ארגז החול

ארגז החול

שלום, בוודאי שאלו את השאלה הזו כבר הרבה פעמים.... איך לנהל את ארגז החול. אנחנו משתמשים בחול קריסטלי/ גבישי.. לא יודעת שם מדוייק (בן זוגי מונה לטפל בארגז
) מה מומלץ לעשות? לשים שיכבה ראשונית דקה ואז כל כמה ימים להוסיף עוד? כמובן שבמקביל מנקים את הצרכים המוצקים. כל כמה זמן להחליף את כל החול? ושאלה נוספת, כשאימצנו את החתולה קיבלנו גם את הארגז שלה, וכאשר היא נכנסת לעשות את צרכיה היא מעיפה המון חול החוצה. האם יש אפשרות ליצור דלת מתנדנת (כמו בדלתות) דו כיוונית, שברגע שהיא נכנסת לא יעופו גבישי חול? או שכדאי לקנות ארגז חול עם הדלת הזו, ולתת לה זמן להתרגל לארגז חדש? תודה וסליחה על אורך השאלה. שת שלום

Twilight6

New member
תשובות

כן כדי לשים שכבה ראשונית דקה ולהוסיף כל כמה ימים,זה מה שאני עושה כמובן שלא שכבה ממש דקה,כי אז לחתולה לא היה מקום לקבור את הצרכים,אני לומדת מטעויות פעם שמתי לחתולה שכבה דקה מידי של חול והיא עשתה פיפי על הרצפה של הארגז איפה שהיה ממש קצת חול ,זה היה פשוט עינוי לנסות להוריד את זה כי זה נדבק,ככה שלא ממש שכבה דקה,וגם לא לשכוח להוסיף כל כמה ימים.. אם את חוששת שתשכחי אז עדיף שתוסיפי שכבה עבה ופשוט תנקי את הצרכים ולא תצטרכי להוסיף כל כמה ימים.. מה זאת אומרת כל כמה זמן להחליף את החול?,אני לא מחליפה הרבה כי אני כל פעם מוסיפה חול,אז אני לא מחליפה אותו,רק פעם בחודש אני מחליפה את החול שנשאר ועושה ניקיון כללי של הארגז.. את בהחלט יכולה לקנות את הארגז הסגור אם יש לך בעיה של העפת חול,לי 3 חתולים ו3 ארגזים אחד מהם הוא ארגז סגור כי 2 חתולים לא מוכנים להשתמש בו.. אבל את יכולה לקנות ולתת לה זמן להתרגל.. לא יודעת אם עזרתי במשהו,מקווה שכן.

roeeya

New member
לי יש ארגז פתוח עם דפנות

הדפנות פונות פנימה בזווית ותופסות את רוב החול שרקסי מעיף, עלה כולה 40-50 שח (PETBUY) ראיתי את הארגז הסגור, היה קצת יקר לי מדי

foggy night

New member
../images/Emo207.gif עוד שאלת ארגז

לפני זה אספר לכם, שביום שישי אימצתי חתולה מאגודת חובבי חתולים והיא משגעת. גורה בת 3.5 חודשים, לבן עם ג'ינג'י, אחרי פירעוש, תילוע וחיסון ראשון - המשך טיפול יגיע במועדו... (קיבלתי פנקס חיסונים). היא חברותית לכולם, מאוד מפונקת ומתלטפת, עצמאית במיוחד ושובבה. אני מקווה לזכור להעלות תמונות בלילה, כשאגיע הביתה. לעניין הארגז: קניתי לה גיגית מלבנית פשוטה (לא משהו ייעודי לחתולים) ושמתי חול מסוג "אבר קלין" שהבנתי שהוא באיכות גבוהה. אני מסננת את החול בין פעם ביום לפעמיים ביום, כדי שיהיה לה נעים, וגם כדי שיהיה לנו
השאלה היא כזו: למרות הסינון, נשארים גושים קטנים בפנים שאני לא מצליחה לסנן, הם עוברים דרך הכף - איך בכל זאת אפשר לסנן אותם? שאלה נוספת: האם יש צורך להחליף את כל החול מדי פעם? ואם כן - באיזו תדירות? תודה

לאבר קלין יש כמה סוגים

באיזה סוג את משתמשת? לפעמים סוג מסוים מתגבש שונה מסוג אחר וצריך לנסות עד שמגיעים לסוג שמתגבש הכי טוב כי זה גם תלוי בחומציות של השתן ששונה מחתול לחתול כך שיכול להיות שאם תשתמשי בסוג אחר הוא יתגבש יותר טוב. תדירות ההחלפה תלויה במספר החתולים שמשתמשים בו אבל רצוי לעשות זאת כשמרגישים שהחול כבר לא נראה "טרי", אז יש צורך לזרוק את הכל ולשים חדש.

foggy night

New member
יש לי "הבי דיוטי"

תוכלי לפרט לי כמה סוגים יש ובמה הם שונים? אם את יודעת, כמובן...

ofczen

New member
גם אני משתמש באותו חול

ל 2 חתולות, בארגז סגור. אין צורך לדאוג לגושים הקטנים, הם 'ייבלעו' במהרה בגושים חדשים.
אין צורך גם להחליף את החול באופן שוטף, רק להוסיף - זה יתרון משמעותי של חול מתגבש איכותי כמו שקנית. מספיק לנקות עם הכף פעם ביום וכל כמה ימים להוסיף חול חדש.

TatuliS

New member
כדאי בכל זאת

לפחות פעם בחודש לעשות ניקיון כללי של הארגז, לשפוך את כל החול ולשטוף טוב טוב את הארגז עצמו.

xslf

New member
לאחרונה עברנו לארגז סגור

של האגן (מסדרת cat it) בשביל לתת למרתה יותר פרטיות מהכלב. הבונוס הוא שאכן יש הרבה פחות פיזור חול. אני משתמשת באבר קלין.

למעלה