אסיפת אג"ח ט אידיבי - רשמים

מצב
הנושא נעול.

yel5

Well-known member
dw - תודה על המאמץ.

סיקור אסיפת אידיבי ט'
היינו די הרבה אנשים בחדר הישיבות (30-40 איש? ). גם מוסדיים וגם פרטיים.
יריב, היועץ של אידיבי: לאידיבי יש 4 נכסים מרכזיים: כלל ביטוח, הלוואה לדולפין, ישראייר ו-וגאס. אירוע מרכזי זה כלל ביטוח.
בעל השליטה הגיש בקשה לקבל שליטה. אף אחד אחר לא קיבל היתר שליטה בישראל כבר כמה שנים. זה מהלך דרמטי לחברה ולבעל השליטה. צריך לעשות את המקסימום כדי להמנע מפגיעה במהלך כזה. עד כה לא קיבלנו אינדיקציה שלילית מהממונה.

טרי מחוייב למכור 5% מכלל ביטוח עד ה 4/5. שאלו על הפעם הקודמת - בפעם הקודמת הבלוק נמכר כ 4% מתחת למחיר השוק, שער 50.82 מול 53 בשוק.
4% נוספים ימכרו מהסוואפ, כשעובדים מול בנק מזרחי. כלומר בעוד כמה ימים כ 9% מהמניות עשויות להגיע לשוק. בנק מזרחי אמור להפיץ אותן דרך מכרז, ואז מתחשבנים מול הבנק.
- אין חדש לגבי הלוואת דולפין
- הכסף לאגח י"ג כבר נמצא בנאמנות. פירעון סופי בנובמבר.
- אג"ח י"ד, מגובה דסק"ש, יש כסף לתשלום הקרוב
- תשלום ל-ט' ב 30/6 החברה ממקורותיה. אין תשלומים דרמטיים נוספים.
- בספטמבר עוד 5% של כלל ביטוח עלולים להגיע לשוק ועוד סוואפ, אך אנו מקווים שלא.
- לגבי המקורות: מכירת ישראייר, מכירת כלל ביטוח דרך המתווה (הכסף עובר לנאמן י"ג), סיום עסקאות הסוואפ.
בעסקאות הללו העמדנו פקדונות ניכרים ולכן בכל סגירה, כולל הקרובה, מתבצעים 2 פעולות: התחשבנות ושחרור הפקדון (המורכב מבסיסי + פקדונות נוספים)

שאלה: האם יש קונה מעבר לאלשטיין? ניהלנו תהליך ארוך אך לא עמדו בתור ולא קיבלו היתר שליטה. מרגע שאלשטיין החליט לא המשכנו במקביל.
גם הממונה לא יבדוק 2 היתרים במקביל. כל עוד אלשטיין רוצה לא יגיעו רוכשים נוספים.
איזה מחיר הוא מוכן להציע? אין מחיר ספציפי. יש ועדה בלתי תלויה.
יש 3 חלופות. חלופה עיקרית - אלשטיין יקנה דרך חברה חדשה (דולפין). חלופה 2 - בתוך IDB, אולם אז יש דרישה של הון לסך מאזן. חלופה 3 - דסק"ש תקנה. גם שם תהיה ועדה בלתי תלויה.

האם לאלשטיין יש מקורות? עד כה הוא עמד בכל התחייבויותיו. הוא לא ישים הצעה בלי שיש לו כסף. זה לא סביר. החברה לא בדקה את יכולותיו.
- התקשרנו עם בנק השקעות ב 2016 לחפש קונים. מישהו העיר שקרן אקיו הציעה 85% בעוד אלשטיין ביקש 100% על ההון.
למה לא להציע למכירה את כלל ביטוח לפי 75% ? הלא אז יגיעו כמה קונים. לא ממש ענו.
- בהנחה שה 9% נמכרו עכשיו. אם לא נמשיך עם אלשטיין אז אנו עלולים להגיע לספטמבר, כי לא קונים חברת ביטוח בחודשיים. יש הסתברות יותר גבוהה לעצור את עיסקת ספטמבר עם הצעת אלשטיין.
- אם יגיע היתר שליטה אפשר יהיה לסגור את הסוואפים ולא תהיה בעיה.
שאלה: אולי שיראה לנו מכתב יכולת? תשובה: עובדה שהוא הזרים בעבר.
- בעיסקת דסק"ש יש אפשרות לדחיית תשלום עד 2025

עו"ד גיסין: יש 9% עכשיו ועוד 10% בספטמבר. המכירות הללו מקבעות מחיר נמוך והפסד בסוואפים. איך אתה רואה את החברה? האם היא מתחת למים? תשובה: יש לנו נכס אחד דרמטי וזה 45% מכלל ביטוח. אם יתקבל היתר שליטה אז שווי הנכס יעלה. בואו, כולנו יודעים שהוא ירד בגלל פרונט רנינג למחיר.
נשאר לנו 5 מכירות של 5%
- ה NAV לא כזה שלילי והקש פלואו פרוס לכמה שנים

אני העליתי את הרעיון למכירת נכס ישראייר (למשל לגולן) או לאס וגאס (למשל לנכסים ובניין) תמורת אגח ט' (שהקונה יבצע הצעת רכש חלקית לאגח, ובגלל ההפרש מהפארי אפשר לכפר על הפער בין מחיר מבוקש למחיר מוצע). הם ענו שהם חשבו על כל האפשרויות, ולא ממש ענו מעבר לזה.

אחרי זה היה דיון מסווג בינינו עם עו"ד גיסין והנאמן דן אבנון.
dw - תודה על המאמץ.

raiman

New member
עדיין לא מבין מדוע אין פניה אל מחזיקי האגח לפתרון להפצה

dw - תודה על המאמץ.
שער כלל ביטוח 5000 , במקרה הטוב בזריקת בלוקים לשוק יקבלו מזומנים לפי השער הזה על 9% מכלל ששווים 280 מיליון שח

שיתן מניות כלל - - - - יקבל אגחים בשווי 280 מיליון למחיקה מהחוב
אגח ט' פארי 122 מול כלל 50% הון לא הוגן ? , קח לפי שער 100 כפיצוי על המכירה הכפויה.

אני רק מקווה שהדוח של כלל ביטוח הקרוב יעיף אותה , הבורסה עלתה 5% ברבעון האחרון והאקזיט של מלאנוקס מצביעים על דוח חזק
אולי נראה דיבידנד ?

ziv544

New member
הצעה מצוינת וגם לקנות חוב בחצי מחיר זה טוב

שער כלל ביטוח 5000 , במקרה הטוב בזריקת בלוקים לשוק יקבלו מזומנים לפי השער הזה על 9% מכלל ששווים 280 מיליון שח

שיתן מניות כלל - - - - יקבל אגחים בשווי 280 מיליון למחיקה מהחוב
אגח ט' פארי 122 מול כלל 50% הון לא הוגן ? , קח לפי שער 100 כפיצוי על המכירה הכפויה.

אני רק מקווה שהדוח של כלל ביטוח הקרוב יעיף אותה , הבורסה עלתה 5% ברבעון האחרון והאקזיט של מלאנוקס מצביעים על דוח חזק
אולי נראה דיבידנד ?
אבל אין קונים להצעות
&nbsp
במקום זה בקצב הנוכחי בעוד זמן קצר יקנו חוב בהרבה פחות
נראה לי שאם לא יקבל היתר שליטה יש לפעול לפרוק העסק ולהסדר
&nbsp
שאלה - מי פעיל היום במסחר באגח ט
הקרנות במחקות כבר מכרו ודוקא הייתה קליטה לא רעה יחסית

ל- RAIMAN ול- ZIV544 האם הסדרות האחרות יסכימו?

אבל אין קונים להצעות
&nbsp
במקום זה בקצב הנוכחי בעוד זמן קצר יקנו חוב בהרבה פחות
נראה לי שאם לא יקבל היתר שליטה יש לפעול לפרוק העסק ולהסדר
&nbsp
שאלה - מי פעיל היום במסחר באגח ט
הקרנות במחקות כבר מכרו ודוקא הייתה קליטה לא רעה יחסית
ל- IDB פיתוח יש עוד סדרות אג"ח מעבר לסידרה ט'
בבקשה להסביר כיצד ניתן לבצע משפטית ומעשית?

raiman

New member
שיציעו לכל הסדרות

ל- IDB פיתוח יש עוד סדרות אג"ח מעבר לסידרה ט'
בבקשה להסביר כיצד ניתן לבצע משפטית ומעשית?
שיציעו לכל הסדרות
הרעיון הוא לא לזרוק בלוקים סחורה לשוק במחיר מוך והיצע כבד .הפגיעה הישירה היא בעיקר במחזיקי אגח ט .

מקווה שבית משפט יעצור המכירה הכפויה עד שתתקבל תשובה בעניין ההיתר לאלשטיין , כי פשוט אין הגיון למכור בכפייה בטענה שיש להצמד למתווה של סלינגר, לא תמיד ההגיון הוא השיקול המרכזי לצערנו.

נקווה שיוחלט -זמן עד ספטמבר. או קבלת היתר או הפרדות מהאחזקה בכלל.

אני מאמין שיש איזושהי הסכמה בין הנהלת אידיבי לנאמן שיעשה את המלחמה בשבילם כדי לא לפגוע בתהליך ההחלטה לקבלת ההיתר , החברה שומרת על פרופיל נמוך והמחזיקים יעשו את הרעש.

dw2322

New member
אסיפת אידיבי י"ג היום ב 17:00

ערב טוב
1. הערב התקיימה אסיפת אג"ח. אם מישהו שהשתתף באסיפה מוכן לפרט את מה שנאמר בהמלך הפגישה יהיה מצוין.
2. ראיתי שיש הצבעה עד מחר בצהריים. יהיה קשה לקבל אישור מ IBI בבוקר אבל אנסה.
3. מצורפת כתבה קצרה מגלובס.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001283671
לסידרה י"ג אין בעיה עם זה שמוכרים מניות כלל ביטוח (המשועבדות אליהם), גם במחירי הקנטים של היום, והופכים אותן למזומן, כי להם יש עודף בטחונות.

לכן הם לא מרוצים מנסיונות סידרה ט' (התלויה בעודפים שישארו אחרי הפידיון ל-י"ג) לעצור את המכירה ומתכנסים היום.
https://maya.tase.co.il/reports/details/1226891/2/0

הכי פנטסטי
היה לו אלשטיין היה מסכים להעמיד ל-י"ג ערבות שתחליף את היקף המכירה הקרובה ואז מבחינתם זה לא היה משנה אם מוכרים או לא מוכרים.

ב 16:00 יש לי את אסיפת ביקום, שיותר חשובה בעיני, לכן לצערי לא אוכל ללכת לשם. אם יש פה מישהו אחר שמחזיק י"ג אולי הוא יוכל ללכת ולדווח?

יעקב ו

New member
אתה משתתף גם בחתונות או רק בהלוויות?

לסידרה י"ג אין בעיה עם זה שמוכרים מניות כלל ביטוח (המשועבדות אליהם), גם במחירי הקנטים של היום, והופכים אותן למזומן, כי להם יש עודף בטחונות.

לכן הם לא מרוצים מנסיונות סידרה ט' (התלויה בעודפים שישארו אחרי הפידיון ל-י"ג) לעצור את המכירה ומתכנסים היום.

הכי פנטסטי
היה לו אלשטיין היה מסכים להעמיד ל-י"ג ערבות שתחליף את היקף המכירה הקרובה ואז מבחינתם זה לא היה משנה אם מוכרים או לא מוכרים.

ב 16:00 יש לי את אסיפת ביקום, שיותר חשובה בעיני, לכן לצערי לא אוכל ללכת לשם. אם יש פה מישהו אחר שמחזיק י"ג אולי הוא יוכל ללכת ולדווח?

dw2322

New member
בחתונות שמים לך את הכסף בכיס בשקט

החתונה של צ'וזן למשל. היה בינגו.
פעם אחת לא הלכתי לאסיפה אצלם.

באופן טבעי אתה רואה הודעות על אסיפות אצל פירמות שיש אצלן בעיה.
היכן שאין בעיה אין אסיפות.

יותר מכך - גם בקרב אלה שיש אצלן בעיה - תראה יותר אסיפות אצל אלה שמתקשות לפתור את הבעיה שלהן מאשר אלה שאחרי אסיפה או שתיים סגרו עניין.
כלומר גם סטטיסטית, אם תפיל מטבע על אסיפה, יש לך יותר סיכוי ליפול על אסיפה אצל פירמה בעייתית מאשר פחות בעייתית.

כדי לצמצם את הבעייתיות אתה יכול להתמקד רק באגחי זבל מעל מחיר מסויים (נגיד 8X, 9X).
באגחי זבל במחירים נמוכים (2X, 3X, 4X) אל תצפה שהמצב יהיה מלבב.
השוק לא טמבל.

אצל אינטרנט זהב למשל כבר היו די הרבה אסיפות יחסית לזמן הקצר שבו הזבל'ה הזה מדיף ניחוח זבל. באפריקה אמנם היו לא מעט אסיפות אבל העסק הזה גם מתמשך כבר כמה שנים טובות.
נו נו, אל תדאג, עם התביעות אצל אינטרנט זהב כנראה גם אצלם לא יסגרו עניין בעוד דקה וחצי.
גם גיסין צריך להתפרנס.

יעקב ו

New member
מילא גיסין מתפרנס, אבל גם אנחנו רוצים להרוויח

החתונה של צ'וזן למשל. היה בינגו.
פעם אחת לא הלכתי לאסיפה אצלם.

באופן טבעי אתה רואה הודעות על אסיפות אצל פירמות שיש אצלן בעיה.
היכן שאין בעיה אין אסיפות.

יותר מכך - גם בקרב אלה שיש אצלן בעיה - תראה יותר אסיפות אצל אלה שמתקשות לפתור את הבעיה שלהן מאשר אלה שאחרי אסיפה או שתיים סגרו עניין.
כלומר גם סטטיסטית, אם תפיל מטבע על אסיפה, יש לך יותר סיכוי ליפול על אסיפה אצל פירמה בעייתית מאשר פחות בעייתית.

כדי לצמצם את הבעייתיות אתה יכול להתמקד רק באגחי זבל מעל מחיר מסויים (נגיד 8X, 9X).
באגחי זבל במחירים נמוכים (2X, 3X, 4X) אל תצפה שהמצב יהיה מלבב.
השוק לא טמבל.

אצל אינטרנט זהב למשל כבר היו די הרבה אסיפות יחסית לזמן הקצר שבו הזבל'ה הזה מדיף ניחוח זבל. באפריקה אמנם היו לא מעט אסיפות אבל העסק הזה גם מתמשך כבר כמה שנים טובות.
נו נו, אל תדאג, עם התביעות אצל אינטרנט זהב כנראה גם אצלם לא יסגרו עניין בעוד דקה וחצי.
גם גיסין צריך להתפרנס.
בשנים האחרונות אני מתרחק מאגחי זבל כי נראה לי שההסדרים והתשואות לא משהו.
&nbsp
מעדיף במקום זה מניות בחברות יציבות כמו בנקים בישראל, צ'קפוינט, BRK.B, ויש עוד.
&nbsp
יכול להיות שלקנות עכשיו אי די בי אגח ט זה יצליח אבל זה ממש הימור.
הרי כל אחד שמחזיק את ט כאילו קנה הבוקר.
לדעתי יש כאן אנשים שמחזיקים את ט מאינרציה ובגלל הטיה פסיכולוגית מנסים "להחזיר את ההפסד".
&nbsp
אם תסתכל על הדיונים כאן מלפני כ-10 חודשים שאז ט היתה בערך 85 והיו כאן אזהרות שלא עזרו למחזיקים. מי שמכר את ט אז ועלה על גל המניות נמצא בהפרש של 30 אחוז ממי שדבק באגח ט.
&nbsp
אתה חושב שמי שמחזיק כאן בפורום באגח ט היה קונה אותן הבוקר אם לא היתה לו כבר פוזיציה?

ziv544

New member
נראה לי שמי שקונה היום אגח ט סיכוייו להרויח הרבה יותר גדולים

בשנים האחרונות אני מתרחק מאגחי זבל כי נראה לי שההסדרים והתשואות לא משהו.
&nbsp
מעדיף במקום זה מניות בחברות יציבות כמו בנקים בישראל, צ'קפוינט, BRK.B, ויש עוד.
&nbsp
יכול להיות שלקנות עכשיו אי די בי אגח ט זה יצליח אבל זה ממש הימור.
הרי כל אחד שמחזיק את ט כאילו קנה הבוקר.
לדעתי יש כאן אנשים שמחזיקים את ט מאינרציה ובגלל הטיה פסיכולוגית מנסים "להחזיר את ההפסד".
&nbsp
אם תסתכל על הדיונים כאן מלפני כ-10 חודשים שאז ט היתה בערך 85 והיו כאן אזהרות שלא עזרו למחזיקים. מי שמכר את ט אז ועלה על גל המניות נמצא בהפרש של 30 אחוז ממי שדבק באגח ט.
&nbsp
אתה חושב שמי שמחזיק כאן בפורום באגח ט היה קונה אותן הבוקר אם לא היתה לו כבר פוזיציה?
נראה לי שמי שקונה היום אגח ט סיכוייו להרויח הרבה יותר גדולים
מהניירות הטובים והיציבים לכאורה שאתה מחזיק
&nbsp
&nbsp

dw2322

New member
סיקור אסיפת י"ג

הכי פנטסטי

סיקור אסיפת י"ג
בסופו של דבר הספקתי להגיע לסוף של אסיפת י"ג.

צריך להבין שהראש הוא אחר לגמרי. זה אגח בדירוג השקעה (או לפחות היה כזה) ולא אגח זבל.

מבחינת י"ג כל מכירה של כלל ביטוח, גם במחירים האלה של קרוב לחצי על ההון, אלה חדשות מצויינות, כי הם מקבלים תשלום פארי מלא מלא.

מחזיקי ט' יכולים לצעוק, לקפוץ ולתלוש את שערותיהם, אבל מבחינת י"ג כל מכירה של כלל ביטוח זה פנטסטי.
בוריס ממגדל, מחזיק גדול בנייר, אותו אני מכיר מהסדרים קודמים, הוא ברנש ממולח וקשוח
כך שקשה מאד לרצות אותו. הוא דורש מקסימום ביטחון.

העו"ד של הסידרה, עדי פיגל, הסביר שמבחינתם יש פה נושה לא מובטח (סידרה ט') שמתיימר לנהל חברה סולבנטית, וזה לא מקובל עליו.
אם החברה מבקשת לעצור את המכירה זה משהו אחד, והוא מסכים לזה (זה זכותה כחברה סולבנטית), אבל הוא מתנגד בתוקף לכך שסידרה ט' ינהלו את החברה.

מחר אמור להתקיים דיון בבי"מ. נציגי החברה ענו שגם אם יקבלו דחייה עדיין תמיד אפשר למכור את הבלוק בעוד חודשיים והבלוק השני בעוד 4 חודשים.
הטענה הנגדית היא שיהיה יותר קשה למכור בלוק של 29% במכה מאשר בלוק של רק 10% ולכן סידרה י"ג דורשת מכירה עכשיו.

אני שאלתי אותם לגבי ההיתכנות של הזרמת הון חיצוני מבעל השליטה, כי הלא הוא מבקש שליטה בכלל ביטוח, והם ענו שזו אותה התשובה כמו באסיפה של ט'. יש פה בעל שליטה בעל יכולות, ואם הוא מבקש שליטה אז זו בקשה רצינית.

עכשיו אנחנו יודעים שיום אח"כ המכירה כן בוצעה, אך לא לשוק הכללי אלא לקונה חזק. זה הפתיע את השורטיסטים שבנו על פרונט רנינג ולכן הנייר קפץ ביום חמישי, ויתכן וסגירת השורטים תמשיך ותעלה את הנייר גם בשבוע הבא.

בכובע שלי כמחזיק י"ג אין ספק שאני שבע רצון. בדיוק כמו בוריס

אג"ח קצרצר שמשלם פארי יפה מאד

dw2322

New member
סידרה ט' מבקשת מבית המשפט לעצור את מכירת כלל ביטוח

ערב טוב
1. הערב התקיימה אסיפת אג"ח. אם מישהו שהשתתף באסיפה מוכן לפרט את מה שנאמר בהמלך הפגישה יהיה מצוין.
2. ראיתי שיש הצבעה עד מחר בצהריים. יהיה קשה לקבל אישור מ IBI בבוקר אבל אנסה.
3. מצורפת כתבה קצרה מגלובס.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001283671
סידרה ט' מבקשת מבית המשפט לעצור את מכירת כלל ביטוח
https://maya.tase.co.il/reports/details/1226933
https://www.themarker.com/markets/.premium-1.7185750
http://www.bizportal.co.il/capitalmarket/news/article/762493

hayek

New member
בכל מקרה מזרחי יפיץ 4% מהסוואפ בימים הקרובים

בכל מקרה מזרחי יפיץ 4% מהסוואפ בימים הקרובים
ההחלטה של ברקת לא להמתין להחלטה שלו עצמו על בקשת ההיתר ולהמשיך במתווה סלינגר (שהפכה למעין "תורה מסיני" למפקח המתחיל) שבעצמו נולד בחטא (תחת ניהול המדינה הצליחו הפקידים להפוך את כלל ביטוח מחברה מס' 2 בענף לחברה מספר 6) - לצערי כל הנ"ל מעיד שברקת כנראה לא יתן תשובה חיובית לבקשה. סיכויי המהלך המשפטי של גיסין לדעתי קטנים באשר בית המשפט כבר הוכיח בעבר שהוא לא נוטה להתערב בשיקול הרגולטור אבל לפחות זה עצר את המפולת במניות כלל ביטוח לתקופה קצרה שתאפשר הפצת מניות הסוואפ במחיר רע מאד אבל עדיין טוב ממה שהיה מתקבל אלמלא ההתערבות המשפטית. ההפסד מהסוואפ הזה בלבד צפוי לעמוד על כמה עשרות מיליוני ש"ח וזה בנוסף של יותר מ-6 מיליון שח הפסד סוואפ מרכישת מניות דסק"ש שנסגר והפסד 50 מיליון שח מהשקעה בחברת ארנק אלקטרוני שבוצעה בתחילת 2018 דווקא דרך אידיבי .

מצב
הנושא נעול.
למעלה