אסטרופם- מה אתן חושבות עליו? צריכה את המלצתכן

ענבל ח1

New member
אסטרופם- מה אתן חושבות עליו? צריכה את המלצתכן

בנות, החזירו לי מוקפאים היום.
אני מקבלת תמיכת פרוגסטרון בצורת אוטרוגוסטן שמספיקה מבחינת דחיית הווסת עפ״י ניסיון העבר שלי. עברתי סבב טבעי (הזרקתי אוביטרל אבל לא לתזמון הביוץ אלא סתם לחיזוק כפי שהגדיר זאת הרופא, ביום שכבר בייצתי).
הרירית ביום הביוץ נמדדה ב8. היום בהחזרה הרופא ה״אופטימי״ שלי הגדיר את הרירית כפי שנראתה לו באולטראסאונד כ״סבירה לגמרי״.
הוא שאל אותי בסוף אם יש לי אסטרופם בבית (ואכן יש לי) ועניתי לו בשאלה אם אני חייבת את זה כי זה עשה לי כאבי בטן בחודש שעבר. הזכרתי לו גם שבסבב שנקלטתי (ואחכ הפלתי) לא נטלתי אסטרופם. אז בסוף הוא התרצה ואמר שאני לא חייבת.
עכשיו אני פתאום מפחדת שאולי אני מזיקה לסיכויים שלי להיקלט. מה געתכן? לקחת או לא??
נ.ב
ההחזרה היתה די סיוט. פעם ראדונה שעבר עליי קשה. ממש בכיתי. כאב לי מבפנים. תודה לאל שעבר.

בלונד23

New member
אני לא נטלתי את התכשיר

כי לא הסכמתי. אם תקראי את העלון לצרכנית, תראי שכתוב שהתכשיר בוודאות מעלה את הסיכון לסרטן שד. למה לקחת תכשיר כזה אם לא חייבים? כשקיבלתי את זה, אמרתי לרופא שאני לא מסכימה, הוא נתן לי פרוטוקול אחר ולא היתה בעיה. זו תרופה לא סימפטית. ייתכן שהיא נדרשת לאלה שיש להן בעיית רירית, אבל את לא נמנית עימן.

המממ....

אני צריכה להתחיל לקחת אסטרופם מחר ולאחר שקראתי את התגובות, די חוששת..
&nbsp
יש לי 3 גושים בחזה, תודה לאל שפירים, אולם אחד יותר במעקב ואף עברתי ביופסיה....
&nbsp
מה תופעות הלוואי שלו מלבד כאבי בטן?
&nbsp

ענבל ח1

New member
לא יודעת. סורי. אצלי היו כאבי קיבה

וגם דקירות בשדיים אבל זה לא הפריע לי ממש.

אתן מלחיצות אותי

אני כבר מתחילת טיפולי הפוריות, ביחד עם איקקלומין, ובכל החזרת עוברים (רביעית )במספר נטלתי אסטרופם תמיד, כל יום 3 כדורים....
לא ידעתי שיש פרוטוקול בלי זה בכלל

ענבל ח1

New member
את מקבלת אסטרופם בגלל האיקקלומין

כי בטווח הארוך אומרים שאיקקלומין מדקק את רירית הרחם והאסטרופם אמור לעבות אותה. בעיקרון יש המון סוג פרוטוקולים ותכשירים. מקווה שלא תזכי להכירם.
בהצלחה!

גם לי בבית חולים העמק

בשני הסבבים של השאיבות נתנו אסטרופם...
נראה לי שזאת תלוי בגישה של הרופאים...

אדבר עם הרופאים

הנושא הפחיד אותי, רשום גם לנשים עם אנדומטריוזיס לא מומלץ! כשאלך לעשות בטא אברר את הנושא!

בלונד23

New member
רגע, כמה סבבים עשית עם איקקלומין?

היום נהוג להגביל ל-3. אם לא עובד, עוברים לזריקות. הסיבה איקקלומין הוכח כמעלה סיכון לסרטן. אני חושבת שתהיי עם היד על הדופק, כי נתנו לך דווקא את שתי התרופות הכי מסוכנות.

עשיתי

סבב אחד עם איקקלומין בלבד, סבב שני עם איקקלומין ואסטורפם, ואז ישר עברתי לגונאל..ומשם להפריות...4 החזרות עשיתי כבר ובכולם עם אסטרופם..יאוו איזה לחץ!!

אם הם קלים יותר

מאלה שיש לי בשחלה, אשריני...

בכל מקרה, אזכיר לרופאה שלי לגבי הגושים...

אני לא בעד לקחת משהו שאת יודעת שגורם לך לכאבים

האסטורפם גרם לי לכאבי בטן קשים (אני רגישה לאחד המרכיבים שבו), וממש הרגשתי שאני מפריעה לגוף שלי עם זה,
לקחתי שבועיים, ואחרי הבטא סירבתי להמשיך.. ההיריון הראשון לא שרד, אבל אני מניחה שזה לא קשור,
בפעם השניה סירבתי מההתחלה לקחת את האסטרופם, קיבלתי 2 קרינון ליום, ואיתם המשכתי עד
השחרור המיוחל מסיבות טובות.
&nbsp
בקיצור עם ובלי - נקלטתי..
&nbsp
באסה שכאב לך, העיקר שאת אחרי, עכשיו לחבק את הבטן והעוברים החמודים שבפנים

מחזיקה לך אצבעות

&nbsp

ענבל ח1

New member
תודה מתוקה

אחרי מה שכתבת, אני יותר איתנה בדעתי.
וכן, העיקר שעברה ההחזרה ועכשיו אנרגיות טובות לעוברים שלי

שבת שלום מותק

היא321

New member
לקחתי כי לא היתה ממש ברירה

זה היה סבב מוקפאים שנפל על פסח, טיסה לחו"ל והייתי חייבת לתזמן את ההחזרה כדי לא לפספס, בעיקר אחרי שכבר עשיתי פיפל לכבודה. והאמת שזה היה הסבב השישי שלי והייתי מיואשת ללא כוחות נפשיים לעוד מרדף אחרי הביוץ והדאגות שיפול על סופ"ש…
אז לקחתי 3 פעמים ביום מיום 3 למחזור ועד שבוע 11 כי לא היתה ברירה.
אבל אם את לא חייבת אני לא רואה סיב לקחת. בעיקר כשכבר יש לך הוכחה לכך שאת יכולה להרות בלעדיו. שיהיה המון הצלחה בסבב!

orile32

New member
אצלי...

בכל שבעת הסבבים של הטריים + המוקפאים אצל הרופא הקודם שלי, לקחתי אסטרופם לתמיכה פעמיים ביום (+אוביטרל, גסטון, אנדומטרין...).
בסבב האחרון אצל ברקוביץ׳ לקחתי רק חצי אוביטרל ביום ההחזרה ו-2 אנדומטרין פעמיים ביום. זהו. בלי אסטרופם בכלל. שאלתי אותו אם הוא בטוח, אני הרי רגילה לתמיכה יותר ״מאסיבית״. הוא אמר לי ״אל תדאגי. האוביטרל זה תותח רציני בתמיכה״. ואת יודעת מה התוצאה...
אז כן הייתי שואלת לגבי תמיכה של אוביטרל.
הרבה בהצלחה יקירה!

למעלה