אפסייד של 40% לדלק קבוצה

בורסה 2008

Well-known member

סוף סוף גוף שמבצע אנליזה ומתייחס לחשיפה של דלק למחירים של הגז בבריטניה. כמה קשה זה היה?
לידיעת צופינו המודאגים DW ומוטי מנתניה, שימו לב שברקליס צופים תזרים מזומנים חופשי של 2B$ מאיתקה עד סוף 2023. אתם חושבים שבלי הנפקה היא תוכל לזרוק מזה כמה גרושים לקבוצה(200M$ לפי התזרים החזוי) כדי להסיר את דאגתכם לפרעון של תחילת 2023?

נערך לאחרונה ב:

dw

Well-known member
מנהל

סוף סוף גוף שמבצע אנליזה ומתייחס לחשיפה של דלק למחירים של הגז בבריטניה. כמה קשה זה היה?
לידיעת צופינו המודאגים DW ומוטי מנתניה, שימו לב שברקליס צופים תזרים מזומנים חופשי של 2B$ מאיתקה עד סוף 2023. אתם חושבים שבלי הנפקה היא תוכל לזרוק מזה כמה גרושים לקבוצה(200M$ לפי התזרים החזוי) כדי להסיר את דאגתם לפרעון של תחילת 2023?
אני מקווה שכן.
לפי התשואות הגבוהות באגחים בהשוואה לאגחים קונצרניים אחרים? השוק עדיין סבור שיש בעיה.
רק אתמול תהינו כאן לגבי אפשרויות חיסכון מדדי קצר, והתשואות שמציעים 2 אגחי דלק יח/יט הן גבוהות משמעותית משאר האגחים המדדיים הקצרים.
בלי סיכון דיפולט ב Q3 (גם אם נמוך) אני לא מצליח להסביר פער זה.

בורסה 2008

Well-known member
זוכר שהאג"חים של דלק היו בתשואות תחת ספרתיות כולם?
השוק אז היה מאד סקפטי והמשיך להיות סקפטי עוד חודשים רבים אחרי שכתבתי לכם כאן בכל שרשור אפשרי שאפשר להפסיק לדאוג לתשלומי האג"ח.
בשביל מה אתה מתעסק בכלל בשוק ההון אם לא למצוא הזדמנויות שבהן השוק לא מתמחר כמו שצריך?

זוכר שהאג"חים של דלק היו בתשואות תחת ספרתיות כולם?
השוק אז היה מאד סקפטי והמשיך להיות סקפטי עוד חודשים רבים אחרי שכתבתי לכם כאן בכל שרשור אפשרי שאפשר להפסיק לדאוג לתשלומי האג"ח.
בשביל מה אתה מתעסק בכלל בשוק ההון אם לא למצוא הזדמנויות שבהן השוק לא מתמחר כמו שצריך?
לא כולם גאונים כמוך, או לפחות חושבים שהם גאונים...
ה"שוק", ז"א מטומטמים כמוני, תמיד זהיר יותר מגאונים כמוך.
לכן נשאר עניים לנצח-(

בורסה 2008

Well-known member
אחרי שהוצאת את מרמורך, בואי תענה לי בבקשה על השאלה ששאלתי- מה אתה עושה בשוק ההון אם לא לחפש מקומות שבהם השוק לא מתמחר נכון לדעתך את הסיכון/סיכוי? ואם אין מקומות כאלה, למה אתה מתאמץ בכלל ולא פשוט קונה עוקבי מדדים ויושב בשקט?

גאון אני בטוח לא ולא מתיימר להיות, אבל טיפה חשיבה עצמאית. אתם מסתמכים על הדוחות המטופשים של חברות הדירוג או על תשואות השוק העכשוויות שאלוהים יודע מאיזה גופים עם אילו שיקולים הן מושפעות. שאלת אותי שאלה על תזרים המזומנים לפני כמה שבועות. עניתי לך ואתה עם הראש המקובע שלך מסרב לקבל את המציאות ולפתח חשיבה עצמאית.
אז הנה עכשיו גוף "רציני" שאתה בטח מעריך צופה בשבילך תזרים מזומנים חופשי של 2B$ על 2023. אז אני שוב שואל, אתה חושב שאם דלק קבוצה תצטרך, איתקה לא תוכל להעלות לה 200M$ כדי להשלים את החוסר מאי הנפקה אם לא תהיה כזאת? צריך להאכיל אותך בכפית?

נערך לאחרונה ב:
אחרי שהוצאת את מרמורך, בואי תענה לי בבקשה על השאלה ששאלתי- מה אתה עושה בשוק ההון אם לא לחפש מקומות שבהם השוק לא מתמחר נכון לדעתך את הסיכון/סיכוי? ואם אין מקומות כאלה, אתה מתאמץ בכלל ולא פשוט קונה עוקבי מדדים ויושב בשקט?

גאון אני בטוח לא ולא מתיימר להיות, אבל טיפה חשיבה עצמאית. אתם מסתמכים לי על הדוחות המטופשים של חברות הדירוג או על תשואות השוק העכשוויות שאלוהים יודע מאיזה גופים עם אילו שיקולים הן מושפעות. שאלת אותי שאלה על תזרים המזומנים לפני כמה שבועות. עניתי לך ואתה עם הראש המקובע שלך מסרב לקבל את המציאות ולפתח חשיבה עצמאית.
אז הנה עכשיו גוף "רציני" שאתה בטח מעריך צופה בשבילך תזרים מזומנים חופשי של 2B$ על 2023. אז אני שוב שואל, אתה חושב שאם דלק קבוצה תצטרך, איתקה לא תוכל להעלות לה 200M$ כדי להשלים את החוסר מאי הנפקה אם לא תהיה כזאת? צריך להאכיל אותך בכפית?
כמו שאמרתי, נגזר עליי למות אביון-(
אודה לך מאוד אם תפסיק להזכיר את כינויי, כיוון שסגנון כתיבתך גס ופוגעני במושגי הפורום.

בורסה 2008

Well-known member
לא הבנתי. אתה פנית אליי עם תגובה סרקסטית ומזלזלת, ניסיתי לקחת את התגובה שלך לכיוון טיפה ענייני(אולי נפיק תועלת לשם שינוי) ואז אתה נעלב וירטואלית?
אתה בא וזורק הערות שיכולות להיתפס כפוגעניות, וכשאני מנסה לעמת אותך עם נתונים אתה מתקפל, בורח ועושה ברוגז?
מה שעשית עד עכשיו זה לזרוק שאלה לאוויר, לזלזל בתשובה ולסרב לתת דעה נגדית. אז בשביל מה אתה פה?

dw

Well-known member
מנהל
קיבלתי לעיון את האנליזה של ברקליס.

הערות מרפרוף ראשוני:
1. התאכזבתי לגלות שדלק"ד ורציו נסחרות לשיטתם במחיר מלא מלא.

2. הם מציבים דיסקאונט חברת אחזקות של... 5%.
נו באמת. אם ביקום, עם נכס בודד, שזה הכי פשוט בעולם, נסחרת עם דיסקאונט 40% אז לא רציני לשים כזה דיסקאונט נמוך על דלק קבוצה.
מקובל במקומותינו משהו כמו 20%.

3. לשיטתם איתקה שווה 1.8b$ . זה סביר בהנחה שהנפט לא ירד משמעותית מרמות המחיר הנוכחיות.
הבעיה היא שהרושם שקיבלתי באסיפת q3 הוא שתשובה מכוון לשווי של 2b$ לפחות, ואם הבריטים מנמיכים ציפיות אז יתכן ותשובה לא יקבל מבוקשו בהנפקה ואז מי ישלם לי את אגח לא'? אם אין כסף בספטמבר אנחנו עוצרים תשלומים...

הערות מרפרוף ראשוני:

נו באמת. אם ביקום, עם נכס בודד, שזה הכי פשוט בעולם, נסחרת עם דיסקאונט 40% אז לא רציני לשים כזה דיסקאונט נמוך על דלק קבוצה.

3. לשיטתם איתקה שווה 1.8b$ . זה סביר בהנחה שהנפט לא ירד משמעותית מרמות המחיר הנוכחיות.
הבעיה היא שהרושם שקיבלתי באסיפת q3 הוא שתשובה מכוון לשווי של 2b$ לפחות, ואם הבריטים מנמיכים ציפיות אז יתכן ותשובה לא יקבל מבוקשו בהנפקה ואז מי ישלם לי את אגח לא'? אם אין כסף בספטמבר אנחנו עוצרים תשלומים...
סקירה של בריטים בשביל בריטים, עם מושגים והנחות של שוק בריטי.
מעניין בשביל מה טרחו? כמה בריטים כבר סוחרים בשוק בתל אביב?
אולי ביקשו מהם, לקראת הנפקת איתקה....

yel5

Well-known member

הערות מרפרוף ראשוני:

שכחת את הדובדבן בקצפת. מחיר יעד לדלקב - 400.

dw

Well-known member
מנהל
שכחת את הדובדבן בקצפת. מחיר יעד לדלקב - 400.
לא שכחתי. לא השתכנעתי מהאנליזה המניחה 5% דיסקאונט חברת אחזקה. תן לי דיסקאונט כזה אצל ביקום וגם שם אני מוכר.
בגדול אני כיום יותר מחפש לממש ולצמצם נכסי סיכון (אקוויטי) בפורטפוליו, ולהגדיל מרכיב מזומן, לקראת תרחיש תיקון בשווקים במהלך השנה.

בורסה 2008

Well-known member
נראה לי שמרוב חשש לתשלומי האג"ח, בעלי האג"ח מוכרים סחורה וקונים את המניה :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
מקווה שחברי הפורום ביניהם.

בורסה 2008

Well-known member
בינתיים מפרסמים בחדשות על גז ישראלי בדרך ללבנון דרך מצרים וירדן.
מקווה שזה לא מפתיע פה אף אחד כי זאת עסקה שנמצאת באוויר כבר חודשים.
הגז הטבעי הוא נכס אסטרטגי של מדינת ישראל והביקוש באיזור כנראה יכול לספק עוד כמויות ייצוא משמעותיות. השאלה עכשיו היא רק הכמויות והמחירים.

משקיע88

Well-known member
נראה לי שהגז ללבנון יסופק במסגרת ההסכמים עם ירדן ובמחירים דומים. כדאי לשים לב שדלק קידוחים שותפה דרך החזקתה בלווייתן אך מכרה את חלקה בתמר.
אני מקווה ששרת האנרגיה תצא מההלם ותבין את חשיבות מאגרי הגז והצורך בהמשך פיתוחם, אם אכן ביכולתה להבין תחום כלשהו.

בורסה 2008

Well-known member
ראיתי פרסומים על 0.65 bcm, שבתלות במחיר זה יכול לתת מעל 100m$(מעריך שקרוב ל-120) בשנה(מתחלק בין תמר ולווייתן לפי הפרסומים). תוספת נחמדה, אך מעבר לכך, יכול להוסיף ליציבות באיזור. אחד האיומים הקבועים הוא שבמלחמה עם חיזבאללה הם יפציצו את אסדות הגז. אז אולי עכשיו הם יחשבו פעמיים? 😆

לגבי השרה, אני אולי נאיבי, אבל אני חושב שפועלים בתחום כוחות חזקים ממנה בהרבה ואני לא מתרגש מההצהרות שלה יותר מדי.

dw

Well-known member
מנהל
אמנם כבר דווח על כך לפני כמה חודשים אך מעודד לראות שזה גם מתממש בפועל.
יש לגז הטבעי גם חשיבות גיאופוליטית בייצוב שכונת הפשע שלנו, כשהחלום הכי גדול זה צינור איסטמד לאירופה, שיגרום לכל השכנים להבין שכדאי לעשות עסקים במקום לריב. יש ללבנון גז וביירות יכולה להפוך לעיר עשירה ומשגשגת, במקום להשקיע במאה אלף טילים מיותרים על ישראל.

Reem88

Well-known member
ממשלת לבנון תיהנה מהגז וחיזבאללה ינסה לפוצץ את האסדות.
ככה זה בשכונה שלנו.

למעלה