אפיון דמויות.

פ י ק ס

New member
../images/Emo142.gif../images/Emo103.gif למעשה,

אנחנו לא יודעים כלום על ההורים של סיריוס. [מלבד היותם משפחה טהורת דם וכו'] למרות שאמא שלו מופיעה, גם עליה לא יודעים הרבה פרטים, אפילו לא את השם שלה.

dorin266

New member
המ, אל תהיי כל כך בטוחה.

זו בדיוק הנקודה שלי, יכול להיות שיש פרטים רבים עליהם שמפוזרים בספרים, אבל אנו לא זוכרים אותם, ובשביל זה כל חברי הפורום ילקטו (דאם, נדלקתי על הביטוי הזה) פרטים עליהם, וירכזו את כולם, וכל יצא שנגלה שיש יותר מידע עליהם ממה שחשבנו, אבל פשוט לא שמנו לב. אתם מבינים, אם כל חבר בפורום יתרום מידע שהוא זוכר, נוכל ליצור עוללם טוב יותר (או לפחות פיקים) |קיטש|

dorin266

New member
אע, ../images/Emo122.gif, טוב, זה נאמר בכלליות,

זו הייתה רק דוגמה היפוטתית.

גל אחת

New member
אבל

איך את יכולה לעשות אפיון דמות בלי לדעת עליה פרטים? עושים את האפיון דמות לדמויות הראשיות בגלל שיודעים עליהן הרבה.

Britush

New member
כן, אבל היא התכוונה ../images/Emo42.gif

(אני חושבת; דורין, אם טעיתי בפירוש דברייך, אנא הודיעי) שנחוץ יותר לאסוף פרטים על דמויות משניות (הפרטים שקיימים, זאת אומרת) מאשר על דמויות ראשיות, כי הרבה יותר קל להתבלבל בנוגע אליהן. ובנוגע לרוב הדמויות המשניות מופיעים חלק מהמאפיינים שלהם, רק שבדרך כלל אנחנו לא זוכרים אותם.

Britush

New member
הניסוח זוועתי, סליחה. ../images/Emo10.gif ../images/Emo9.gif ../images/Emo42.gif

(זה מה שקורה כשלומדים יותר מדי מתמטיקה ביום אחד.)

dorin266

New member
אבל כל העניין של הפרויקט הזה

הוא לעשות אפיון דמויות על זמך מידע שמובא בספר, מה זה עוזר לעשות אפיון על דמויות עם פרטים שכולנו יודעים, כל העניין הוא לעשות אפיון לדמויות בנקודות שעליהן לא מופיע הרסה מידע, וכל אחד מגרש את המידע המועט לפי מה שהוא זוכר, וכך ניצור אפילו לדמות השולית ביותר תעודת זהות מלאה על זמך פרטמים קטנים שגולשי הפורום (אנחנו) אספנו עם הזמן, ליקטנו במהלך הקריאות של הספרים. בנוסף לכל נעשה גם אפיון דמויות ותעודות זהות על דמויות ראשיות, אך האתגר יהיה בנקודות קטנות על דמויות אלה, שאלות על הדמות שלא עונים עליה הרבה בספרים, נגיד למשל הוריה של הרמיוני (רק תזכורת- הרמיוני היא דמות ראשית, וזה באופן היפוטתי, אין לי מושג אם זה נכון), רק במקום אחד בכל 5 הספרים מוזכרים שמותיהם ו/או פרטים עליהם, נניח שמישו מחברי הפורום זוכר את אותו מקום וזוכר את אותם פרטים, הוא יגיד אותם וכך יתרום לעיצוב תעודת הזהות של הרמיוני. את מבינה, האתגר האמיתי בפרויקט הזה הוא הנקודות הקטנות בדמויות שבהן לא תמקדים הרבה בספרים, אפיול אם אלא דמויות ראשיות. ובקשר לדמויות המשניות- הן גם חשובות, אם נעשה את זה רק על דמויות שיש עליהן הרבה מידע אז כל הפרויקט הזה היה מיותר, כי כל קורא יוכל לעשות זאת לבד, אבל אם נעשה את זה על דמויות משניות שהמידע עליהן מפוזר לאורך סדרת הספרים והוא מועט, או לחלופין, נתמקד בנקודות בדמויות ראשיות או בכלל שעליהן אין פירוט, הפרויקט יהיה יותר יעיל, ובעזרת ליקוט של פרטים ע"י כל חברי הפורום, נוכל לרכז את כל הפרטים כעל כל הדמויות ולגלות, שהמידע על דמויות אלו, או על הנקודות המסוימות בדמויות האלו הוא לא כזה מועט כמו שחשבנו.

dorin266

New member
דורין מתלהבת שהיא כתבה הודעה חכמה

שנייה, תנו לי לחוש. *חשה* סיימתי לחוש.

EPRT

New member
רעיון מצוין

אני מתקשה לקח לי זמן להבין,כמעט עניתי על כמה שאלות

Silver Fox

New member
אז הבעיה העיקרית כאן ../images/Emo112.gif../images/Emo82.gif

היא השלב שבו נצטרך לענות על השאלות של האפיון. ובכלל, איפה רשימת הדמויות המלאה שצריך לאפיין? הרי לכל פאנדום יכולות להיות עשרות דמויות. אז אני מציעה שנעשה את זה בצורה חופשית יותר - כשיגיע השלב של לענות על השאלות, ותשורשרנה (תשורשרנה. איזה פועל מוזר
) ההודעות שנושאות את שמות הפאנדומים (להודעה שכותרתה "הארי פוטר" תשורשרנה השאלות והתשובות על דמויות בהארי פוטר, וכו') כל אחד פשוט ישרשר לאיזה פאנדום שהוא רוצה על איזו דמות שהוא רוצה, ויכתוב בכותרת ההודעה איזו דמות הוא מאפיין. אם ננסה לעשות הגרלה זה סתם ייצא מסובך, כי לא כולם מכירים את כל הפאנדומים או הדמויות כל כך טוב. זה שעלולות להימצא דמויות שהמון מאפיינים אותן או להפך - דמויות שאף אחד לא מאפיין, לא מהווה בעיה לדעתי, כי אחרי הכל, כל אחד מאפיין איזו דמות שהוא רוצה לכתוב עליה, לא? אם הרבה משרשרים על אותה דמות זה רק יעשיר את המידע עליה (למרות שבכל זאת עלולים להיות פרטים שסותרים אחד את השני *מדמיינת המון פאנגירלז שרבות מה צבע העיניים של סיריוס
*), ואם מעט משרשרים על דמות מסויימת זה לא כל כך נורא. אחרי הכל, השאלות נועדו כדי לעזור, ואם אף אחד לא מאפיין את מאדאם פומפרי סביר להניח שאף אחד לא רוצה לכתוב עליה פיק. (וכמובן, כל הכבוד על היזמה ועל הרעיון המעולה.
)

PadfootGirl

New member
המ. אוקיי, צודקת.../images/Emo115.gif../images/Emo42.gif

אבל יהיה בלאגן לרכז את כל זה

טעויות פאנון נפוצות: ../images/Emo57.gif

לסיריוס יש עיניים שחורות, כהות מאוד. לא כחולות כמו שמיים ולא נעליים. לרמוס שיער חום. גוונים של חום, אולי, אבל בטח שלא בלונדיני. לג'יני יש עיניים חומות - אנשים נוטים לשכוח אתזה אבל זה מוזכר בחדר הסודות. צבע העיניים של רון, יש לציין, לא מוזכר בשום מקום. גם בלקסיקון הוא לא מופיע. תאריכי לידה חשוב לבדוק ולזכור. בלקסיקון ההארי פוטר כתובים אלו של דמויות שג'קר אמרה מה תאריך הלידה שלהם. בכלל, כל דבר שלא בטוחים בו כדאי לבדוק בלקסיקון. אתר מאוד שימושי. הנה: http://www.hp-lexicon.org/

../images/Emo55.gif הו, אני מסכימה ביותר!

*ליהיא מהנהנת עם הראש עד שהוא ניתק מהמקום* כל דבר חשוב לבדוק בלקסיקון. זה לא נעים לקרוא פיק שבו לוציוס מאמלל לסיריוס את החיים כשאנחנו יודעים שהם לא היו ביחד באותה השכבה (להזכירכם, לוציוס בן 40+ לא זוכרת כמה וסיריוס בן 36). צירי זמן, תאריכים, אפיון דמויות ומאורעות חשובים בחיי הדמות. מאוד חשוב לבדוק. כמו כן, הלקסיקון של הארי פוטר הוא דבר שכל כך קל להשתמש בו שזה פשוט בזבוז לא לעשות את זה.

למעלה