אפריקה אקס וכולם כנסו זה חשוב...

אפריקה אקס וכולם כנסו זה חשוב...

בקשר לדיון על הווירוסים שהתנהל כאן לפני כמה ימים מסתבר שגם לפתוח דואר מאנשים שאתם מכירים זה יכול להיות לא בריא.. לי אישית זה קרה פתחתי דואר מחבר לפני המון המון זמן ומסתבר שהוא הכיל ווירוס... אלו הם בדרך כלל ווירוסים מאוד חכמים מספיק שקראת את המיל בלי לפתוח את הקובץ אתה נדבקת.... . כעיקרון הוירוס הזה מגיע אליך לאי מייל. אתה מפעיל את הקובץ המצורף להודעה ואתה נדבק. הוירוס משיב לכל הודעה חדשה שמגיעה אליך, ומצרף עצמו להודעה, וכך מפיץ את עצמו. כמובן שאתה אינך יודע שההודעה נשלחת. הוירוס מגיע אל הנמען כאילו נשלח על ידך, בדר"כ יצורף לשם הרגיל שלך קו תחתון _. ייתכן תוכן מסויים, כגון check it out וכו´. אתה מפעיל אותו הוא מעתיק עצמו לספריית הווינדוס, והסיסטם, ומכניס עצמו לרג´סטרי כדי לפעול בכל פעם שהמחשב עולה מחדש, וגם כך להקשות על המחיקה שלו ("הקובץ נמצא בשימוש ווינדוס"). הוא לוקח שמות קבצים שדומים לקבצין מערכת של ווינדוס על מנת לגרום למשתמשים שרוצים להסיר אותו למחוק גם קבצי מערכת חשובים. וירוס חכם בהחלט... ברי

כנסו להודעה למעלה... זה עובד...

אךךך כמה שהשתדלתי בשבילכם רק תקראו ותלמדו יום טוב ברי

כנראה שלא קראת מה שאמרתי...

מה שאמרתי זה שלא לפתוח קבצים שהגיעו ממקור לא ידוע. וגם קבצים לא מוכרים ועם הזמן? לומדים להבחין איזה קובץ מכיל את הוירוס ואיזה לא ומה שכתבת אכן מקצר את תהליך הלמידה...

קספר

New member
בהגדרה כל קובץ יכול להכיל וירוס

או סוס טרואני.כולל תמונות מסוג GIF ו JPG ושו"ת.

פה הטעות הנפוצה.

בשביל שוירוס יופעל, הוא חיב להיות מורץ. ולכן קובץ GIF, שנפתח על ידי תוכנת צפיה, גם אם הוא יכיל וירוס <מה שלא סביר> אז הוא לא ידביק אותך.

אני חושב שאתה טועה..

קבצי תמונות מסוג JPG למשל אינם יכולים להכיל וירוס וזאת מכיוון שסוגי קבצים אלו אינם מכילים סקריפטי הפעלה. מה שכן ישנם סוגי וירוס שמוסיפים סיומת משל עצמם בנוסף לסיומת של הקובץ וכאן צריך להזהר

קספר

New member
קבצים מסוג GIF ו JPG

יכולים להכיל טרויאנים וגם וירוסים. היתה טעות לחשוב שוירוסים אינם יכולים לנגוע בקבצי MP3 אבל גם זה קיים. לגבי תמונות צבע הרזולוציה שלהם משתנה איך שהם ננגעים.

שוב, כמו שאמר ליטון

הפיתרון לבעיה היא אנטיוירוס שסורק את הקבצים איך שהם מגיעים. והטעות שלך היא כזו: אכן, הרזולוציה שלהם משתנה, אם משנים אותה. אבל בידי התוכנת צפיה. אבל הפעולה שהתוכנת צפיה עושה על הקבצים זהה לחלוטין לפעולה שעושה האנטיוירוס. קוראת את הקובץ. לא מריצה אותו, ומכיון שכך, הוירוס לא יכול לפעול. אותו דבר לגבי הMP3. הקובץ נשאר פסיבי, ורק הקטעים הרלונטי מעובדים על ידי התוכנה. מעובדים, ולא מורצים.

קספר

New member
אקס אקס אקס

ואם אני אגיד לך שאני רשמתי וירוס? נניח נקרא לו קספר.EXE אתה חושב שהאנטי וירוס יעלה על הוירוס? ונניח שיש לי קוד מקור של הוירוס מיכלאנג´לו(אגב יש לי הוא נכתב בASM) ואני משנה אותו אתה חושב שהאנטי וירוס יעלה עליו? אגב שמעת על וירוס פולימורפי? לא חייבים לפתוח אותו.הוא מקבל אינטרפטים מהדוס. והוא יכול להשתנות מתוכנית קטנה שנדבקת לקובץ כזה או אחר לוירוסון חמודון. הרזולוציה משתנה אכן.וכן ניתן להדביק קובץ GIF או JPG הן בוירוס או בסוס טרויאני.הגודל גדל אבל זה זניח. או ודרך אגב סוס טרויאני לא חייב להיות מופעל.שכן ברגע שהוא טמון אי שם במחשב שלך זה מה שצריך בדיוק.

קספר קספר קספר

אם תגיד לי דבר כזה? אני אגיד לך ´וואו´. רוב הסיכויים הם שהאנטי-וירוס יעלה עליו, כי לרוב הוירוסים יש צורת פעולה דומה בעיקרון, וגם אם לא, אז רוב האנטי-וירוסים שמנטרים כל כתיבה חשודה להרד דיסק. והבאת את הוירוס מיכאלאנג´לו. (ישר כוח שיש לך אותו) אז זה וירוס שנדבק לBOOT SECTOR של ההרד דיסק, וכל פעם שהמחשב עולה, הוא מופעל מחדש. וגם זה, רק אחרי שהוא מקומפל. כלומר, אם יש לך את הקובץ ASM<זה הקוד מקור> אז הוירוס עדין לא יכול לפעול, לפני שיקמפלו אותו. ואם אתה משנה אותו -אז אנחנו חוזרים לעובדה שזה וירוס, ורוב האנטי וירוסים המעודכנים יוכלו לזהות שהוא אכן כזה, גם אם לא יזהו אותו בשמו ה´מקצועי´. ווירוס פולימורפי? אם אני לא טועה, הפרוש של המילה פולימורפי זה ´רב - צורות´. ווירוס פולימורפי זה וירוס שמשנה את עצמו עם כל ´הדבקה´. ויש וירוסים שמקבלים אינטראפטים מהדוס, גם פולימורפים וגם לא. אבל, גם לגביהם, ההרצה הראשונית צריכה להיות יזומה. וניתן, באופן עקרוני, להדביק קובץ JPG או GUF הן בוירוס, והן בסוס טרואני. אבל זה לא קורה הרבה, כי זה בזבוז של זמן לפעולת הוירוס. וירוס שיודבק לשם, לעולם לא יופעל. וגם סוס טרויאני חייב שיפעילו אותו, בשביל לפעול. המחשב הוא גולם הוא לא פועל עצמאית. פה נסתיימה ההרצאה, מקווה שנהנהתם. ועכשיו, לי יש שאלה. קודם ציינת את קבצי הGIF והJPG בתור דוגמא, כאשר אמרנו שהם לא יכולים להכיל וירוס. וכאן, הבאת דוגמא של קובץ EXE. אז.. לטובת אילו שלא מבינים, אז הסיומת EXE מרמזת על EXECUTABLE וזה שונה לחלוטין מקובץ GIF. והשאלה - מה הקשר בין מה שאני וליטון אמרנו בהודעות שקדמו, ולקובצי EXE?

קספר

New member
אקס לא הבנתי אותי אז אני אסביר שוב

דבר ראשון אין לי רק את מיכאלנג´לו. החרא שיש לי בכמה דיסקים יכול להפוך את הצבע השחור של השיער שלך ללבן. וממה שרשמת לא נראה לי שאתה מבין כל כך במה שאתה מתעסק. נתחיל מהסוף 1.הסיומת EXE כמו כן הסיומת VBS,CPP,COM הם בדרך כלל קבצי הרצה של וירוסים מפורסמים שבהם הם BUBBLE BOY CHI 1234 ועוד רבים טובים אחרים.יש לך גם DOC שזה שייך למשפחת וירוסי השרשרת הידועים כמו מליסה וירוס האהבה שנכתבו בשפת MACRO אשר איתה מדביקים קובץ בוירוס בצורה שאני לא אפרט כאן.בכללי אתה אמור להדביק קובץ WORD ואז לפרמט את המחשב. GIF BMP JPG הם קבצי תמונות וצבע.הם לא וירוסים אקס.הם יכולים להכיל וירוס.הם יכולים להכיל טרויאן. בתור אדם שרשם וירוס אני יכול להגיד לך שאפשר להטמיא טרויאן או להדביק וירוס קבצים כאלו.אם אתה רק נותן לו פקודה לכך.נתקלתי בתוכנה שעושה את זה בשבילך. 2.סוס טרויאן תתפלא לשמוע הוא כמו BACKDOOR.הווה אומר דלת אחורית.לא צריך להפעילו או לקמפל אותו.בדרך כלל הוא יבוא בסיומת PL או C או CPP או DLL. הם אינם צריכים לקבל הרצה.ויכולים לגרום נזק לא פחות. דרך אגב שיטה טובה לפרוץ פעם אחר פעם למחשב או לאתר היא להשאיר טרויאן במערכת.זה מה שמקשר בין המחשב המארח הקורבן לזה של התוקף. האקר--------------אינטרנט--------------טרויאן--------------קורבן 3.אנטי וירוס לא עולה על וירוסים אלא רק לפי הגודל שלהם.או אם התבצעה איזשהי הגדלה בקיבולת קובץ כזה או אחר של המערכת שלא היתה קודם לכן. אבל כאן זה כבר מאוחר מידי. הוא אינו סורק את שם הוירוס וכאן הטעות שלך. התחלת להסביר לי מה מבצע מיכלאנג´לו.הסברת מה שאני יודע.אבל אם אתה מבצע שינוי בקוד המקור שינית אוטומטית את גודל הקובץ.אזי שום אנטי וירוס ואני אומר שום אנטי וירוס לא יעלה על זה.מחשב הוא מכונה כמו שאמרת והוא לא יודע אם מתקיפים אותו עד שלא מתכננים אותו לכך.לכן יש UPGRADING. ומחשב לא יודע אם קובץ הוא וירוס.אולי חשבת שהמחשב יודע שגם קובץ DOC הוא וירוס??? לא אני מאמין כי אז לא היית פותח קבצים.טיפשי הא?! נ.ב: הסתכלתי בהודעה שלך אקס ומה אני אגיד וואוווווווווווווווו פחחחחח

AFRICA

New member
צריך להתמודד עם זה , אין מה לעשות .

הודעות בתוכן כגון "check it out" UTJRU, מגיעות מהרבה אנשים , גם אני רושם תוכן כזה הרבה פעמים לקבצים שאני שולח , אני אשלח גם לך בהזדמנות . טוב לעיקר , הבעיה היא שלא תמיד יש לך את העצבים לחשוב או לשים לב מה כתוב לך . רואים את שם השולח ופותחים את המייל . זו בעיה שצריך להתמודד איתה , כל השיטות והפיתרונות לא שוות כל כך .. נראה מישהו שיושב מול מחשב ומקבל מייל מנמען מוכר .. חושב .. חושב .. רגע .. תוכן פה ושם .. אחי .. עזוב אותך ווירוסים , בוא קח קורונה . FRICA@

בקיצור... מה שצריך זה..

תוכנת אנטי וירוס טובה שבודקת את ה POP3 (דואר נכנס) עוד בשרת לפני שהוא יורד למחשב כמובן לעדכן בתדירות גבוהה ולא לפתוח דואר לא מוכר.. ואקס צודק.. עם הזמן לומדים לזהות וירוס.. יום טוב ליטון

tiger rrr

New member
תאו מה הבנתי מהשרשור הזה !!

בלה... בלה... בלה בלה.... בלה.... בלה....בלה בלה.. בלה.. בלה..בלה.. בלה..בלה.. בלה בלה... בלה... בלה... בלה... בלה... בלה בלה. בלה. בלה. בלה. בלה. בלה. בלה. בלה. בלה.... בלה.... בלה.... בלה.... בלה.... בלה.... בלה... בלה..בלה.. בלה.. בלה.. בלה.. בלה.. בלה.. בלה.. בלה.. בלה.. בלה..... בלה..... בלה..... בלה..... בלה..... בלה.... בלה.. בלה.. בלה.. בלה בלה.. ובעיקרון בלההההההההההההההההההההההההההההה אחד שלם !! אני אומרת לכם תקשיבו לי לפעמים.... אתם תרוויחו !

shanikoo

New member
פחחחחחחחח

קרעת אותי,אחותי... בדיוק מה שחשבתי לעצמי..!!

למעלה