אנמיה מטורפת

shikoshoko

New member
אנמיה מטורפת

שלום דלית. מזה שנים אני סובל מאנמיה. בכל פעם שאני מבצע בדיקות דם, ערך הברזל שמתקבל מאוד נמוך, אני מקבל כדורים לתקופה, מספיק והסיפור חוזר חלילה. אני מתפקד דיי בסדר ביום יום... מרגיש מידי פעם עייפות, אך הימים שלי באמת מעייפים. אני מקפיד לאכול רכיבים שמכילים הרבה ברזל אך שום דבר לא מונע מהסיפור הזה לחוזר.
האם יש איזו תרופת סבתא טובה שיכולה לסייע לי?
תודה לך ובהצלחה עם הפורום המקסים!

סיבות רבות לאנמיה

הי גם לך, המון תודה על האיחולים
...תראה לאנמיה ישנן סיבות רבות - מחסור בברזל, מחסור ב B12, מחסור בחומצה פולית, ערכים נמוכים של פריטין וטרנספרין (חלבונים שמובילים את הברזל אל תוך התאים) ולעיתים מחלות מסויימות או מצבים ריגשיים כמו דיכאון. אתה מתייחס רק למחסור בברזל ויתכן ויש כאן שילוב של כמה פרמטרים ולכן הסיפור חוזר על עצמו. אשמח אם תוכל לענות לי, האם משהו בדק את הסיבה למחסור בברזל או פשוט התייחסו אל הפרמטר הזה ולא הרחיבו לבדוק? האם אתה אנמי כבר מגיל קטן או צעיר? האם משהו במשפחה סובל מאנמיה? מה הערך שהופיע לך בבדיקה? עצה קטנה, אני ממליצה על לקיחה של ברזל נוזלי, כי הוא נספג הכי מהר לדם ומעלה הכי מהר את הפרמטרים של ברזל בדם...לטעמי, זו דרך טובה יותר מכדורים...אני ממליצה לך לקנות מוצר טבעי שנקרא: FLORADIX יש את המוצר עם סוכר וללא. ואני ממליצה שתקח את המינון שרשום על הבקבוק בהתאם למשקל גוף וכו'. על מנת להעלות רמות של ברזל בצורה טובה יש לקחת את הטיפול ברצף של לפחות 1 שנה ולא פחות מחצי שנה. כי אם יש אנמיה צריך גם למלא את המאגרים בגוף שהתרוקנו ולא רק לשפר את הפרמטרים בבדיקות הדם. אני ממליצה לקחת גם ביחד ויטמין C ואני מעדיפה ESTER C התרכובת הלא חומצית, במקרה זה. ויטמין סי תמיד משפר את ספיגת הברזל. למרות היותו של הברזל מינרל שבדרכ' רצוי לקחת בלילה, מהיותו מעורר (כפי שכתבתי במאמר) צריך לקחת אותו בבוקר. אם אף אחד לא עשה את הבדיקות של המחסורים שציינתי למעלה, הייתי שמחה אם היית עושה וכל מה שחסר מוסיף ללקיחה ( B12 או חומצה פולית). תקפיד לשתות יותר מים כשאתה לוקח ברזל. דבר נוסף, ספורט משפר את כניסת החמצן לתאים שזה הרי אחד מתפקידיו של הברזל, לכן, ספורט מסייע...כל ספורט שהוא. ועצה אחרונה...תקח למשך 3 - 4 חודשים פרוביוטיקה (לעיתים יש מחסור בחיידקי המעיים החיוביים שפוגע בספיגה טובה יותר של מזון וכל הוויטמינים, מינרלים) מה שישפר בעליל את תהליך הספיגה של המזון וגם יאפשר יצור של ויטמיני בי. מקווה שישתפר ואשמח אם תעדכן בהמשך. שבוע מקסים ומחייך

shikoshoko

New member
ואו ממש תודה על האיכפתיות

אני אכן סובל מאנמיה מגיל צעיר, אינני זוכר את הערך שמופיע, אך גם אפעם לא ניסו לברר מהי הסיבה לאנמיה הזו. לדעתך כדאי לנסות לברר את הסיבה? לאיזה רופא עלי לפנות?

מעבר לכך, אתייחס לכל הטיפים שלך בכובד ראש.
שוב תודה!

אנמיה מגיל צעיר

הי, אנמיה מגיל צעיר יכולה לנבוע ממעי רגיז או מאיזו שהיא רגישות למזון או בעיות בספיגת מזון, כך שהספיגה של ברזל במעי לא מתבצעת כהלכה. וכן גם מהגורמים שציינתי בתשובה הראשונה שלי.לעיתים היא עשויה לנבוע כתוצאה ממחלה שנקראת תלסמיה (מחלה תורשתית האופיינית ליוצאי ארצות הים התיכון והמזרח הרחוק, הליקוי הגנטי הוא בגן לאחת מהשרשראות החלבוניות שיוצרות את ההמוגלובין.) אבל היא בדרכ' מחלה תורשתית, אז אם אין לך משהו במשפחה שחולה בה, סביר מאוד להניח שזאת לא הסיבה שלך. בכל מקרה ע"פ התאור שלך גם אם היא כן הסיבה, היא תפול על נשאות של הגן ולא מחלה הלכה למעשה, כי אם הייתי חולה מילדות היו מופיעים סימנים נוספים כמו: האטה בהתפתחות, עיוותים בעצמות וכו'. הוריך לא היו יכולים להתעלם מהמחלה, אני מבטיחה לך. אם המדובר בנשאות של הגן הזה, אז באמת לקיחה של ברזל לא עוזרת ואז הייתי ממליצה על קו אנזים Q10 על מנת להיות קצת יותר אנרגטי...במקרה שלך הייתי קודם כל בודקת את מה שציינתי קודם, מאחר ויותר סביר שאלה הסיבות. כמו כן, מנסיוני, יש מצב שפשוט יש נטייה גנטית לאנמיה במשפחה, בלי שום קשר לשום גן פגום או מחלה, אלא פשוט נטייה ללא כל סיבה נראית לעין. אני כן הייתי מנסה לברר את הסיבה ובהחלט הייתי עושה בדיקה לפרמטרים שציינתי B12 וחומצה פולית ופריטין וטרנספרין, בדיקות פשוטות שכל רופא משפחה יכול לעשות עבורך, כרגע, לטעמי, אין צורך ברופא מיוחד...אם אתה רוצה להרחיב את הבדיקה בהמשך. הרופא שאתה צריך הוא: המטולוג..בהחלט חשוב שתדע את הסיבה, אבל באמת אין צורך להכנס לדאגה מיותרת...שיהיה לך ערב מקסים

סרינה5

New member
טלסמיה

תבדוק א ם יש לך טלסמיה.חוסר ברזל וחולשה שוב ושוב יכולה להעיד על טלסמיה שבה כדורי ברזל אינם עוזרים אולי רק במעט.

לעיתים תלסמיה

הי סרינה, את בהחלט צודקת באגן הים התיכון זו בהחלט אופציה רלוונטית, אבל ישנן הרבה סיבות אחרות רלוונטיות ששוות בדיקה. וגם אם כן ,מאחר ומדובר בבחור (מתייחסת לגיל) האופציה היא נשאות של גן פגום ולכן הביטוי הוא אנמיה קלה ועייפות. כמו שציינת במקרה כזה אכן לקיחת ברזל איננה רלוונטית. שמחתי על השיתוף במידע...זה תמיד יכול לסייע לכולנו..ערב נפלא

סתם מבקרת

Active member
לבקש מרופא המשפחה בדיקת דם לנוגדני צליאק. צליאק

שאינו מטופל פוגע במעי ובכושר הספיגה שלו וגורם לחסרים של ברזל, ויטמינים ומינרלים בגוף.

צליאק בהחלט אפשרי רק שישנם עוד סמנים

הי, את צודקת אחת מהסיבות בילדות לרמת ברזל נמוכה יכולה להיות גם מחלת הצליאק, אבל בדר"כ היא מאובחנת בילדות בגין תופעות נוספות שלא צויינו כמו: שילשולים או שילשולים ועצירות לסרוגין, בעיות בעליה במשקל לעיתים הפרעה בהתפתחות, הפרעות בתאבון וכו'. לרובנו יש רגישות לגלוטן ברמה קטנה או קצת יותר גדולה...רובנו לא מגיעים לפתח את מחלת הצליאק (שם, הרגישות לגלוטן היא מעבר לרמה מסויימת ואכן מתגלים נוגדנים אותם ניתן לבדוק במעבדה). בקיצור, את צודקת זו יכולה להיות סיבה לאנמיה כתוצאה מפגיעה בכושר הספיגה של המעי, אבל חייבים להיות סימנים שבילדות, באופן ספציפי, לא ניתן להתעלם מהם ולכן הם מאובחנים...מה שלא מאובחן זה אם הצליאק מתפתח בגיל המבוגר יותר...מגיל 16 ואילך, שם נוטים יותר לפספס את זה.

סתם מבקרת

Active member
לרובנו אין רגישות לגלוטן וצליאק זו בכלל "אי סבילות לגלוטן"

כך שזה ממש לא "..שם הרגישות היא מעבר לרמה מסויימת..." - צליאק היא מחלה אוטואימונית בדומה, למשל, לסכרת סוג 1 (סכרת נעורים).
רגישות /אלרגיה לגלוטן/חיטה אינם צליאק.
ולא!!! לא חייבים להיות שום סימנים ספציפיים מעבר לאנמיה (מנסיון לגמרי אישי) כי לכל אחד יכולים להיות תסמינים שונים, שלרוב בכלל לא מקשרים אותם לצליאק. ויש בהחלט גילאים צעירים שהרופא (משפחה/ילדים) לא מאבחן כי הסימנים לא מובהקים או שהרופא בכלל לא מכיר לעומק את המחלה ולא חושב בכלל בכיוון (וגם לא מאמין שיש צליאק אחרי בדיקת דם חיובית, אנמיה קשה של מספר שנים וכאבי ראש איומים, ללא איבחון סיבה, מגיל 12!!)
תתפלאי כמה רופאים לא מודעים לצליאק ואפילו לא חושבים בכיוון בגלל שחלק גדול מהם חושב שאם אין שלשול/עצירות אין צליאק.
חלק גם לא מודעים שאם פעם אחת הבדיקה יצאה שלילית זה לא אומר שבעוד שנה, שנתיים, עשר או עשרים שנה תתפרץ המחלה.
כולה בדיקת דם פשוטה לנבדק (אבל כנראה יקרה לקופות החולים) וצריך להתעקש לקבל אותה כדי לוודא שלא מדובר בצליאק.

לרובנו יש רגישות לגלוטן אבל בהחלט לא לצליאק שזו מחלה

הי אני מודה לך ששיתפת אותנו בסיפור האישי שלך..מעבר לעובדה שאני נטורופתית אני גם אם לילדה שיש לה צליאק...אז אני בהחלט מכירה את הנושא גם באופן אישי...כך שאני בהחלט מבינה את כאבך...אכן רופאים לעיתים שוגים ואני האחרונה שאגיד שלא...וכמו שציינתי יש מצבים שהרגישות לגלוטן מקבלת תפנית אחרת ואנשים שלא היו חולים הופכים להיות חולים במחלה. (זה נקרא יתרת רגישות מאוחרת) ..אף אחד לא יודע מה הסיבה להתפרצות של מחלה אוטואימונית...חלקם מאמינים שהטריגר הוא ריגשי וחלקם שיש בעיות פיזיולוגיות שמובילות בסופו של דבר לתוצאה. נכון מה שציינת שלעיתים המחלה לא מתבטאת בתסמינים מוגדרים אבל זה בהחלט לא הרוב...ברוב המקרים היא כן מבטאת סמפטומים ולכן אלה מופיעים בהגדרת המחלה הרפואית. מצטערת שלא כך היה במקרה שלך
מה שהוביל לסבל מיותר. את בהחלט צודקת שמדובר בבדיקת דם שאכן יותר יקרה מסל הבדיקות המקובל. בכל מקרה, לדעתי, במצבים לא מוגדרים צריך לכסות כמה סוגי בדיקות וצליאק היא בהחלט חלק מהן. אני מודה לך על ששיתפת אותנו מנסיונך...ככל שאנשים ידעו יותר כך הם ידעו מה לדרוש מהרופא במקרה הצורך

מקווה שאת מסתדרת עם כל התזונה המיוחדת שזה מצריך...אפשר למצוא היום המון מאכלים טעימים (מה שהיה קשה בעבר)..אולי שווה לעשות מאמר בנדון ולהעלות לפורום...אשקול בחיוב להמשך

הר תבור2

New member
הגוף מוריד ערכים של ברזל בגלל קרינה ....

מנסיון אישי עצוב למדתי - שהגוף נוטה להוריד ערכי ברזל בסביבה של קרינה אלקטרומגנטית גבוהה (( בארץ לא עבר החוק שמחייב בעלי דירות להתקין הארקת יסוד מלבד בדירות חדשות )). אז קודם כל כדאי להסתובב בבית בנעלי עץ או קפקפי גומי עקב ענק ולפזר שטיחי קש וגומי בבית . וכמובן להתרחק ממקומות של "זיהום חשמל". לצערי - המחוקק שוב ושוב דוחה את החקיקה שתביא מזור למיליוני סובלים . אין מודעות לזה. עכשיו אם כבר לקחתם טבליה של ברזל אז בבקשה לא להתחיל לדבר בטלפון כי הגוף שלכם יספוג הרבה יותר קרינה . כלומר - להרוג טורקי ולנוח - לקחת את הטבליה בזמן שלא מדברים ולא חשופים לחשמל עודף . אני ממליצה על תפוח ירוק מבושל ועשוי בבלנדר ככה שאפשר לאכול כמות גדולה בבת אחת. העצות אינן מקצועיות הכותבת אובחנה כבעלת מחשבות שווא כמו כל נפגעי הקרינה והרגישים לקרינה .

רגישות לקרינה אלקטרומגנטית

הי לך, יש אנשים שאכן רגישים יתר על המידה לקרינה אלקטרומגנטית והם אכן סובלים מאוד מכל המכשירים שסביבם...אולם לא כולנו כך

למעלה