אסבסט במחלקה

gsxr 1000

New member
אסבסט במחלקה

אצלי במחלקה יש גג וקירות אסבסט,עכשיו לפי מה שידוע לי השימוש באסבסט הוא מסרטן וע"פ פקודות צה"ליות חובה להוריד את כול מבני האסבסט,עכשיו יש לי שאלה: האם מותר לי לדרוש מהיחידה שתנסה לבודד את הקירות ואת הגג ועד שהם לא עושים את זה אני לא נכנס למחלקה? האם זאת זכותי לעשות את זה?

FiReBall

New member
ההורדה עצמה מסוכנת

כי אז חלקיקי האסבסט מתפזרים באוויר.. אל תתחיל לפרק קירות בעצמך

praetor

New member
ממש לא

אזבסט לא מסרטן באופן רגיל. רק אם הוא מתחיל להתפורר - החלקיקים שאתה תנשום עלולים לגרום לסרטן ומחלות אחרות. אין פקודה שאומרת שצריך להוריד את מבני האזבסט, למרות שזו המגמה. צריך להשגיח על מבנים כאלה, וברגע שיש סדקים/שברים או סימני התפוררות אחרים - לדווח מיד למפקדים / קצין תחזוקה. כשזה קורה - אסור לשהות במבנה. רוב מבני האזבסט הם עדיין בסדר, ולא מסוכנים.

gsxr 1000

New member
המשך לאסבסט

באמת כמו שאתה אומר חלק מהקירות אסבסט אצלנו שבורים וסדוקים ואת מרבית זמננו אנחנו מבלים בתוך המחלקה וזה בערך 6-9 שעות רצוף ככה שאם זה כמו שאתה אומר אז יש לנו סיכוי לשאוף את חלקיקי האסבסט שנמצאים באויר?

praetor

New member
אם הקירות שבורים וסדוקים

ואתה רואה שזה מתפורר (אם אתה נוגע בזה, כדי לראות אם זה מתפורר, מה שלא מומלץ, אבל אם בכל זאת - אז אל תנשום!!) - תדרוש שיטפלו בנושא. תדווח למפקדים שלך. אם הם יתעלמו מזה, אתה יכול לפנות לנציב קבילות החיילים.

למעלה