אספרנטיסטית מתחילה

charlota

New member
אספרנטיסטית מתחילה

היי כולם, כתבתי פה פעם אחת מזמן כשהתחלתי להתעניין בשפה. בינתיים אני מתקדמת בשיעורים ב- lernu!. רציתי לדעת אם יש לכם רעיון, איך למצוא מישהו שאפשר לצ'טט איתו באינטרנט כדי לתרגל אספרנטו. תודה רבה!

מי ביקש תה ועוגה ולא קיבל?

הי שרלוטה, אם תרצי אני אשמח להתחיל להתכתב איתך באספרנטו בדוא"ל, אולי אח"כ גם נעבור לצ'וטט :) הכתובת שלי היא odedgilad בג'ימייל. |תה|
:)

מיכי 10

Member
טירו, אני ממהרת נורא. רק הצצתי.

אשתדל מאוחר יותר. ג'יס בלדאו.

DoronModan

New member
שלום שרלוטה וטירון

נראה שגם ב-Lernu יש צ'ט, צ'ו נה? וטירון באמצע החיים, בזכות שרלוטה למדנו לדעת שגם אתה כאן. ספֵּר, מה הביא אותך הלום?

Eldad S

New member
,Fakte, ni estas chi tie

Sed kelkajn fojojn ni estas iom okupataj אנחנו כאן, אבל לפעמים יש קצת עומס במערכת

GnomeBubble

New member
הממ, תיאור זמן זה באקוזטיבון?

ז"א לפעמים = פעמים מסוימות = kelkajn fojojn?

Eldad S

New member
אכן. נדמה לי שגם בלטינית זה ככה,

במקרים מסוימים. אבל אני לא בטוח. באספרנטו כימותים שונים ותיאורי זמן נכתבים באקוזטיבו: La domo estas tri metrojn alta גובהו של הבית 3 מטרים. Mi venos al vi dimanchon אבוא אליך ביום ראשון. הצורה הרווחת -- ראה בהמשך -- היא בסיומת e Mi venos al vi dimanche Li faris tion du fojojn, ghis kiam li komprenis ke temas pri eraro הוא עשה זאת פעמיים, עד שהבין שמדובר בטעות. תיאורי זמן נכתבים גם בסיומת ה-adverbo - כלומר, e, כמו תיאורי המקום: Venontan jhaudon ni renkontighos che Doron Venontjhaude ni renkontighos che Doron ביום חמישי הבא אנחנו נפגשים אצל דורון.

DoronModan

New member
מהדוגמאות של אלדד לגבי אקוזטיבו בכימות

עולה, שבכל המקרים הצורה 'חוסכת' או באה לתת ביטוי למילת יחס שלא הופיעה. La domo estas tri metrojn alta במקום זה אפשר לומר עם מילת יחס, ואז הצורך באקוזטיבו מתבטל: La domo estas alta je tri metroj ובמקום Li faris tion du fojojn אפשר בהחלט לומר עם מילת יחס ובלי אקוזטיבו: Li faris tion dum du fojoj ואכן אשמח ביותר לפגוש בך ביום חמישי

GnomeBubble

New member
רק חבל שהוא לא השתמש בדיאקריטים

כי ניסיתי לחשוב במשך דקה מי זאת האוקסללה הזאת.

GnomeBubble

New member
בלטינית זה אכן ככה

ובעוד שפות. פשוט רציתי לדעת בוודאות שכך זה גם באספרנטו.

Eldad S

New member
שלום שרלוטה! ../images/Emo140.gif

ברוכה השווה השבה! אני רואה שכבר קיבלו אותך בסבר פנים יפות, ואני שמח גם על האפשרות שתהיה לך לצ'וטט עם האזרח. כל הכבוד על ההתקדמות ב-!lernu לאיזו רמה הגעת בינתיים?

למעלה