אפשר אתכם רציניים?

אפשר אתכם רציניים?

צריכה עיצה מכם , הוא ילד בן שש לא אוהב לאכול בקושי מכניס משהו לפה מלחמות של אוכל וכלום לא עוזר לא בטוב ולא ברע בדיקות דם אחרונות הראו תוצאות מפחידות וצאנס אחרון להורים לפני אישפוז הוא ילד של הבעל שלי מנישואין ראשונים בדרך כלל אצלי הוא אוכל מעט מאוד אבל יותר מהאמא
ועכשיו צריך להעניק לו 3 ארוחות חמות ללא ממתקים עכשיו צריך לעבוד קשה
אחרי שאתמול האבא בכוח הכריח אותו לאכול כי אם לא המצב יחמיר ואני היום ישבתי איתו שעה שלמה עם סיפורים על פאוור ריינג'רס בכדי שיאכל חתיכה קטנה של שניצל ומעט ספגטי , הצד השני ואנחנו החלטנו שחייבים לעבוד יחד בכדי להצליח במטרה בפסח הילדים יהיו איתנו שבוע ימים איך אני גורמת לו לאהוב אוכל?

sahr12

New member
לעניות דעתי..אין סיבה ללחוץ..

תני לו שיהיה רעב ויבקש לאכול באופן עצמוני..:).

נעמי 1

New member
צריך לבדוק

האם אין משהו אחר שמסתתר מאחורי האוכל. יכול להיות שהבעיה היא לא רק האוכל? רצוי להתייעץ עם רופא מומחה.

giulietta

New member
בוקר טוב

קודם כל, מצטרפת לנעמי, יתכן שההימנעות שלו מאכילה היא סוג של נשק שהוא מפעיל נגדכם, צריך לבדוק האמנם ואיך אפשר לנטרל את הנשק הזה. שנית, אני נמנעת מלהכריח לאכול ודוגלת בשיטה של תרבות אכילה. אנחנו מקפידים על ארוחת ערב משותפת [למעט פיקסמן שלא גר פה
], עם שולחן ערוך למופת ונוכחות של בני הבית ליד השולחן עד שהאחרון מסיים. כשכולם אוכלים ביחד יש פחות בעיות אכילה. התפריט משתנה מיום ליום ומכיל את כל אבות המזון. אני מעודדת את הילדים לנסות דברים חדשים [במיוחד ירקות], אבל לעולם לא מכריחה. שלישית, מצרפת כמה רעיונות שמעודדים ילדים לאכול.

לא חושבת שזה נשק

כי הוא אוהב אותי ומכריז על כך לא מעט לוקח את הפון מאחיו בכדי לומר לי שהוא מאוד אבל מאוד אוהב אותי הוא מאוד נהנה לבוא אלינו ולבלות חשוב לציין שהם 2 ילדים 10 ו 6 שנהנים מאוד מחברתינו למרות הקושי בסיטואציה אני מאוד עירנית לקשיים שלהם מכיוון שאני מבינה את העולם שלהם גם אני בת להורים גרושים אז יש אצלי רגישות יתרה לנושא . איך אפשר לעשות עולם ומלואו בארוחה? מה מורכבת ארוחת ערב?

מרי-לו

New member
בפורום 744 - בישול לילדים

יש המון רעיונות אבל לקצר לך את הדרך מצאתי לך דף בקישורים שלהם שעוסק באוכל לילדים יש שם שידרוגים לכל מיני דברים רגילים והמון רעיונות בכלל... בהצלחה

giulietta

New member
יתכן שאת צודקת

אבל צריך לקחת בחשבון שיש גם מסרים סמויים שלא ניתן לראות אותם על פני השטח. איש מקצוע יוכל לאבחן זאת. מההיכרות המועטה שלי נראה לי שאין דבר כזה שילדים יעברו שינוי כל כך דרמטי כמו אצלכם ולא יגיבו אליו באיזשהו אופן. וזה בכלל לא קשור אלייך ולמאמצים שאת עושה [שאני בטוחה שהם גדולים], אלא למבנה האישיות של הילדים ולתפיסת העולם שלהם. לגבי הארוחה ומרכיביה, אצלנו זו הארוחה העיקרית ביום ולכן 4-5 מתוך 7 פעמים היא בשרית. היא כוללת מנת חלבונים, מנת פחמימות, ירקות מבושלים וסלט חי [תמיד!]. שותים רק מים וקינוח יש מדי פעם, לא תמיד, במיוחד לא אם באותו יום הילדים כבר צרכו ממתקים.

במBי

New member
אי אפשר לגרום לילד

לאהוב אוכל, אבל אפשר לנסות לבשל עבורו את הדברים שהוא יותר אוהב.. תנסי כל פעם משהו אחר עד שתמצאי.. לפעמים, אגב, זו סתם תקופה חולפת.

נ י ש

New member
מצטופפת עם נעמי וגו'ל

אין ספק שמשהו עומד מאחורי "ההחלטה" שלו לא לאכול. אבל את לא רוצה הסכמה...את רוצה פתרון :)) בנוסף להתעה של ג'ול (ויש לה נסיון חחחח) אפשר להעמיד בפניו פיתויים..ז"א להניח על שולחן האוכל, בלי קשר לזמני ארוחה, צלחת עםפירות חתוכים..או ירקות חתוכים..או כל דבר אחר שעמידה ממושכת על השולחן לא גורמת למזון להתקלקל..ולא להאיץ בו לאכול, אלא פשוט להניח את צלחות "הכיבוד" על השולחן..ומידי פעם לעבור ליד השולחן ולגנוב נישנוש..מאוד יכול להיות שאחרי כמה פעמים כאלה, כשהוא יראה אתכם מנשנשים ולא ירגיש לחץ מצידכם על האוכל שלו...הוא בעצמו ירצה נישנוש. כמובן שהדגש הוא על כיבוד בריא ולא ממתקים וחטיפים. בהצלחה דניאלה
מרגשת אותי האיכפתיות שלך לבן שלו..

הילדים שלו = שלי

שהרי עסקת חבילה לא? אוהבת אותם מאוד כאילו הם ילדיי שלי . אני בעצמי לא סובלת פירות אבל אולי זה רעיון טוב פשוט לגרות אותו , תודה נישנוש

נ י ש

New member
בוודאי עסקת חבילה

אבל זה לא מובן מאליו היחס הזה שלך
.

ק o ם

New member
מסכימה עם ניש שמסכימה עם ג'ול

שמסכימה עם נעמי... גם לי יש בעיות אוכל עם הביאפרה שלי, שגם לה אסור ממתקים, צבעי מאכל ועוד ימבה דברים... האיסורים לכשעצמם לא ממש מזיזים לה, לשמחתי... אצלי היא טועמת מהאוכל כשחברות/ים אוכלים ביחד איתה... בהצלחה

גם שלי לא אכלן גדול

אני לא מכריחה אבל משתדלת להכין רק מה שהוא אוהב. תנסי לשאול אותו מה הוא מעדיף....ושיאכל כמה שהוא צריך.

צר לי להרוס קצת את האופטימיות

המשודרת בתגובות לנושא הזה. אנשים לא מודעים לכך שישנן הפרעות אכילה בגיל הרך. אם תטרחו, תגלו שיש יחידה פסיכיאטרית (בבקשה לא להיבהל מהשם, זה רק לטובה, מדובר בשיחות)) בבית חולים רמב"ם, המיועדת לגיל הרך. מקבלים בה ילדים+הורים, כמובן, מגיל 0-6. מהיכרות צדדית שלי את הנושא- עיקר ההפניות/פניות לשם הן בענייני הפרעות אכילה כאלה. מומלץ לטפל בזה כשהנושא באיבו. בגיל ההתבגרות מתווספים ונערמים קשיים נוספים שרק עלולים להחמיר את המצב, ולגרום תהליכים גופניים בלתי הפיכים. אני חושבת שניתן למצוא מטפל - שניים בתחום הזה באזור המרכז. זה בהחלט לא פופלארי להתמצא בהפרעות של גיל 5-6, ואין כמעט מומחים לתחום. בכל זאת שווה להתעקש ולקבל שיחות שינתבו את דרכם של הורי הילד.

ראשית

נראה לי שצריך לבדוק מה הבעיה של הילד?? האם אצל אחרים הוא כן אוכל?? חברים?? האמא??? הבן שלי הגדול הוא כזה שלא אוהב לאכול, בדיוק כמוני. שלא לדבר על כל דבר שקשור בעוף, בשר וכדו'. בתחילה נלחצתי מאוד, היו ימים שהיה הולך לישון בלי כלום, ואפילו לא מבקש לאכול. והיום אני מלמדת אותו לטעום כל דבר, רק לנסות, אם לא טעים לא לאכול. ולהפתעתי הוא גילה כל מיני דברים שהוא אוהב. לדעתי, לנסות איתו לאט, לא בכוח.

בעיה רצינית שמצריכה חשיבה רצינית

אני רואה את הנושא הזה באור מעט שונה מהאחרים... אני לא חושב שהשבוע הזה שבו הוא יהיה איתך עשוי לחולל את השינוי ההכרחי והמיוחל. זה לא פוטר אותך מלעשות הכל שבאותו שבוע הילד יאכל אצלך אוכל בריא ומזין, אבל השבוע הזה הוא רק שבוע... ומה יהיה בשבוע שאחריו? ובשבועות שאחרי אותו שבוע? כמו שאמרו כבר לפניי, גם מהנסיון שלי עם ילדים, בוודאי האי-אכילה של הילד מלמדת על בעיה רחבה ועמוקה יותר. רק פתרון של אותה בעיה [בעזרת גורמים מקצועים מתאימים] תביא לשינוי ומהפך בהרגלי ההאכילה של הילד. אני רואה כמשגה, לראות בזה שהילד במשך שבוע יאכל "יותר ממה שהוא אוכל אצל אמא שלו" - הצלחה. גם אני רואה ביחס שלך לילד של בעלך - רגישות מיוחדת הראויה לציון וברכה, אבל נדמה לי שבנושא האכילה של הילד חייב להיות שיתוף פעולה הדוק בין שני ההורים של הילד ובכך להביא פתרון מהיר וטוב לבעיה הזו. בהצלחה

למעלה