אפשרות בדבר הפסקת המשפט

miki9118

New member
אפשרות בדבר הפסקת המשפט

האם במשפט אזרחי במהלך הדיונים הראשונים בין הצדדים בשלב החקירות הנגדיות ,רשאי השופט להחליט על הפסקת המשפט ולא לאפשר את המשכו ולתת פסק דין בשלב מוקדם,וזאת כאשר מתברר בוודאות שהצדדים התובעים משקרים על דוכן העדים ,משקרים בתצהירים בעובדות בעלות משמעות לנושא התביעה.או לחליפין האם רשאי השופט למחוק את התביעה .וזאת כדי לא לגרום נזק נוסף לנתבעים.או האם רשאי בא כוח הנתבעים לדרוש מהלך מסוג זה. היתכן שלמרות שעובדות מהותיות עליהם מתבססת כתב התביעה מתגלות כשקריות קיים הצורך לנהל משפט עד סופו .כאשר מדובר לפעמים בשנים של עוגמת נפש לנתבעים.אשמח לקבל תגובה.
 

bkr54

New member
השופט לא מחליט - לפני סיום המשפט

לא ניתן לקבוע מסקנות שיפוטיות באמצע המשפט. ההליך חייב להתנהל עד סופו. לא קיים מושג כזה: "להחליט על הפסקת המשפט" אם השופט קובע מסקנות לגופה של המחלוקת לפני סיום המשפט, הוא פוסל עצמו מלדון בתיק.
 
השיטה האדוורסרית

קשה להשיב על שאלתך ללא דוגמה ספציפית. תנסה למקד את השאלה על ידי דוגמה קונקרטית.
 
אין דבר כזה...

שופט לא יכול להחליט שבא לו באמצע משפט להפסיק את המשפט. אם הוא היה מחליט כזה דבר זה בעצם היה פסק דין. ההליך הוא שלם. בסופו יכול השופט לקבוע שמדובר בתביעת סרק אם זה אכן כך, ואז אפשר לנתבעים לתבוע בנזיקין ועוד... הרי משפט הוא ניסיון לברור האמת. חקל מתהליך זה זה קביעה שיש טענות שקריות. במקרה זה אם השופט מחליט שאין מספיק טענות "אמיתיות" תומכות הוא ידחה את התביעה. בכל מקרה אין "קיצור" מלאכותי של ההליך. ההליך ממוצה עד תום. (דרך אגב, בימינו השופטים לפעמים "רומזים" לתובעים שכדאי להם למשוך את התביעה...)
 
למעלה