אקירוב יגדיל אחזקה בכלל ביטוח

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

משקיע88

Well-known member
למי אתה קורא טמבלים? למחזיקי אגח יד' או טו' שקיבלו את מלוא כספם עד הפרוטה האחרונה?

משקיע88

Well-known member
אינני מבין מה מטרת רכישת השליטה. בעבר אקירוב התמחה בהחזקת חבילות מניות, בעיקר של בנקים אך לא התערב בשליטה. אם ירצה לקנות מלפידות וממוסדיים, יצטרך כנראה לשלם פרמיה על מחיר השוק, אחרת למה להם למכור משמעותית מתחת להון? סיבה הגיונית היא החלפת ההנהלה וגישה חדשה ואגרסיבית בעסקי כלל. אם היה חובר ללפידות הייתי מבין זאת, לאור הניסיון המוצלח בהפניקס. כך או אחרת זה לא רע למחיר מניות כלל. ג.נ. מחזיק בכלל ולא ממליץ.

dw

Well-known member
מנהל
אלרוב מחזיקה כיום מניות לאומי בשווי 235 מלשח ומניות כלל ביטוח בשווי 437 מלשח (נכון ל 30/6) - וכאמור רוצה להכפיל את היקף ההשקעה (כלל ביטוח, גם אחרי העליה בשנה החולפת, עדיין נסחרת משמעותית מתחת להונה עצמי)

הונה העצמי של אלרוב 4.5 מיליארד והיא מתכננת לגייס אגח ו' כדי לממן את ההשתלטות על כלל ביטוח.
האגח מגובה בבית מלון בפריס. לפי התחזיות בית המלון גובה 700 יורו לחדר ושואף להרים את המחיר לחדר למעל 800.
אחרי פרשת אול-יר ג' והמלון בברוקלין עליו סיפרו לנו שווי אחד אבל בפועל כשבאים למכור את הנכס שוחטים אותנו במחיר ורוצים לעשות לנו תספורת הייתי נזהר מאופטימיות בתמחור בתי מלון.
אגח ג/ד/ה' של אלרוב זה אגח צמוד, מדורג A, עם תשואה... שלילית (מה שמלמד עד כמה בוננזה זה דלק יח/יט שעדיין מציעים תשואה צמודה חיובית של 3%)

מצגת:
אלרוב נדל"ן - מצגת לשוק ההון - תיקון דוח | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

dw

Well-known member
מנהל
אלרוב מחזיקה כיום מניות לאומי בשווי 235 מלשח ומניות כלל ביטוח בשווי 437 מלשח (נכון ל 30/6) - וכאמור רוצה להכפיל את היקף ההשקעה (כלל ביטוח, גם אחרי העליה בשנה החולפת, עדיין נסחרת משמעותית מתחת להונה עצמי)

הונה העצמי של אלרוב 4.5 מיליארד והיא מתכננת לגייס אגח ו' כדי לממן את ההשתלטות על כלל ביטוח.
האגח מגובה בבית מלון בפריס. לפי התחזיות בית המלון גובה 700 יורו לחדר ושואף להרים את המחיר לחדר למעל 800.
אחרי פרשת אול-יר ג' והמלון בברוקלין עליו סיפרו לנו שווי אחד אבל בפועל כשבאים למכור את הנכס שוחטים אותנו במחיר ורוצים לעשות לנו תספורת הייתי נזהר מאופטימיות בתמחור בתי מלון.
אגח ג/ד/ה' של אלרוב זה אגח צמוד, מדורג A, עם תשואה... שלילית (מה שמלמד עד כמה בוננזה זה דלק יח/יט שעדיין מציעים תשואה צמודה חיובית של 3%)

מצגת:
אלרוב נדל"ן - מצגת לשוק ההון - תיקון דוח | מאיה – הבורסה (tase.co.il)
תיקון. האגח החדש כנראה מיועד לממן פירעון חוב בנקאי (BNP/בנה"פ) על המלון.
אם כך מאיפה אקירוב יביא עוד 850 מלשח כדי לממן את הכפלת הפוזיציה בכלל ביטוח? :unsure:
בשנת 2020 המלונות הפסידו כסף אבל בשנים הקודמות אלרוב הרוויחה יפה מאד. אם תיירים עשירים יחזרו לבזבז כסף בבתי מלון יוקרתיים, באירופה ובי-ם, אז אלרוב תוכל לממן את ההשתלטות. הברנש ממולח והיסטורית מי שהשקיע אצלו בעבר הרוויח כסף.

משקיע88

Well-known member
מונולוג של אקירוב במוסף כלכליסט מהיום

לא ברור לי איפה הוא חי. מכנה את ישראל קנדה "ג'וק שמנסה לטרוף פיל" כאשר שווי השוק שלהם גבוה יותר מזה של אלרוב. מספר לנו שהעסיק את שולה זקן כי היא עשתה עבודה טובה. טוען שג'ורג'י הוא כישרון עסקי אדיר, אבל צנוע ונחבא אל הכלים ושאר הברקות. יכול להצטרף לפרלמנט של שלמה אליהו.

dw

Well-known member
מנהל
מונולוג של אקירוב במוסף כלכליסט מהיום

לא ברור לי איפה הוא חי. מכנה את ישראל קנדה "ג'וק שמנסה לטרוף פיל" כאשר שווי השוק שלהם גבוה יותר מזה של אלרוב. מספר לנו שהעסיק את שולה זקן כי היא עשתה עבודה טובה. טוען שג'ורג'י הוא כישרון עסקי אדיר, אבל צנוע ונחבא אל הכלים ושאר הברקות. יכול להצטרף לפרלמנט של שלמה אליהו.
יפה. זו נראית כמו כתבת תגובה לכתבה קודמת בכלכליסט:
כוננות אקירוב בכלל ביטוח: "מי שטוב לא צריך לפחד" | כלכליסט (calcalist.co.il)
וגם לזו:
ברק רוזן: "אני מעריך שבאלרוב יהיו חילופי דורות כמו במנרב" | כלכליסט (calcalist.co.il)

משקיע88

Well-known member
בכלל לא בטוח שאקירוב יעבור את מבחן fit & proper. אין כאן קנה מידה מוגדר, זה משהו בסגנון "עבר נקי ושם טוב". נקי זה די סובייקטיבי ושם טוב תלוי בטעם האישי.

dw

Well-known member
מנהל
ועד העובדים רוצה בונוס אם אלרוב יקבל שליטה

משקיע88

Well-known member
קצת מוגזם. הוא לא קיבל 350 מיליון אלא הלוואה שהחזיר, והוא לא רוצה רבע טריליון, אלה סך הנכסים המנוהלים בכלל שלא עוברים לכיסו של אף אחד. הבעיה היא חוסר אישור עסקת בעלי עניין ותו לא. אבל המלחמה של דה מרקר מוצדקת ואני מקווה שאלרוב תמשוך את ידה משליטה בכלל.

למעלה