אנשים

אני באמת לא מבין מה הבעיה

התמונה הראשונה לפחות היא אייקונית. אני אישית מאד נהניתי ממנה וגם משתי התמונות האחרות. אני חושב שרוב הביקורת מגיעה מקנאה ותחרות. אפשר להקפיא תנועה, אי אפשר להקפיא... מה זה חשוב? תשפטו את התמונות כפי שהן.

enigo

New member
נראה לי שאתה לא מבין את משמעות המילה

"אייקונית" - בדוק אותי לייתר ביטחון, אבל אני די בטוח ש"אייקונית" זה לא "בנאלית, ובינונית מבחינה טכנית".
התמונות האלו הן תמונות ברמת מצלמת פוקט שאורח באירוע שלף וצילם בלי יותר מדי מחשבה, ידע או כשרון. אפשר למצוא תמונות דומות מאוד על כל סלולארי של מי שהיה במסיבה מהסוג הזה.
רק שלצלמי הסלולארי לפחות יש את ההגיון הישר לא להעלות את התמונות לפורום של חובבי צילום...

זה ענין של טעם

אני חושב שזו תמונה אייקונית. אתה חולק עלי ועל הבנתי. שיבושם לך. בינתיים לא ראיתי בפורום זה חומרים שעולים על התמונה הזו.

enigo

New member
אין כאן שום עניין של טעם

"איקוני" הוא משהו שהופך לסמל - ה-M3 המקורית היא מכונית איקונית. גם אם היא לא לטעמך, אי אפשר להתכחש לעובדה שהיא הפכה לסמל. התמונה של הנחתים מרימים את הדגל במלחמת העולם השניה היא איקונית - גם אם אתה לא מת על הקומפוזיציה, אי אפשר להתכחש לזה שהיא הפכה לסמל.
כאשר מכתירים משהו כ"איקוני", המשמעות היא שלדעתך אותו דבר הוא בעל פוטנציאל להפוך לסמל, למשהו שהוא הדוגמא המייצגת לז'אנר שלם באותו תחום.
התמונה הזו, גם אם אתה מת עליה, ולדעתך היא מבוצעת בשלמות טכנית, היא מקסימום דוגמא מייצגת ל"צילום אנשים בנאלי"...

כל הדוגמאות שנתת הן אינדיבידואליות

וישנם המון אנשים שיחלקו על עובדת היותן איקוניות. עצם זה שאתה מנסה לכפות את דעתך, שיתכן שהיא דעת הרוב ויתכן שלא, על אנשים שנמצאים במיעוט, לא הופכת אותך לצודק. גם אם אתה משתמש בביטויים כמו "לדעתך" כדי להוריד מדעתי ומשמיט את הביטוי כשמדובר בדעתך שלך. ל ד ע ת י זה פופוליזם זול ושקוף.

enigo

New member
על לא דבר

משתדל להמנע מדיוני סרק. לא אלמד את אבי לצלם, ולא אלמד אותך את משמעות המושג איקוני.
בזבוז של ביטים.

למעלה