אפשר סקר קטן על שינה?

אפשר סקר קטן על שינה?

בעיקר עבור התינוק שישנים כל הלילה ( ולא, לא את אלו שנולדו ככה )

עשיתם תהליך כלשהו שישן כל הלילה בלי להתעורר או שילמד להרדים את עצמו? באיזה גיל? כמה זמן לקח? באיזו שיטה השתמשתם?
אני מאוד רוצה לישון
אבל תינוק י חושב שזה מיותר, ויותר חשוב שבעלי חושב שזה מיותר

מתכננת תהליך הדרגתי וחוששת מאוד!!! מי מוכנה להיות חברה שלי ?

Cafe Latte

New member
התינוק שלי ישן (לפעמים) כל הלילה. ולפעמים לא.

זה ממש יום אסל יום בסל.
יש לילות נהדרים, של 7 שעות רצופות (במונחי תינוקות זה לילה שלם), ויש לילות, כמו שלשום, של התעוררות כל שעה.
אני לא מאמינה בייעוץ שינה, ויותר מזה, לא מאמינה בלאלף תינוקות לשינה. אבולוציונות, תינוקות קטנים, אמורים להתעורר בלילה.
שתביני, שעד גיל 8 חודשים, לא היו לנו בכלל לילות... פשוטו כמשמעו. היה עושה שכונה
3 שעות רצופות של שינה, היו בגדר נס.
בעלי נורא רצה יעוץ שינה, אבל הסכים לחכות קצת (נוכח דעתי הנחרצת על התחום המגוחך הזה).. והנה... הילד בן 10 חודשים, והשינה משתפרת מאוד.
אבל חשוב לציין, שאני "גיבורה גדולה" בעיקר כי בעלי עושה לילות, לא פחות ממני (אם לא יותר
), ובגדול הוא אחד הבני זוג היותר שוויוניים שיצא לי להכיר.

לא התכוונתי ליעוץ חיצוני

מבינה את האמונות שלך. ועוד יותר את המצב שאת חולקת לילות עם זוגך. אנחנו ישנים באותו חדר עם התינוק וזה לא ישתנה בקרוב, אני מתעוררת מכל פיפס ולא יכולה להרדם (לא משנה מי קם) וחוץ מזה כל התעוררות נגמרת בבקבוק.
אז זה קצת אחרת ממך.... תודה רבה!

עקשנית25

New member
אצלינו היה ילד חריג עד חודש 5

ישן ממש ממש לילות של 9 שעות מגיל חודשיים. בלי לקום לאכול.
&nbsp
בגיל 5.5 חודשים בערך, התחיל לחלות, מאז האף שלו סתום והוא נוחר בלילות.
עד כה בגיל 7 חודש, זה לא עבר אפילו לא ליום אחד.
&nbsp
מאז הוא קם יותר, ממש קשה לו לנשום, ובימים שהוא מרגיש טוב יותר הוא קם פעם אחת בלבד וחוזר לישון.
אתמול ישן משבע עד שלוש, בשלוש אכל ונרדם עד שש וחצי.
&nbsp
סה"כ עברנו לילות עם קימה כל שעתיים שלוש כשהיה ממש חנוק.
&nbsp
יש אצלי הקפדה על ההבדל בין יום ללילה, ביום ישן באור, עם רעש עם הכל.
בלילה הנקה בחושך, בלי לדבר איתו כלום, הכל בחושך.
וככה עשיתי מיום לידתו.
&nbsp
זיהו :) בהצלחה :)

תודה

אני מכירה את המצב של לא מרגיש טוב, אף סתום וגם מחלות, דלקות וכו'..... בימים האלו ישנים על אימא. דווקא לאימא כיף

נטאשKה

New member
תגדירי כל הלילה

לפי הספרות המקצועית תינוקות בכלל לא מבדילים בהתחלה בין יום ללילה. מלוטונין, הורמון השינה, מופרש רק החל מגיל 5 חודשים.

יחד עם זאת ״לילה״ של תינוק נמשך עד 5 שעות ובהחלט יש תינוקות שישנים כך.

האם את מניקה? אם כן ממליצה לך לנסות הנקת צבר באיזור נאמר 22 או 20 ואז זה עשוי להעניק לך את הכמה שעות שינה רצופות.

עוד דרכים לאמהות לשון טוב יותר הן הנקה בשכיבה לפי כללי הבטיחות של שינה משותפת.

אני יודעת ששינה משותפת היא נושא שנוי במחלוקת והנקה היא נושא רגיש אז אני מדגישה מראש שרק העלתי פתרונות אפשריים ואני לא נכנסת לאם זה טוב או לא.

כולנו מבוגרות וחכמות ומפעילות את שיקול הדעת שלנו

נטאשKה

New member
ושכחתי

אני מאוד ממליצה בהרדמה לנסות לא לתת לו להרדם במקום אחר ולהתעורר במקום אחר.

תינוקות בדיוק כמונו מצפים להתעורר במקום שבו הם נרדמו. אם מרדימים על הידיים והם מתעוררים במיטה הם נבהלים/מוחים ובצדק!

אז לנסות להעביר כשהוא מנומנם אך לא ישן עדיין. אצלינו חימום המיטה גם עבד טוב וגם הבדלה בין יום ללילה (בלילה לא מדברים ולא משחרים ויש חושך).

אני כן אציין שאני ברוב הלילות ישנה איתה שינה משותפת מבחירה ורק לפעמים מרדימה אותה במיטה בלילה (ביום כן יער ויותר). אבל בלילות שכן אני משתמשת בכל מה שכתבתי לך וזה עוזר

לגבי הנקה, מאד נכון..

אבל תלוי מאד בהורים ובאופי שלהם. כשעוד הנקתי, ממש ממש בהתחלה, היתי מניקה בשכיבה דיי הרבה, זה היה מאד נוח. ולגבי שינה משותפת.. יש כאלה שחיים ככה וזה מתאים להם (אני בעד, בתאוריה, בעלי לגמרי לא, בסופו של דבר התינוק ישן טוב בחדר שלו אז לא התעקשתי על משהו כלכך קיצוני)
בגלל העבודה של בעלי, יש לו נסיעות, ולילות שהוא ישן מחוץ לבית, אני מביאה את הקטנצ׳יק איתי למיטה, והוא ישן איתי כל הלילה, 8-10 שעות רצוף בלי להתעורר בכלל!

נטאשKה

New member
בהחלט ובדיוק בגלל זה

כתבתי שלכל אחת שיקול הדעת שלה ולא נכנסת כאן לשיפוטיות בכלל. אבל מי שמתאים לה כדאי להציף לה את הרעיון

לפי הספרות

בגילם 10 חודשים תינוק אמור לישון 11 שעות. אם ישן 5 שעות רצופות מ 12 עד 5 - אני את שלי עשיתי
אני לא מניקה זה מזמן בקבוק

hamu1

New member
הבעיה היא

שהשינה הטובה יותר והעמוקה יותר היא בתחילת הלילה, כי אז הגוף מפריש יותר מלטונין (מפסיק להפריש נדמה לי בסביבות 2 בלילה או משהו כזה), אז הסיכוי שה5 שעות יהיו דווקא מ12 בלילה הוא יותר נמוך. יש יותר סיכוי שהרווחים הגדולים יהיו בתחילת הלילה: נניח מ20:00 עד 1, למשל.

או לפחות ככה זה עם הפשוש שלי, אולי אני סתם מלבישה עליו תאוריות (-:

כשאני ממש עייפה אני משתדלת ללכת לישון מוקדם כדי לנצל את זה, (אבל הנה דווקא אתמול כשהלכתי לישון ב11 הוא החליט לישון ברצף עד 3... אחח, לו רק הייתי הולכת לישון ב9... יכולתי לקבל 6 שעות שינה ברצף! נו, זה מרפי בשבילכן)

אני מקווה שהתאוריה תששאר בספרים

גם אני לפעמים הולכת לישון ממש מוקדם בשביל להוסיף עוד כמה שעות. אני במעקב ושינויים קלים. אדווח על תובנות בהמשך

היי.. :)

האמת שאצלנו יש קושי גדול להרדם, ולהרגע, אבל כשכבר נרדם ישן בסדר.
הוא בן 8 חודשים אוטוטו, עד לפני חודש היה נרדם רק בידיים, אצלי או אצל בעלי, על כורסת נדנדה. בגיל צעיר יותר הרדמתי גם במנשא. היה ממש כיף. אבל הוא כבר גדול וכבד, וזה נהיה לא נוח.
אז התחלנו תהליך, לשים אותו במיטה אחרי ערסול בידיים, ולעזור לו להרדם שם.
מה שעוזר לנו זה המון המון מגע וליטופים, וגם רעש לבן שמאד מרגיע אותו. (אני מדליקה טלוויזיה ישנה, מכסים אותה והרעש שלה ממש מרגיע אותו, ואני מכבה אותה כשהוא נרגע ומתחיל לשכב בשקט ולנקר חח, עצה שחברה שלי שגרה בארה״ב, שם זה להיט מסתבר) הוא לא בוכה בכלל, הוא מבסוט מהתהליך. בהתחלה משחק ומשתולל צוחק וקשקש, ולאט לאט נרדם, כשאני מלטפת לו את המצח ולוחשת לו ״שששש״, והוא ממולל טיטול טטרה בידיים.
בפעמים הראשונות זה היה קשה, בעיקר כי הוא היה אבוד ולא ממש הבין מה לעשות עם עצמו וממש עשה אקרובטיקה והתעמלות קרקע :)
זה לקח בימים הראשונים 3 שעות ויותר. אחרכך לאט לאו נהיה יותר ויותר קל, ועכשיו לוקח לו בין 40 דקות לשעה.
בעניין איכות השינה, זה מאד מאד משתנה.
ישן בכללי דיי בסדר. יש לילות שישן מעולה בין 5-8 שעות רצוף, ויש לילות שקם כל שעה שעתיים.
יש גם לילות שב3 הוא מחליט שזה בוקר וזמן לשחק חח :)
בעקרון זה תלוי בכלכך המון גורמים, לפעמים יש להם קפיצה התפתחותית, לפעמים שיניים, לפעמים שלב של חרדת נטישה. מה שכן עוזר לנו, להשתדל להקפיד שלא יהיה בעייפות יתר (אצלנו זה מוביל לשגעת של היפראקטיביות חח), טקס שינה קבוע שיעזור לו לדעת למה לצפות, ומתי נכנסים למוד של שינה.

ולא הבנתי.. למה בעלך בדעה שלישון זה מיותר?
את חייבת לישון. והוא יכול לשמור על התינוק לפעמים לילות ואת תשני, או כמה שעות ביום שתוכלי להשלים שעות.

בכל אופן אולי תפרטי יותר איפה הקשיים שלכם, ואולי יוכלו לעזור לך, ויש פה פינה של יועצת שינה נדמה לי שגם תוכלי לשלוח לה שאלות :)

מנצלת לשאלה כמה שעות שינה רצופות אתן מגדירות כלילה?

יש לי בת 12 שבועות ואני תוהה כמה היא אמורה לישון בסך הכל ביממה וכמה רצוף בלילה

Cafe Latte

New member
היא לא "אמורה"...

אין MANUAL לתינוקות. כמה שהיא ישנה - זה מצוין ותקין!
לילה שלם, לתינוק, יכול להיות אפילו 5-6 שעות. ברור שיש כאלה שישנים יותר, ויש כאלה, כמו שלי, שמתעוררים לפעמים גם כל שעה וחצי

poly1982

New member
לא מדויק

יש כמות שעות מינימלית שאם התינוק לא ישן אותה זה בפירוש פוגע בו (וכתוצאה גם בהורים שלו...)
אני מסכימה שכל הטבלאות וההמלצות מתייחסות לממוצעים, וכל ילד הוא שונה, אבל תינוק בן חצי שנה שלא ישן מספיק הוא די מסכן. מדברת מנסיון, לצערי

Cafe Latte

New member
זה נדיר אבל. ילדים עם הפרעות שינה.

הילד שלי ישן גג 10 שעות בלילה. ועוד גג שעתיים וחצי, במשך היום, ביום טוב.
לא יעזרו שום טבלאות שמראות שהוא צריך לישון 14 שעות ביממה וכו׳. פשוט לא...
הוא פעיל בטירוף, חיוני, ומתפתח מדהים...הוא יודע מה טוב לו כנראה.

poly1982

New member
תשמעי

גם שלי מתפתח בסדר גמור (בינתיים, טפוטפוטפו) אבל ברור לי שהוא עייף. אני יודעת את זה כי אם הוא לא ישן אחהצ (ומאוד קשה להרדים אותו) אז בערב הוא בוכה מהרגע שמוציאים אותו מהאמבטיה. כל השכבה לוקחת נצח וכי הוא מתעורר בשניה שמניחים אותו במיטה (על הרדמות עצמאית אין מה לדבר, אנחנו כרגע בשלב של לנסות לנתק בין הנקה לשינה - בינתיים זה נכשל כשלון חרוץ. כבר כמעט שבוע). וברור לי שהוא היה רק מרוויח מעוד שעת שינה בלילה כי הוא היה מגיע לערב פחות עייף ועצבני.
להגיד לך שאני לא קרובה לצאת מדעתי? לא מסוגלת. ברגע זה הוא צורח על הידיים של אבא שלו כי אני פשוט לא יכולה יותר.

פולי, בטח כבר הציעו לך אבל בכל זאת.

ניסית מנשא? פשוט הוא ממש הציל אותנו בהרדמות. אז אולי גם אצלכם?

poly1982

New member
כן, ניסינו

זה עובד רק אם אנחנו בחוץ והוא עייף ומסרב להירדם בעגלה. הבעיה היא שאם הוא נרדם במנשא אז מאוד מאוד קשה להוציא אותו ממנו בלי שהוא יתעורר... ואז כל הסאגה מתחילה מחדש

למעלה