ארבעה חודשים, התעוררות כל שעה וחצי(!)

ארגוט

New member
ארבעה חודשים, התעוררות כל שעה וחצי(!)

בת כמעט ארבעה חודשים, הנקה בלעדית, היו לא לא מעט גזים שעברו חלפו,
במשך כל היום היא פשוט סוכריה, מחייכת, צוחקת, משחקת וכו',
ואף נרדמת לבד, פשוט מניחים אותה בעריסה עם מוצץ כשהיא ערה לחלוטין, ולאחר מספר דקות היא נרדמת בעצמה,
המחזורים במהלך היום הוא שהיא עירנית בערך שעתיים, ואז הולכת לישון בממוצע כמעט שעתיים וחוזר חלילה.

הבעיה מתחילה בערב, לאחר האמבטיה וארוחת הערב (הנקה) היא נרדמת,
ומכאן, משש וחצי בערב ועד חמש לפנות בוקר, היא מתעוררת בממוצע כל שעה וחצי! (מחזור שינה?)
לעיתים מתעוררת כל שעה, לעיתים כל שעתיים, ובממוצע אכן מתעוררת בכל שעה וחצי.

בתחילה חשבנו שהיא מתעוררת לאכול, אבל לאחר כחודשיים של האכלות בתדירות גבוהה מאוד,
הבנו שהיא לא מתעוררת לאוכל, בעיקר מכיוון שבכל פעם היתה אוכלת ממש ממש מעט וחוזרת לישון,
כשהפסקנו את ההאכלות לחלוטין, לא היה שינוי, לא לטובה ולא לרעה,
שזה בעקרון מצויין, אנו רוצים לגמול מהאכלות לילה לחלוטין, וזה אכן קורה,
היא לא אוכלת משעה שמונה בערב (זו ההאכלה האחרונה, לאחר שנרדמה בשש וחצי) עד חמש לפנות בוקר,
והיא גם לא מחפשת לאכול, אפילו דוחה אותו ברוב נפעמים כשהצענו לה בעבר, ולא בשל כאבי בטן.

בכל שעה וחצי (בממוצע) כשהיא מתעוררת, היא פשוט רוצה לחזור לישון,
לעיתים רחוקות פשוט נרדמת כששמים לה את המוצץ בפה,
אך ברוב הפעמים צריך להרים אותה על הידיים, ל 2-3 דקות ולהחזיר אותה לעריסה,
אנו גם משתדלים שהיא לא תרדם לנו על הידיים, אלא מורידים אותה כשהיא ערה יחסית, והיא חוזרת לישון, לשעה וחצי...

שמיכת עיטוף לא ממש עוזרת, גזים זה לא, גם לא אוכל,
באחד הלילות ניסינו במשך ארבע שעות רצופות לא להרדים אותה בעצמינו ולא להרים אותה כמעט בכלל,
אלא רק לנסות להרגיע אותה בעריסה, לאפשר לה לבכות מספר דקות לבד (2-5-10-12 דקות, לפי ההרגשה), ולנסות להרגיעה,
זה לא עזר, התוצאה היתה שהיא הפכה לצרודה בעקבות כל הבכי.
אנו רואים בבירור שהיא מתעוררת כי משהו הפריע לה, כל מה שהיא רוצה זה לחזור לישון,
והדרך שבה זה קורה הוא שתי דקות עם מוצץ על הידיים שלנו, מורידים אותה כשהיא יחסית ערה אבל רגועה, והיא נרדמת, לשעה וחצי.

כשמגיע חמש בבוקר היא כבר הופכת לרעבה, אי אפשר לפספס זאת, היא יונקת, ומבחינתה הבוקר הגיע,
חיוכים, משחקים, צחוקים וכו', ובסביבות שבע היא כבר עייפה, פשוט מניחים אותה עירנית לחלוטין בעריסה עם מוצץ,
והיא נרדמת לחלוטין לבד, כך במהלך כל היום, עד שמגיע שוב הערב...

נערב בקרוב מאוד גם יועצת שינה, אבל אם למישהי יש טיפים, נשמח לקרוא.

תודה!

begonia

New member
אני לא יודעת

אני במקומך הייתי משנה את הסדרים ללינה משותפת, אבל כמובן שזה לא מתאים לכולם ואני מרגישה שזה לא מה שאתם רוצים, אז אני לא אציע את זה אפילו.

אני חושבת שיש משהו שמפריע לה. יכול להיות שקר לה? או שהיא עושה הרבה פיפי והחיתול שלה רטוב? אני הייתי כן חושבת לכיוון להאכיל אותה בלילה, כי דווקא נשמע לי שדווקא יכול להיות סיכוי שהיא רעבה. תראי, בגיל הזה עוד יש פחות הבנה של סיבה ותוצאה ולכן רוב יועצות השינה מתחילות לעבוד עם תינוקות רק מגיל 5 חודשים. אז מקסימום תמשכו עוד חודש.

חוץ מזה, כמעט לכל התינוקות יש משבר שינה בגיל 4 חודשים, זה מאוד נפוץ. הם מתחילים להיות ערניים יותר לסביבה וקשה להם יותר להכבות וללכת לישון. אני מצרפת לך מאמר שכתבה קטקט78 שלנו בנושא:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=747&aId=104908

ועוד הערה אחרונה: יש לנו ביום רביעי הקרוב ייעוץ עם קטקט78 בנושאי שינה וסדר יום, וביום שני שרשור ייעוץ עם ענבל בן משה שהיא יועצת שינה . את יכולה לשאול אחת מהן ולקבל עיצה מצוינת.

little botten

New member
המוצץ נופל?

אולי רגילה לישון עם מוצץ (לפי מה שאת מתארת) ומתעוררת בלעדיו, ולכן מתקשה להירדם. אם זה זה, זה כנראה יעבור רק כשתלמד לקחת מוצץ בעצמה...

למעלה