ארבע נקודות חשובות שעל האתאיסט לשים אליהן לב.

GRADLER

New member
ארבע נקודות חשובות שעל האתאיסט לשים אליהן לב.

1. האתאיסט לא יכול להציג רשימת אתאיסטים בעלת משקל מתחרה, מבחינת התרומה למדע ולתרבות האנושית בכלל, לרשימה הזו.
2. כפי שציינתי בעבר, במחקר מדעי השינוי של הכרת המציאות הפיזית והבנתה, לעולם מתאפיין בכיווניות מבלגן במערכת נתונים כלשהי לסדר, מבניות, מערכתיות ותכליתיות.
המדע מעצמו דוחף להניח מתכנן. תיאוריית המפץ הגדול יוצאת דופן מבחינה זו, מאחר שהיא לא דוחפת להניח מתכנן, ולכן היא חשודה. היינו עשויה להיות שתולה בתודעה.
3. תכנון תבוני אינו הנחת יסוד אלא מסקנה דרך אלימינציה, לאור ממצאי המדע המודרני באשר לסיכוייה של המוטציה הגנטית לתפקד כפקטור מחולל את עולם
המינים בחי ובצומח. זאת בניגוד לאבולוציה שהיא הנחת יסוד ולא מסקנה. כלומר היא נכונה בכל מקרה, כפי שהוסבר כאן בעבר על ידי רון סי ואנוכי מספר פעמים.
4. דרוויניזם ללא הצעה קונקרטית לסדר חברתי (בניגוד למעשי הנאצים והקומוניסטים) יביא בהכרח לניהיליזם או לעלייה בתפוצת תורות העידן החדש. במצב כזה או שמלחמה גדולה בלתי נמנעת או שהדת המסורתית, המונותאיסטית, בהדרגה תחזור להכתיב את הסדר החברתי כבימי קדם, בתור האפשרות הרעה במעוטה.

deathcaster

New member
תגובה

1. SO? במילים אחרות... אתה מגדיר את עצמך דאיסט? אז אתה משתין רחוק יותר? גם אד פופולום וגם אד ורקונדיאם בסעיף אחד? אתה מתעלה על עצמך.

2. המדע מעצמו לא דוחף להניח מתכנן. מי שחושב כך לא מבין כיצד המדע עובד (כפי שציינו לך לא מעט בעבר) וכושל ב"הנחת המבוקש". אז יש תאוריה שלדעתך לא מתאימה לכשל הלוגי שלך והמסקנה שלך היא שבגלל זה היא חשודה? היסק שגוי.

3. תכנון תבוני הוא לא הנחת יסוד, הוא הנחה חסרת יסוד. כשל לוגי מסוג בורות בלתי מנוצחת. דרך נכונה לטעון בעד התכנון התבוני (אם אתה אכן בעדו) הוא להמציא ראיות ישירות לנכונותו. עד עתה לא ראיתי אף תומך בדת זו מציג ולו אחת כזו.

4. שוב, סלט בין מושגים ודיסציפלינות. לא שווה התייחסות רצינית.

deathcaster

New member
הם אינם רלוונטיים לדיון שלנו מלבד העובדה

שאם אתה בא בטענות שאני נמצא כאן בשעות הקטנות של הלילה, אתה כנראה לא שם לב שהגבתי לך עניינית כמה דקות אחריך. וכל מה שיש לך להגיב בתמורה זה ניסיון לרדת לפסים אישיים בכך שאתה מנסה לנבור בפרטיי האישיים...
כשאני עושה זאת אני לא מנסה, אני פשוט עושה זאת [זוכר את התסכול שהבעת על אבא שלך?... התסביך הזה רודף אחריך עד היום ככל הנראה, כשם שהקומוניזם עושה זאת]

חבל.... אתה הפסדת כל פעם שניסית לרדת לפסים אישיים. כדאי להגיב עניינית לתגובות ענייניות לנושא שאותו אתה פתחת. אם לא... מוטב לא להגיב כלל, כי כרגיל... אתה רק עושה צחוק מעצמך.

[ואם כבר שאלת אז: לבן שלי (בן 7 חודשים כבר) יש דלקת עיניים שמציקה לו ונזלת... כך שמה לעשות... נשארים עריך כשצריך.... התירוץ שלך לדעתי הוא שעמום ואובססיה].

ורק בגלל שאין לי הרבה מה להסתיר... אני מצרף תמונה של בני

deathcaster

New member
*תלמיד חכם בתורת האבולוציה
ודרך אגב

הוא והוריו הולכים בעוד שבועיים לסופ"ש עם חרדים. (לא, אני לא צוחק).

יש מצב שאתה קצת תרחיב בנושא?

סתם יוצאים לבלות עם זוג חרדי או שמדובר בסמינר להחזרה בתשובה?

deathcaster

New member
לא זה ולא זה

כשעשיתי את התואר השני, הייתי בפרויקט לימודי יהדות (כמובן שמטרת העל שם היא להחזיר בתשובה) במשך קצת פחות משנתיים, אני בקשר עם האחראי ומדי פעם הוא מציע לי להצטרף לטיולים וסופ"שים, הפעם זה סופ"ש בירושלים בל"ג בעומר. כך שזה נוח לי ולאשתי וזה יהיה שינוי מרענן. אז נרשמנו והוא מאוד שמח על כך.

GRADLER

New member
הרבה דברים לא רלוונטיים להרבה דברים.

אבל זה לא אומר שהם לא מעניינים. ו"מעניין" קודם ל"רלוונטי" או לייתר דיוק "המעניין" קובע את "הרלוונטי".
בעוד שאני בא והולך, עושה הפסקות במשך השנים שאני כותב כאן, אתה כאן בכל יום. אני לא אומר שיש בכך פן שלילי דווקא.
אבל הדבקות אצלך לכתוב בפורום אתאיזם ואני מניח שבעוד מקומות ברשת שעניינם אתאיזם, היא יוצאת דופן.
כמו כן, אתה משקיע בתגובות (מבחינת האורך) לכותבים בכל הרמות. מאין הכוחות והזמן. אני באמת תוהה...
אין לך עוד דברים בחיים?
אבי דרוויניסט. זו בעיה. אבל אני לא מתוסכל מזה. לא מבין על מה אתה מדבר.
אני יורד לפסים אישיים מעט יחסית אליך. לרוב אני רואה בכך חוסר רלוונטיות ואפילו חוצפה. אתה מקרה יוצא דופן.
אתה מרתק מבחינה סוציולוגית ואנטרופולוגית. אתה ודאי מודע לכך שאתה
יוצא דופן. אתה נער מתבגר המתקרב לגיל ארבעים. זו ההבחנה שלי לגביך.
העיסוק שלך בכך שהדת היא המצאה אנושית וטמטום, אובססי מדי.

אני חילוני (ואפילו חילוני מנומק) ותוקף את תורת האבולוציה כתאוריה מדעית לכל דבר. זה לא סטנדרטי, לא קטגורי. מקום שעשוי לפתוח שערים חדשים.
אתה "שבלוני" כמו הברסלביסט - ממלא משבצת בקונפליקט הידוע לכל. אתה לא מעל זה או שואף להיות מעל זה. אתה משעמם!
אפרופו תגובה עניינית. בסעיף ארבע בהודעה הפותחת לא ציינתי שם של אף דסצפלינה.

deathcaster

New member
תגובה

מעניין זה סובייקטיבי. הסטת נושא לעומת זאת זה קטנוני, ואתה אלוף בזה. אז תחשוב פעמיים לפני שאתה מכנה אדם אחר "אתה נער מתבגר המתקרב לגיל ארבעים"- כדאי שתסתכל בראי. שוב... השלכה פסיכולוגית קלאסית.

"אני יורד לפסים אישיים מעט יחסית אליך"- נכון, כל פעם שאין לך משהו ענייני להגיב.

"אבי דרוויניסט. זו בעיה. אבל אני לא מתוסכל מזה. לא מבין על מה אתה מדבר"- זו הבעיה.

"אתה מרתק מבחינה סוציולוגית ואנטרופולוגית. אתה ודאי מודע לכך שאתה יוצא דופן. אתה נער מתבגר המתקרב לגיל ארבעים. זו ההבחנה שלי לגביך."- פסיכולוגיה זה לא הצד החזק שלך, דמגוגיה דווקא כן.

"חילוני מנומק" אם מנומק מלשון "רקוב" - אני יכול להבין. אם לא... אז זה עוד מושג שהמצאת?

"אתה משעמם!" + "אתה מרתק מבחינה סוציולוגית ואנטרופולוגית"- אתה רואה כמה שאתה מבולבל? תיסגר על עצמך.

"אפרופו תגובה עניינית. בסעיף ארבע בהודעה הפותחת לא ציינתי שם של אף דיסצפלינה"- זו הבעיה.

"העיסוק שלך בכך שהדת היא המצאה אנושית וטמטום, אובססי מדי"- א. זה "אובסיבי", ב. כן מה לעשות...אני אלרגי לטמטום.
העיסוק שלך לנגח את האבולוציה מתוך נקודת מוצא של בורות בה, זה כמה דרגות מעל "אובססיה". חבל שאינך מבין זאת.
צא ולמד, בור יקר.

וכדאי להפסיק להתעסק בי, הרי אני משעמם לא?

deathcaster

New member
אגב

"בעוד שאני בא והולך, עושה הפסקות במשך השנים שאני כותב כאן"- ייתכן שאתה מפיץ את משנתך הקלוקלת בעוד מקומות....

"אתה כאן בכל יום. אני לא אומר שיש בכך פן שלילי דווקא"- אז?

"אבל הדבקות אצלך לכתוב בפורום אתאיזם ואני מניח שבעוד מקומות ברשת שעניינם אתאיזם, היא יוצאת דופן"- האמת שלא, בנושאי אתאיזם אני כותב רק כאן ובפייסבוק.

הדבקות שלך לכתוב שוב ושוב את אותם טקסטים מתוך מגילת "תורת המשחקים" שלך, לא ללמוד מהטעויות שלך, לעוות משמעות מושגים.... היא זו שיוצאת דופן.

"כמו כן, אתה משקיע בתגובות (מבחינת האורך) לכותבים בכל הרמות"- לפחות אני משקיע, אתה לרוב סתם מעתיק "העתק הדבק" פסקאות מאותה מגילה.

"מאין הכוחות והזמן. אני באמת תוהה... "- אני מניח שאתה מקנא, אני די בטוח גם שאם נשווה את לוח הזמנים של שנינו אנחנו ניווכח שאני עושה הרבה יותר דברים ממך.

"אין לך עוד דברים בחיים?""- יש לי עוד הרבה דברים בחיים. כנראה שאני מנצל ביעילות את הזמן שלי ואתה לא.

אתה רוצה להמשיך לעסוק בי? או לחזור לסעיפים בהודעתך הפותחת שאתה מתחמק מלהגיב עליהם כי אתה מבין שיצאת טיפש?

GRADLER

New member
בשורה התחתונה

אתה תופס את המוטציה הגנטית כפקטור מחולל עולם מינים.
בהינתן תנאים מסויימים כמובן: כוכב לכת מתאים, זמן, תנאים גיאוגרפיים מגוונים. והברירה הטבעית כבר תסדר את המוטציות בסדרות בעלות מגמה ותכלית לדעתך.

תביא ראייה לכך! יש לך זולת ספקולציות?
הדרוויניסט מדבר על קצבי הצטברות המוטציות, המתנגד מדבר על עצם ההצטברות. בדומם הדרוויניסט מדבר על מהירות התפשטות היקום. המתנגד מדבר על עצם ההתפשטות. כנראה שלא יהיה כאן בסיס כלשהו לדיון. הדרוויניסט מניח את המבוקש כי עבורו הצטברות המוטציות בגנום ועלייה במידע הגנטית כתוצאה מכך והתפשטות היקום מובנים מאליהם.
הם לא מובנים מאליהם!

ברמה האישית אתה מציע מבחני השוואה בינינו שלא ניתן לעשות.

deathcaster

New member
נחמד

נחמד שאתה מחליט עבורי מה אני תופס ומה לא, מה אני מציע ומה לא.

ובכן, לא מעולם לא טענתי מה שרשמת.

בוא נתחיל מזה שתפסיק להתחמק מהנקודות שאתה עצמך העלית כשפתחת את הדיון, אל תסיט נושא ותן ראיות לאלטרנטיבה שאתה מציע. לא רוצה לעשות זאת? אין לנו לאן להתקדם (מלבד זה שתמשיך לנסות לתחוב את אפך בחיי הפרטיים... מקנאה כמובן)

GRADLER

New member
אתה לא עקבי.

הרי בקשתי מפורשות לא לדרוש ממני ראיות חיוביות לתכנון התבוני.
יש לי את העולם על המורכבות שלו, את החוקיות, המבניות, התחליתיות והסדר בכל דבר שתחקור אי פעם באמצעות השיטה המדעית. זהו. ראייה חיובית לבריאה ממש היא הופאת אדם בוגר יש מאין. אם תהיה לי כזו אעדכן אותך. לכך יש ראייה להצטברות מוטציות באופן שמציין מגמה? (מגמה: שחור-אפור-לבן)

ודאי שאתה תופס את מה שרשמתי שאתה תופס. אחרת לא היית דרוויניסט. אתה גם מבטל את הכשל שמתואר בחותמת שלי. אחרת לא היית דרוויניסט.

את מה שרשמתי אתה קובע באמצעות מספר טענות אבולוציוניות שמשלימות אחת את השניה לכדי הכלל שאני מנסח. אני עושה זאת כדי שתבין מה בעצם, כדרוויניסט, אתה אומר.

deathcaster

New member
תגובה

קצת עלוב מזה שמסיט נושא כל הזמן להעיר לאחר שהוא לא עקבי.

"הרי בקשתי מפורשות לא לדרוש ממני ראיות חיוביות לתכנון התבוני"- אני לא רוקד לצלילי החליל שלך. ביקשתי שלא תסיט נושא ולא תתייחס לחיי הפרטיים, אינך מכבד זאת, אל תצפה ליחס אחר.

"ודאי שאתה תופס את מה שרשמתי שאתה תופס. אחרת לא היית דרוויניסט. אתה גם מבטל את הכשל שמתואר בחותמת שלי. אחרת לא היית דרוויניסט. את מה שרשמתי אתה קובע באמצעות מספר טענות אבולוציוניות שמשלימות אחת את השניה לכדי הכלל שאני מנסח. אני עושה זאת כדי שתבין מה בעצם, כדרוויניסט, אתה אומר."- שוב, אל תקבע לי מה אני תופס ו/או חושב. אתה גרוע בזה.

למעלה