אסור לשלם כסף מראש, מעבר לסביר וגם אז צריך לבקש בטחונות

DANIAVNI

Well-known member

לא פעם חוזר הסיפור בצורות שונות על מי ששילם כסף מראש ולא זכה לראות לא כסף ולא שירות
- פשיטת רגל
- סגירה עקב קורונה
- מחלה של מי ששילם ( הקפאה מוגבלת והמנוי ממשיך לרוץ )
- עוקץ מתוכנן

העניין הוא, שכבר בקשת הכסף מראש איננה הוגנת
אלא אם אתה קבלן שיפוצים או בניין וצריך לקנות חומרים לעבודה וגם אז יש לדרוש בטחונות מתאימים או לקנות חומרים בעצמנו ( ככה גם תבטיחו איכות כי צתקנו חו"ג איכותיים )
יש כאן עיסקת WIN WIN של מבקש הכסף
- מנהלי חדרי כושר למשל מרוויחים על המנויים שלא מתמידים לבוא ( חדר כושר לא ערוך לתרחיש שכל המנויים יבואו בערב אחד. תיאורטית יכלו כולם לבוא ולתבוע אותו על
שלא יכלו לקבל שירות. גם כך לא פעם מחכים אפילו חצי שעה למכשיר בזמני לחץ )

יש אולי צידוק חלקי מאוד כי אם יגבו כסף מדיי חודש זה יעמיס הנהלת חשבונות ויהיה פחות כלכלי כי כך אפשר להשקיע את הכסף
אבל זה כמו שאומרים, גרושים, עוד 50 ש"ח לחודש יסגרו את הפינה של ריביות ושכירת עוד איש כספים שינהל את החשבון .
תהיה גם בעייה של תנודתיות כלכלית כי חודש יבואו הרבה וחודש יבואו מעט
וחדר כושר לא יוכל בחודש מסויים למכור יותר מנוים ממה שהוא מסוגל לספק ( כי מי שמשלם לחודש מסויים גם יבוא בוודאות )

איך שלא יהיה
המודל הזה של כסף מראש בנוי לרעת הצרכן אז לפחות צריך בטחונות
איך עסק לא מתבייש לבקש ממני כיום תשלום מראש כשמחר אולי יסגרו אותו בגלל הקורונה ?

בקיצור, אל תשלמו כסף מראש ותשכנעו אחרים .

in bal1

Well-known member
לפני כמה שנים אימנתי בקאנטרי באזור הקריות.בדר"כ בימי ראשון לפחות בבוקר הקאנטרי סגור על מנת לטפל בבריכה ועוד עבודות תחזוקה אחרי השבת.
כך שיצא מצב שבשני בערב היה לי פיצוץ של אנשים.גם מינווים חדשים וגם מינויים וותיקים שבראשון היה סגור.
העניין הוא שבחדרי כושר אין חוק שצריך מספר מדריכים על מספר מתאמנים. בבריכות שחייה יש חוק כזה.

דיברגנט חדש

Well-known member
בבריכות שחייה יש חוק כזה.
לא מדויק, בבריכות שחייה מחייבים עפ"י גודל בריכה, קרי בריכה סטנדרטית של אורך 25 מ' תחייב מציל אחד ואילו בריכה של אורך 50 מ' (חצי אולימפית) תחייב 2 מצילים, גם כאשר יהיה לך רק שחיין אחד, כי אף אחד לא יכול לחזות כמה רוחצים יהיו בבריכה ולכן חילקו את זה עפ"י גודל הבריכה.

in bal1

Well-known member
ראיתי שזה מוגזם ירדתי להנהלה והצעתי ל להגיד למינויים חדשים לא להגיע בשני בערב.בדיוק בגלל הסיבה שכתובה כאן.שעל כל מכשיר יש תור של 3 אנשים.ולי בתור מדריכה מאד קשה להדריך מנוי חדש שאין לי מכשירים פנויים להדריך עליהם.

קלייטון.ש

Well-known member
לתשלום מראש לתקופה ארוכה יש יתרונות גם לעסק וגם ללקוח.
העסק יודע מראש איזו הכנסה תהיה לו על פני התקופה, והלקוח גם מקבל שיריון של שירותי העסק וגם יכול לקבל הנחה ביחס לתשלום חודשי.
יש הרבה עסקים שעובדים ככה וזה לטובת שני הצדדים.
פה ושם יש כשלונות והלקוחות ששילמו עלולים לאבד את הכסף. אבל זה בשוליים (אחרת יש בעיה חמורה במשק כולו). בדרך כלל העסקאות מצליחות וכולם מרוצים.

DANIAVNI

Well-known member
לתשלום מראש לתקופה ארוכה יש יתרונות גם לעסק וגם ללקוח.
העסק יודע מראש איזו הכנסה תהיה לו על פני התקופה, והלקוח גם מקבל שיריון של שירותי העסק וגם יכול לקבל הנחה ביחס לתשלום חודשי.
יש הרבה עסקים שעובדים ככה וזה לטובת שני הצדדים.
פה ושם יש כשלונות והלקוחות ששילמו עלולים לאבד את הכסף. אבל זה בשוליים (אחרת יש בעיה חמורה במשק כולו). בדרך כלל העסקאות מצליחות וכולם מרוצים.
אני מוכן לשלם מראש
אבל בתנאי שאקבל בטחונות מתאימים
הכשלונות זה לא "פה ושם" להזכירך אנחנו עדיין בתוך הקורונה ...

קלייטון.ש

Well-known member
אני מוכן לשלם מראש
אבל בתנאי שאקבל בטחונות מתאימים
אני לא יודע איזה בטחונות אתה מצפה לקבל. לא חושב שזה אפשרי.
אם אתה מדבר על מכוני כושר אז אמור להיות גם מנוי חודשי, והתנאים שלו פחות טובים משל תקופתי.
בעסקים מסוגים אחרים הרבה פעמים תשלום מראש הוא תנאי לשירות או לעבודה, ואם אתה לא מוכן לשלם לא תקבל שירות או עבודה.
בדרך כלל יש יותר סכנה שהלקוח לא ישלם עבור עבודה שבוצעה מאשר שהעסק יתמוטט. לכן הסדר הוא שקודם משלמים ואחרי כן מקבלים שירות.

DANIAVNI

Well-known member
אני לא יודע איזה בטחונות אתה מצפה לקבל. לא חושב שזה אפשרי.
אם אתה מדבר על מכוני כושר אז אמור להיות גם מנוי חודשי, והתנאים שלו פחות טובים משל תקופתי.
בעסקים מסוגים אחרים הרבה פעמים תשלום מראש הוא תנאי לשירות או לעבודה, ואם אתה לא מוכן לשלם לא תקבל שירות או עבודה.
בדרך כלל יש יותר סכנה שהלקוח לא ישלם עבור עבודה שבוצעה מאשר שהעסק יתמוטט. לכן הסדר הוא שקודם משלמים ואחרי כן מקבלים שירות.
אתה מהתל במילותיך
ודאי שמשלמים לפני שרות
אבל עבור חודש שרות ולא שנה .

אשר למה שטענת שחודש הרבה יותר יקר
הרי מי שקבע זאת הם גם מי שרוצים שנשלם תקופה ארוכה מראש, ככה שזה לא ממש הסבר ..
ויש להם עוד "תרגיל" שאי אפשר למשל לשלם 3 חודשים מחיר מלא ואח"כ להמיר זאת לחוזה של שנה - למה חזירות
נגיד שחודש זה 400 שח ושנה 1200
מה כואב לך ומה הפסדך שאם שילמתי 3 חודשים 400 חודשי זה יהפוך לחוזה שנתי ?

מה שאפשרי זה מה שנקבע בין מבקש לנותן שרות
ומה שהיה או לא היה עד היום, ממש לא רלבנטי להמשך .

מה שכן, אם יש מי שמשלם כמו שהם רוצים, הם ייצאו טיפשים אם לא ינצלו את זה .

קלייטון.ש

Well-known member
אבל עבור חודש שרות ולא שנה .
אתה יכול לשלם עבור חודש בחודשו עם זכות ביטול, או מראש עבור תקופה נגיד של שנה.
בעל העסק מעדיף שתשלם מראש עבור שנה, ולכן הוא נותן לך הנחה במקרה זה.
אז שניכם מרויחים. בעל העסק מקבל סכום גדול מראש ואתה זוכה להנחה.
אם תשתמש בשירות באמת כל השנה, זה כדאי לך. אם לא תשתמש אז לא כדאי לך ועדיף לך לבחור בתשלום החודשי שהוא יותר גבוה מבחינתך בחישוב חודשי, אבל בסה"כ תשלם פחות, כי תשתמש פחות.

דיברגנט חדש

Well-known member
בתקופת קורונה עושים הקפאת מינוי ואז במקום שהיה לך מנוי לשנה יהיה לך מנוי ל-15 חודשים כאשר החדר כושר היה סגור לתקופה של 3 חודשים.
ברגע שהוא פושט את הרגל ונסגר, זה כבר סיפור אחר ...

DANIAVNI

Well-known member
בתקופת קורונה עושים הקפאת מינוי ואז במקום שהיה לך מנוי לשנה יהיה לך מנוי ל-15 חודשים כאשר החדר כושר היה סגור לתקופה של 3 חודשים.
ברגע שהוא פושט את הרגל ונסגר, זה כבר סיפור אחר ...
משום מה, הכל מאוד פשוט לכם מנקודת ראות בעל העסק
אז לך זה פשוט מנקודת ראותך
ולי יותר פשוט שכסף ישולם חודש בחודשו
למה שהכסף שלי יהיה אצלך בקופה למען השם ?????
אני יכול להצדיק קבלן שיפוצים או קבלן בניין ( דווקא שם יש "ערבויות ביצוע"
אבל כאן, הכסף בינתיים אצל מי ששילמתי לו ובוא נתפלל
למה ?

בוא רגע נשתחרר מהחשיבה העסקית המקובלת והידועה לנו

לפנינו
שני צדדים שמחליפים ביניהם ערך כלכלי - נחזור לימי טרום הכסף
הרי אם אני הייתי מוכר גבינה ואתה היית אינסטלטור
והייתי אומר לך
בוא תחליף לי את כל הצנרת בבית ובתמורה תקבל מדי חודש 100 גרם גבינה עד לסגירת החוב
ואם תהיה מגפה שתהרוג את הפרות, לא אשמתי, כח עליון .

זה נשמע לך סביר ?????????

אם יש בעסק סיכונים, מן הראוי שמי שמקבל כסף יבטיח את זכויותיו של המשלם
ולא יתחבא מאחורי כל מיני גיבובי סיפורים .

לקחת כסף לשנה
אוקיי
מה אתה נותן לי בטחונות ?
אל תגיד לי תן ויהיה בסדר .

דיברגנט חדש

Well-known member
משום מה, הכל מאוד פשוט לכם מנקודת ראות בעל העסק
אז לך זה פשוט מנקודת ראותך
ולי יותר פשוט שכסף ישולם חודש בחודשו
למה שהכסף שלי יהיה אצלך בקופה למען השם ?????
אתה לא חייב, רק תשלם יותר, זאת בחירתך ואל תבוא בטענות לאף אחד מלבדך.
אני מעדיף לשלם פחות כאשר אני סומך על בעל העסק, כמו לדוג' מדריך החוג של ילדי שנותן חודשיים מתנה למי שמשלם מראש.

DANIAVNI

Well-known member
אתה לא חייב, רק תשלם יותר, זאת בחירתך ואל תבוא בטענות לאף אחד מלבדך.
אני מעדיף לשלם פחות כאשר אני סומך על בעל העסק, כמו לדוג' מדריך החוג של ילדי שנותן חודשיים מתנה למי שמשלם מראש.
אין לי טענות לבעלי העסקים
הם מבקשים מה שמשתלם להם, השאלה היא מי יהיה מוכן לשלם
הטענה שלי ללקחות שמוכנים שיעשקו אותם
כרגע הלקוחות נכנעים, כמו בהרבה תחומים אחרים

in bal1

Well-known member
אני חושבת שעכשיו יש יותר בתי עסק שניהיו טיפה יותר גמישים.
אולי החשיבה היא שיש אנשים שלא יוכלו להתחייב למשהו שנה מראש מבחינה כספית אז כדי לא להפסיד לקוח מתגמשים.
בעסק שלי זה מאד גמיש.אנשים או מעבירים לי תשלום בתום פגישה אחת.יש אנשים פעם בשבוע ויש פעם בחודש.
כך נוח לי וכך נוח להם.

למעלה