אפשר לצרוב רום על מכשיר סלולרי רק פעם אחת?

רוב הזמן נח

Well-known member
מה זה בדיוק רום? הבנתי שזה מערכת ההפעלה שבמכשיר.

אם מישהו עושה רוט וצורב רום, למה אי אפשר אחרי זה לגשת לאתר הרישמי של המכשיר ולהוריד ולצרוב שוב את הרום הרישמי של המכשיר?

לוייםLEVIM

Well-known member

אם מישהו עושה רוט וצורב רום, למה אי אפשר אחרי זה לגשת לאתר הרישמי של המכשיר ולהוריד ולצרוב שוב את הרום הרישמי של המכשיר?
בשיאומי אין אפשרות לצרוב מחדש את הרום המקורי, פתחת צרבת אכלת אותה
אם צרבת פעם אחת, חייבת להיות תחזוקה שוטפת לרום ע"י המתכנת, שכולל תיקונים תקופתיים ברום עצמו ועידכוני אנדרואיד ואבטחה, כל עדכון נקרא צריבה מחדש

נערך לאחרונה ב:

רוב הזמן נח

Well-known member
בשיאומי אין אפשרות לצרוב מחדש את הרום המקורי, פתחת צרבת אכלת אותה
אם צרבת פעם אחת, חייבת להיות תחזוקה שוטפת לרום ע"י המתכנת, שכולל תיקונים תקופתיים ברום עצמו ועידכוני אנדרואיד ואבטחה, כל עדכון נקרא צריבה מחדש
זה מוזר. למה הם לא נותנים את הרומים המקוריים של המכשירים?

אבל בכל מקרה, אם צרבת רום שכבר לא מתעדכן, מה הבעיה למצוא רום אחר שכן מתעדכן ולצרוב אותו?

נערך לאחרונה ב:

לוייםLEVIM

Well-known member
זה מוזר. למה הם לא נותנים את הרומים המקוריים של המכשירים?

אבל בכל מקרה, אם צרבת רום שכבר לא מתעדכן, מה הבעיה למצוא רום אחר שכן מתעדכן ולצרוב אותו?
שתמצא רום כזה תודיע
רום מישהו מתכנת ולוקח עליו אחריות על עדכונים, למשל הרום הגלובלי של שיאומי
אם תצרוב סתם רום בחנות תשאל את המוכר האם יש עדכונים לרום שהוא צרב לך במכשיר, ככה הוא יעשה עליך כסף עדכון רום חדש 100 שקל
כל עדכון חדש של הרום עוד 50 שקל
פרייארים לא מתים רק מתחלפים

רוב הזמן נח

Well-known member
שתמצא רום כזה תודיע
אם תצרוב סתם רום בחנות תשאל את המוכר האם יש עדכונים לרום שהוא צרב לך במכשיר, ככה הוא יעשה עליך כסף עדכון רום חדש 100 שקל
כמו שפעם הייתי שולח את המחשב למעבדה ומשלם 150 שקל שיתקינו לי מחדש חלונות.

רוב הזמן נח

Well-known member
שתמצא רום כזה תודיע
למה אי אפשר לגבות פשוט מה שיש במכשיר? ואז לשחזר מהגיבוי?

JEK12345JEK

Well-known member
אין שום בעיה לעבור מרום מקוסטם לרום המקורי:
אתה יכול לחזור עד מחר
מבחינת שיאומי ברגע שפתחת חסימה וצרבת אפילו אם חזרת אתה לא קיים יותר מבחינתם

אתה יכול לחזור עד מחר

אני גם לא ממש רוצה להיות קיים מבחינתם :) במשפחה שלי יש בערך חצי תריסר מכשירי שיאומי בני 3 - 5 שנים, עם רומים מקוסטמים מבוססי Android 12, בעוד שהיצרנית זנחה את המכשירים הללו מזמן מזמן.

yehuda7K

New member
אני גם לא ממש רוצה להיות קיים מבחינתם :) במשפחה שלי יש בערך חצי תריסר מכשירי שיאומי בני 3 - 5 שנים, עם רומים מקוסטמים מבוססי Android 12, בעוד שהיצרנית זנחה את המכשירים הללו מזמן מזמן.
הגיוני גם שהחלפת סוללה במכשירים בני 5 שנים.
אם נתת לטכנאי להחליף סוללה, אתה ממליץ עליו?
אם החלפת לבד, אתה ממליץ על מוכר הסוללה?

הגיוני גם שהחלפת סוללה במכשירים בני 5 שנים.
אם נתת לטכנאי להחליף סוללה, אתה ממליץ עליו?
אם החלפת לבד, אתה ממליץ על מוכר הסוללה?
החלפתי סוללה במכשיר אחד בלבד, ה-Mi9. נתתי את המכשיר לטכנאי שאת שמו אני לא זוכר.

לוייםLEVIM

Well-known member
זה מה שטענתי כל הזמן
אם אתה כבר פותח חסימה וצורב רום חשוב שהמתכנת ימשיך בפיתוח הרום וישחרר מידי פעם עדכוני אבטחה ואנדרואיד
סתם לפתוח חסימה ולצרוב רום בחנות ב100 שקל בשביל להשוויץ זה ממש מטופש, חייבים המשכיות

אגב שיאומי
רכשתי טלפון שלהם זול לפני שנתיים עם אנדרואיד 9 והיום אני כבר עם א12 וM13
כל הכבוד להם
זה נכון שהם מצהירים שהם הורגים מכשירים אחרי 5 שנים
זה נכון רק לMIUI ואנדרואיד, מבחינת האפליקציות שלהם העדכונים ממשיכים כרגיל, גם זה משהו

רוב הזמן נח

Well-known member
אתה יכול לחזור עד מחר
רגע, זה סינית בשבילי :cool: אני אצטרך ללמוד את החומר.

כרגע אני רק רוצה לפתוח את המכשיר. שיאומי בעצמם מסבירים לי איך ונותנים לי כלי בשביל זה. השאלה היא מה קורה אחרי שאני פותח אותו? משהו משתנה או נמחק בגלל זה מהמכשיר?

לוייםLEVIM

Well-known member
רגע, זה סינית בשבילי :cool: אני אצטרך ללמוד את החומר.

כרגע אני רק רוצה לפתוח את המכשיר. שיאומי בעצמם מסבירים לי איך ונותנים לי כלי בשביל זה. השאלה היא מה קורה אחרי שאני פותח אותו? משהו משתנה או נמחק בגלל זה מהמכשיר?
למה סינית?
פתחת חסימה צרבת רום אחר
תגיד ביי ביי לשיאומי
תחזור לרום המקורי שלך עד מחר
סיימת עם שיאומי

השאלה הראשונה היא, אם בכלל קיים רום מקוסטם עבור המכשיר שלך (מגגלים את הדגם + xda ROM, נכנסים לקישור הראשון ובודקים אם יש שם אשכול בשם ROM's, kernels כגון זה).

באופן כללי, רום הוא מערכת הפעלה. סטוק רום הוא רום שבא עם המכשיר, רום מקוסטם הוא רום שפותח על ידי מפתחים עצמאיים. רום מקוסטם עם הרשאות רוט נותן לך שליטה מלאה על המכשיר: הקלטת שיחות, חסימת פרסומות ועוד ועוד. במקרים רבים רומים מקוסטמים אף עובדים מהר יותר בהשוואה לסטוק רום, והמפתחים טורחים לעדכן אותם לגרסאות האחרונות של אנדרואיד.

em28

Well-known member
אפשר, רק שחלק מיצרנים (מי אמר סמסונג ?) מדליקים סוויץ (KNOX) שבמהדורות מוקדמות נועד לאפשר מעבר בין פרופילי אבטחה,
אבל מה שנשאר ממנו זה האפשרות שלהם לדעת שנצרב רום חלופי ולהסיר אחריות.

למעלה