אפרופו תיק אישי(תודה בני)באמת מסקרן

• פותח הנושא psa
  • פורסם בתאריך

psa

New member
אפרופו תיק אישי(תודה בני)באמת מסקרן

האם יש זכות למורה לבקש לראות את התיק האישי שלה/ו? מה בעצם אמור להיות שם? נראה כאילו זה מן תיק של ה"אח הגדול"
. תודה מראש

psa כיום יש "חוק " המחייב את הרשות

לאפשר לך לעין ב"תיקך האישי", זה כולל את כל מוסדות ורשויות השלטון... ובכללם התיק הרפואי בכל מוסדות הבריאות למינהם, אפילו בצבא, וכמובן שגם את משרד החינוך... אלא מה ? במשרד החינוך יש מספר תיקים, יש תיק במחוז, ויש גם תיק במשרד החינוך שבירושלים,( המחוז לא מעדכן את הראשי - זו אחריות המורה לעדכן את שניהם ) יש תיק בביה"ס, מניח שיש גם אצל המפקחת וגם ברשות המקומית או ברשת אליו משויך ביה"ס והמורה לא אתפלא שגם במשרדי אירגון או הסתדרות המורים ישנם תיקים...) כעת בתיק שבמשרד החינוך אמורים להימצא, העתק רשיון ההוראה,העתק התעודות המעידות על ההשכלה, העתק תעודות לצורך גמו"ש, ומכתבים אשר נשלחו כהעתק והנוגעים לאופי תפקודך. דוגמת זכיה בפרס על היותך מצטינת, או שחלילה על חריגה שלילית בנורמות ההתנהגות המקצועית - ואשר זכו לטיפול משמעתי או פס"ד אחר, לדוגמא מורה אשר "הכה" תלמיד, מעשה מגונה, או זיוף והעתקה, בנסיבות מחמירות וכו´... לרוב בארועים שכאלו נשלחים העתקים לכל התיקים הנ"ל. לרוב גם נעשה שימוש בתיקים אלו ( בשעת הצורך ) בעת דיוני פיטורין או, בעת העמדה לדין בגין עברה הקשורה עם המקצוע... על חשש, אין בתיקים אלו שום דבר מענין ... - בהנחה שבכלל מוצאים אותם בשעת הצורך.... מקוה שהשבתי לשאלתך...ושאכן השבתי עליה...

פסא, בנוסף.. אם את רוצה לראות את

התיק שלך. גשי לכוח אדם במחוז שלך ותבקשי לראות את התיק. אסור להוציא אותו מהחדר, אבל לעיין בו, יתנו לך.

psa

New member
בוקר טוב ,חיה ובני ../images/Emo51.gif רבה

התכוונתי יותר לתיק אצל המנהלת (הנמצא בבית- הספר ) . האמת זה בא מתוך כך שבני הזכיר "תיק..." . השנה יצא לנו לשוחח בינינו , בחדר מורים בנושא. לכן באה השאלה. שאלתי במישור העקרוני. שוב , תודה ,

אין תיק אישי אצל המנהלת לכל תלמיד

פעם היה דבר כזה , בסוף כל שנה היינו צריכים למלא דו"ח על כל ילד על לימודים, התנהגות,... היתה התנגדות מאוד גדולה בשטח כי היינו צריכים להתייחס גם מבחינה פסיכולוגית וכו´. בשנים האחרונות בוטל החוק. אין היום תיקים אישיים. יש מנהלות, כמו אצלנו, שיש לה תיק על כל כיתה בו נשמר דיווח של ישיבות פדגוגיות, העתקי סדיני תעודות וכו´. יכול להיות שלבן שלך יש מורה ותיקה שעדיין נשאר לה בלקסיקון... זה יכנס לך לתיק האישי. אני לא יודעת מה קורה בבתי ספר תיכוניים ההגיון אומר שאם זה בוטל... זה המצב גם בתיכוניים אבל מי שמחפש הגיון במערכת החינוך....

תיקים אישיים

עבדתי בבי"ס כמזכירה ואצלנו קראו לתיקים אלו תיקים חינוכיים. אמנם זהו בי"ס לחינוך מיוחד, אך אני מניחה שמטרת תיק זה לאגוד יחד את כל המסמכים הקשורים לילד. גם בילדותי הפחידו "יכנס לתיק האישי" ואמרו שכל המתועד בו עובר איתנו לצבא - לא היה ולא נברא. בד"כ מתוייקים בתיק זה אישורים רפואיים שהתלמיד מביא לאחר מחלה, סיכומי ביקורי בית, דוחו"ת חינוכיים וסיכומי ישיבות צוות הרלוונטיות לתלמיד ומסמכים נוספים הרלוונטים לכל בי"ס.

psa

New member
מתנצלת , לא הובנתי כהלכה..

התכוונתי לתיק אישי של מורה לא הכרטיס הכמוס של התלמיד שפג מהעולם (הללויה!!!! . אגב , אנחנו ממלאות סיכום לכל תלמיד ב-3 תחומים, הרבה יותר ממצה ופשוט). כוונתי היא תיק אישי לכל מורה אצל המנהלת. תודה על ההתייחסות

תלוי עד כמה המנהלת מעורבת

אצלנו המנהלת נכנסת לפחות פעם בשנה לשיעור צפייה אני מניחה שהדוחות שהיא כותבת לכל מורה בעקבות הצפייה מתוייקים אצלה, אני מניחה שמכתבי הורים מתוייקים בד"כ אצל המזכירה בתיק מכתבים נכנסים אין למנהלת מה לעשות עם "תיק אישי" שכזה. היא לא צריכה את התיק כדי לזכור מה דעתה על כל מורה ומורה... אולי יש יוזמות מקומיות של מנהלות שחושבות שתיק כזה יעניק להן כוח.. אבל זה לא משהו הקיים אצל כ-ל המנהלות/ים.

תיק אישי ../images/Emo132.gif

מה היא כבר יכולה לתייק שם? מסמכים כמו: הצעת מועמדותך, צילומי תעודת הוראה, מכתבי משוב שהמפקחת שולחת לאחר ביקור בשיעור - מכתב שממנו את מקבלת העתק, משובים שהמנהלת מעבירה ואני מניחה שגם מהם יש לך העתק. התיק משמש לה לעזר למען הסדר הטוב ותו לא

itu1

New member
אכן

לכל מורה תיק אישי במשרד החינוך הן במחוז והן במשרד החינוך הירושלים כל מורה זכאי לבקש וחייבים לאפשר לו לעיין בתיקו האישי. חשוב ביותר להדגיש כי במידה ובתיקו האישי של מורה מכתב כלשהוא שלא הובא לידיעתו (דו"ח ביקור בשעור מכתב ממנהל מכתב מהמפקח ועוד) אין מכתב שכזה יכול לשמש בשום הליך שהוא. מכתב שהובא לידיעת מורה והוא בחר שלא להגיב עליו יהווה הדבר הסכמת המורה לתוכנו (אלא אם המורה יוכל לטעון שלא הובא לידיעתו למשל אין הוא בין הנמענים על המכתב). בברכה אריה

psa

New member
אריה וכולם תודה רבה . לדעתי זאת גם

נקודה שעלינו המורים לדעת . אין לי כרגע עניין לפתוח שום תיק. אך לאחר שיחה בחדר המורים (כפי שכתבתי) התעוררה השאלה בנושא.

למעלה