לי שהארטישוק צורך יותר מים מדלעת, אני לא משקה המון בכל אופן. רק תקפידי שיהיה לפחות מטר בין שתיל לשתיל. (אצלי כרגע המרווח הוא כ-0.5 מטר וראית איזה בלאגן זה...)

r66

New member
בּבּדאי../images/Emo70.gif אני מתכוונת להעביר אותם

קיבלתי זרעים די יפים ונראה לי שעברו איזהשהו עיבוד ואפילו צביעה. לפי השתילים אצל אחות שלי (מאוד צעירים) חשבתי שלא נורא שיהיה קצת צפוף, אבל עכשיו זה נראה לי אסון...זרעתי כל 10 ס"מ.......

r66

New member
רגע! אל תלך! עוד שאלה -

אני יודעת שאפשר גם להכין תבשילים מהעלים (חרשף)....אתה משתמש בהם למטרה זו
אולי....זאת הדרך לצמצם את ה"אסון"?!

Lizards Master

New member
חזרתי ../images/Emo13.gif

לא ניסיתי, וגם לא חשבתי לנסות עד עכשיו... יש לך איזה מתכון מעניין שאולי כדאי לי לשקול?

Rebeccan

New member
תשאלי את שמקה

יש מתכון מרוקאי או משו כזה ... עלים של חורשף - אפשר למלא בבשר, לסגור שני חלקים יחד, להעביר בביצים ואח:כ לצפות בפירורי לחם, ולטגן לסגירה ואח"כ לבישול ארוך יותר. פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

r66

New member
אמא שלי מבשלת מטעמים.... רציתי

לדעת אם גם המאסטרו מבשל אותם, כי צריך להשתלט איכשהו על ג'ונגל כזה
קצת מתכונים מגוגל כאן. אמא שלי מבשלת את החרשף עם קציצות בשר. זה טעים חבל"ז. יאללה....תגדלו כבר
(זה גם מה שאני אומרת לילדים שלי כל יום
) 10X

גבי 26

New member
אני רוצה לדעת, מה עושים עם

העלים של הארטישוק, חוץ מלגרד אותם עם השיניים אחרי שבושלו במים יש עוד איזה רעיון עליהם? אני רוצה לעשות משו גם עם העלים. את הלב של הארטישוק אני יודעת איך מבשלים עם בשר, בלי בשר וכו'.

Lizards Master

New member
והתוצרת בדרך...

השיח הגדול התחיל להצמיח שני ארטישוקים קטנים, והנה אחד מהם. הצלחתי לשים יד על שתילים של ארטישוק שגודלו ע"י חקלאי (ולכן אני מניח שהם "מזן טוב"), אבל לרוע המזל גם החולד חשב שהם כנראה טובים יותר - אותם הוא חיסל, ובאלה שגדלו מזרעים הוא אפילו לא נגע....

Lizards Master

New member
ומשהו קצת שונה...

אני מנסה לגדל השנה בפעם הראשונה swede מאירלנד (ההורים שלי אכלו שם והמליצו). אז ככה נראית שורת ה-swede מלמעלה...

Lizards Master

New member
וזה מה שמסתתר מתחת...

ב"אקלים ואטמוספירה" קראתי שאולי יירד גשם בסוף השבוע, אז אני אחכה בסבלנות עוד כמה ימים לפני הקטיף כדי שהגשם יעשה את שלו.

א ס ף ב

New member
כן, יכול לרדת גשם בשישי-שבת../images/Emo182.gif

אבל קחו בחשבון שלפנינו שלושה ימים בהם הטמפרטורות ילכו ויעלו. בחמישי השיא (חם ויבש, סביב 25 מ"צ בהר וקרוב ל-30 בשפלה), אך בהמשך היום ולתוך שישי, ירידה משמעותית בטמפ', עליה בלחות וכאמור סיכוי לגשם מקומי בסופ"ש. הימים הראשונים של אפריל, נראים כרגע, בסימן התקררות ו-

Rebeccan

New member
גשם בשישי ../images/Emo35.gif

תגיד......... בעצם רופן ... תגיד: מה עם החתימה שלי... עדיין להזמין גשם
אני בעד, אוהבת גשם
פרינצסה
בגן הפרחים
פעמיים גשם
בבקשה, ומנת
גם

למעלה