אקדמיזציה ומודיעין

Yanetz4Life

New member
אקדמיזציה ומודיעין

שלום!
קיבלתי שיבוץ מאקדמיזיציה (תוכנית של העתודה שמתחילים את התואר לפני סוף התיכון ודוחים פשוט את הגיוס ב~שנה בשביל לסיים אותו) לחיל מודיעין גאמא סייבר (ביחידה הטכנולוגית).
שמעתי שאפשר להגיע לאותו תפקיד גם לא דרך אקדמיזיציה. מישהו יודע אם זה נכון? ואם כן, איך עושים את זה? ומה ההבדל מבחינתי?

trigotrigo

New member
לא בטוח שאתה אמור לפרסם את זה כאן

Yanetz4Life

New member
אקדמיזציה זה כן של עתודה

ההבדל בינינו לבין עתודה זה שאנחנו מתחילים את התואר בזמן התיכון (ובגלל זה פחות קבע), ושאנחנו לא מקבלים אגורה בשביל השכר לימוד.
http://www.aka.idf.il/giyus/general/?catid=58063 - התוכנית.

...

כולם יודעים מה זה אקדמיזציה
הכוונה היא שאתה לא אמור לפרסם את זה באינטרנט- שמות של יחידות

qwerto

New member
גאמא סייבר == גאמא... פשוט מהשנה הם התחילו

לקרוא למסלולים האלה הזה כך...

Yanetz4Life

New member
לא אמרו לי דבר כזה

אבל גם בכל מקרה לא אמרתי שם של יחידה ממש, אני לא חושב שזה משנה

the new L

New member
זה לא שם של יחידה. זה שם שמשתמשים בו רק

כלפי מלש"בים...

Deicider

New member
יש מיונים כלליים

לגאמא, אבל הם כנראה נגמרו כבר מזמן

Yanetz4Life

New member
הייתי בכל המיונים האלו,

וכנראה שעברתי אותם אם לשם שובצתי

qwerto

New member
האם יכול להיות שמדור עתודה פשוט חוסם הכל ל...

אקדמיזטורים? כלומר שהמיונים למודיעין שכביכול נעשים "במקביל" הם בעצם רק לתקנים של אקדמאים? כלומר האם מישהו שחותם ויתור על אקדמיזציה כשנה לפני הגיוס הצפוי, ואז מתמיין לגאמא, בעצם מגדיל את הסיכויים שלו להתקבל לשם בהשוואה למישהו שמתמודד על מספר מצומצם של תקנים שיש בגאמא לאקדמאים? (ואולי אפילו יכול לחתום בדיעבד על אקדמיזציה)

כבר שמעתי על אנשים שקיבלו זימונים מיחידות שקופות שהבטיחו להם תפקידים, ובסוף (בגלל ה"חסימה" של מדור עתודה שמנוהל ע"י אכ"א) אמרו להם שאי אפשר לקבל אותם.

darkshadow1

New member
אין לשאלה הזאת תשובה חד משמעית.

התשובה תלויה במספר המתמודדים על כל תקן של קמ"א ומספר המתמודדים על כל תקן רגיל וכמובן גם באיכות של המתמודדים.

Yanetz4Life

New member
אבל זה לא אותו תפקיד?

באחד הרעיונות שם אמרו לי שאני יכול להגיע ממסגרת אקדמיזציה או ממסגרת רגיל - אז אני מבין שזה אותו תפקיד, ולכן למה שיהיו לו תקנים שונים?

כי תקן זה עיניין ביורוקרטי לא מהותי

אם אתה יכול להושיב אקדמיזטורית על תקן פקידה ולהחזיק בפועל שני עתודאים על אותו תפקיד אתה מרוויח ביחס למצב שבו הושבת אקדמיזטורית על תקן עתודאית ואז היא השתחררה לך בלי לעשות קבע, במקום להושיב עתודאית על אותו תקן.

ככה פועלים תקנים בכל מקום

אם יש לך תקן עובדת במשרה מלאה והושבת עליו סטודנטית זו בעיה שלך, אם יש לך סטודנטית על תקן סטודנטית שעושה כמעט משרה מלאה, הרווחת.
ככה פשוט פועלים תקנים, אין משהו מהותי מאחורי התקנים, פשוט ניצול יעיל יותר של כח אדם שהרבה פעמים מנוצל לרעה.
אגב, בצבא יש המון בעיות, בעתודה יש המון בעיות, אבל תקנים עובדים באופן דומה בכל ארגון גדול בכל מגזר- אני מתנצלת, אבל כשתגדל תבין :).

Yanetz4Life

New member
אולי הדחיית גיוס הייתה מסובכת

אין לי מושג, המזכירה באוניברסיטה טיפלה בזה

למעלה