אפשרי פיטורין בתקופת אובדן כושר ?

אור נוי

New member
אפשרי פיטורין בתקופת אובדן כושר ?

עובד לפי שעות על פי חוזה קיבוצי משנת 2005.כשנה לא עובד עקב מחלה ונמצא ב"אובן כושר" מקבל קצבה זעומה מקופת הפנסיה שלי.שאלותי:המעסיק טוען שמבחינתו אני בחל"ת (חופשה ללא תשלום) . 1.האם על המעסיק לשלם לי תשלומים שונים כגון:הוצאות רכב(ששולמו כאשר היו לי ימי מחלה שכבר אזלו לפני שנה)ביטוח לאומי ?קרן פנסיה בתקופה זו? ועוד, שכרגע אין לי שום כיסוי עבורם.(קרן הפנסיה מקזזת מהתשלום החודשי בטוח לאומי וביטוח בריאות.). 2.המעסיק הודיע לי השבוע שהמחלקה בה הועסקתי נסגרת בסוף החודש ועוברת לחברה אחרת.האם המעסיק יכול לפטר אותי בסוף החודש?אני עדיין באובדן כושר מי ישלם את קצבתי במידה ואפוטר? 3.במידה ופיטורין חוקיים במקרה שלי, איך יחושבו הפיצויים.שנה איני עובד ,בשנה לפני כן עבדתי חלקית .תוספת נאה לשכרי היתה אחזקת הרכב שלא משולמת כבר שנה.

אובדן כושר עבודה

המעביד זכאי לפטר עובד באובדן אי כושר . כאשר אתה נמצא באובדן כושר עבודה אין יחס עובד מעביד לכן המעביד לא חייב לשלם לך משכורת + נלוות לרבות רכב צמוד . במקרים כמו שלך עליך לפות לביטוח לאומי לבדוק אפשרות לקבל הכנסת הכנסה . מביטוח שלך תמשיך לקבל את הקצבה לפי ההסכם אם חברת הביטוח ששולמו אובדן כושר עבודה .. הפיצויים יחשבו לפי התקופות שעבדת בתקופה שקבלת משכורת חודשית הפיצוי יהיה לפי המשכורת אחרונה כפול הוותק עבור התקופה שהיי לך משכורת שעתית תקבל לפי הממוצע ב-12 החודשים .כפול הוותק עבור התקופה שקיבלת עבודה חלקית כמו הסע הקודם ממוצע 12 חודשים כפול הוותק

למעלה