אנשים עזרה

אנשים עזרה

אני מגדל מתחיל, ממש מתחיל. יש לי אקווריום משו כמו 30X20 והיו ארבעה דגי זהב. אחד מת, החלפנו חצי מכמות המים, השני מת, הכנסנו חתול קטן, וגם הוא מת עכשיו נשארו שניים, אגב הפילטר הוא כזה גדול יחסית לאקווריום עם צמר גפן כזה ומשאבת אוויר די רעשנית, אני אשמח לכל בנוגע לדברים שאפשר להכניס או כדאי להכניס תרופות אם צריך והאכלה מתאימה. קצת מוגזם לא? תודה.

adiemus

New member
שלום מר פרקר!

שאלה לי אליך גבר גבר! האם הבחנת בהתנהגות מוזרה/סימנים מוזרים אצל הדגים שלך...וכשאני אומר סימנים אני מדבר על כתמים וכו..וכשאני מדבר על התנהגות אני מדבר על תופעות כמו של ילד בן 3 שהציקו לו בגן..כגון.."לא רוצה לאכול צהריים"וכו...

אמממ

לא משהו מיוחד הם חזירים כמו תמיד, טורפים את ה"דפים" האלה שאני נותן להם פעם ביום, ואחד מהם קצת משחק עם הזנב של השני אבל זה לא חריג במיוחד... שום דבר מוזר, תודה שענית לי אני לא רגיל לזה. אגב טיפים בקשר לגידול של מתחילים משהו שכדאי לעשות? ושוב תודה (אוי אני נואש)

MaaYan B23

New member
אקווריום קטן..

הדגים [דגי זהב] יגדלו לאט לאט ויהיה להם ממש צפוף, חוץ מזה, האקווריום הקטן יעכב את גדילתם ויוכל לגרום לבעיות בריאותיות אצל הדגים. "חתול קטן" - איזה חתול בדיוק? מה הוא אכל: היו אצות, או שיש לו אוכל מיוחד לחתולים? איזה פילטר בדיוק יש, תוכל לבדוק את שם החברה והדגם? כל כמה זמן מתבצע רקענון מים ומה הכמות?

המשך

החברה של המשאבה: champion חתולים צריכים אוכל מיוחד או אצות? הם לא אוכלים את ה"חרא" של האקווריום, הוא נצמד לדפנות וזה מה שהוא אוכל יא? או שאני סתם לא מבין. אגב על איזה אקווריומים אתם ממליצים ובסביבות כמה זה עולה?

MaaYan B23

New member
אני משער..

שהחתול [או שבעצם זה היה פלקו'] מת מרעב. תגדיר כשאתה אומר "החרא של האקווריום"..! הרי אם אתה מתכוון לצואה והפרשות אחרות, אז לא. הם לא אוכלים את זה [ובעצם אין דג אחר שכן]. הם אוכלים שאריות מזון, אצות וחלקם גם צמחים [או מזון מיוחד שקונים להם]. אם אין להם מזון, אז רוב הסיכויים שימותו מרעב.

MaaYan B23

New member
לא מכיר.. :/

או שאני מכיר, אך בלי השם שלו [ובלי ידע עליו].. אפשר קישור לתמונה והסבר?

כן.......

דג מים קרים... ניהיה ממש גדול! עובר את המטר וחצי..( אמרו לי שהוא עובר את ה2וחצי מטר אבל זה לא נשמע לי הגיוני... ובמקום אחר אמרו לי שהוא עובר את המטר וחצי). עושים מהבייצים שלו איזה שהוא מאכל (מגעיל!) תמונה

GUYLI9

New member
כן אני מכיר אותו.....

אוכלים רק את הבייצי דגים אבל ברח לי השם.....

MaaYan B23

New member
האמת שגידלתי אותו פעם..

טיפול מאד קשה.. ועוד לחשוב שלקחתי אותו [כשלא ידעתי כלום] מחנות כלשהית, והוא עלה 40 ש"ח.. אבל היה יחסית קטן לאקווריום ובכל מת מהר [תוך יומיים שלוש]. מה שאהבתי בדג, זה שאפשר להביט דרך הפה שלו ולראות את רוב האיברים הפנימיים. אין לי עליו הרבה מידע. חוץ מהמידע שבאמת אוכלים את הביצים שלו, מאכל בין היקרים שיש [שונה מקוויאר - שזה גם ביצי דגים].

גם אני גידלתי אותו

הבעיה הייתה שלא ידעתי שהוא דג של מים קרים... שמתי אותו יחד עם הדולפינים (28 מע') הוא לא אכל כלום, ותוך 3-4 ימים הוא מת.. והוא היה באורך 30 סמ' ועלה לי 100 שקל.

שאלה חשובה ...

אם הפילטר כל כך גדול האם זה אומר שיש לך מערבולות ענק וזרמים חקים? וחוץ מזה מי שם חתול באקווריום כזה? אני חייב להגיד לך שאם אני הייתי חתול והיו שמים אותו באקווריום כזה קטן ועם דגי זהם גם אני הייתי מת.......

למעלה