אנליזה על קבוצת דלק

• פותח הנושא dw
  • פורסם בתאריך

dw

Well-known member
מנהל
אנליזה מעניינת של גיזה, הממליצים על המניה.
יחד עם זאת לשיטתם המניה נסחרת 19% מתחת ל nav, שזה די סטנדרטי במקומותנו לחברות אחזקה, כלומר המניה נסחרת בעצם במחיר די מלא.

הנחות היסוד באנליזה הן שדלק"ד (ניו מד) מתומחרת לפי מחיר שוק נוכחי ושאיתקה שווה כ 3b$ . זהו תמחור די נדיב לאיתקה בהתחשב בכך שבשנה שעברה בתי השקעות תמחרו אותה בחצי מזה (1.5b$) אולם בהתחשב בזינוק במחירי הנפט והגז בשנה החולפת, כמו גם הגידורים שביצעו ורכישות של חברות נוספות שיציעו מגן מס, הרי שאפשר להבין את התמחור המפרגן. מה שכן גם הם מסייגים שעוד נצטרך לראות אם דלק אכן תצליח להנפיק בלונדון את איתקה לפי שווי חלומי שכזה. תשובה בוודאי ישמח. לפני שנה אף אחד לא חלם על מספרים כאלו.

תובנה מעניינת נוספת היא הפניית תשומת הלב לכתבי האופציה, הנמצאים עמוק עמוק בכסף ושידללו את בעלי המניות, מה שיצמצם במידת מה את הפער בין מחיר השוק ל nav.

קבצים מצורפים

• אנליזה דלק - 31 מאי - ערוץ אגח.pdf
    2.3 MB · צפיות: 5

בורסה 2008

Well-known member
Dw,

כתמיד, נמצא בעולם משלך.
איפה שווי של 3 לאיתקה? השווי שנתנו לה הוא 2.5.
מה הקשר בין השווי שנתנו לפני שנה לבין השווי היום? זה מה שאתה מסתכל עליו כשאתה מחפש שווי הוגן? אולי תנסה להסתכל יותר לכיוון תזרימים מהוונים או משהו שיותר קשור למציאות?
ועל מה אתה מדבר בשווי חלומי לאיתקה? 3 זה שווי חלומי?
כל האנליזה הזאת קמה ונופלת על תמחור איתקה.
אם 2.5 לאיתקה נראה לך שווי חלומי, שיהיה לך לבריאות. אני לא הייתי מנפיק אותה בפחות מ-5.
ואגב, האנליזה לא כוללת את סאמיט ואת סיקאר, שבקלות מוסיפות באופן מיידי משהו סביב 1.5b לשווי, אבל שוב, מקווה שנחמד ונעים לך שם בעולם שלך.

חג שמח 😊

dw

Well-known member
מנהל
בעמ' 14 מופיע סיכום הערכת שווי לאיתקה, ולפי היוון 10% זה יוצא 3B$ ולפי זה נקבע מחיר היעד.
יתכן שבהנפקה יציעו מחיר נמוך יותר, כגון ה 2.5B$ שהזכרת, כדי למשוך משקיעים להשקיע (בשווי מלא למה שמישהו יסכן כספו? ).
בתרחיש כזה המניה כנראה תרד.
התמחור שלהם כנראה נמוך מהערכותיך כי כנראה הם מעדיפים לא להתבסס על מחירי נפט/גז רגעיים גבוהים ומעריכים שהשוק הבריטי יסכים לשלם בהנפקה לפי מחירי נפט וגז מייצגים נמוכים משמעותית מאשר כיום.
הם מספרים על ההנפקה בלונדון כבר תקופה ארוכה אך בינתיים זו לא קורית. מקווה שיצליחו לממש אותה עוד לפני שמחירי הגז והנפט ירדו.

בורסה 2008

Well-known member
Dw,

אתה קצת מתבלבל. זה שההיוון יוצא 3 זה אחד, תסתכל בסוף לפי כמה העריכו אותה בשביל השווי הנכסי של דלקב.
בשווי מלא אתה מקבל את ההיוון-10%. זה לפחות תאורטית.
שוב, זה לא כולל את סאמיט וסיקאר.

אתה מסרב להבין, אבל סירבת גם כל הדרך מעלה באגחים וגם כל הדרך מעלה במניה. זה בסדר. כל אחד והערכותיו.

dw

Well-known member
מנהל
Dw,

אתה קצת מתבלבל. זה שההיוון יוצא 3 זה אחד, תסתכל בסוף לפי כמה העריכו אותה בשביל השווי הנכסי של דלקב.
בשווי מלא אתה מקבל את ההיוון-10%. זה לפחות תאורטית.
שוב, זה לא כולל את סאמיט וסיקאר.

אתה מסרב להבין, אבל סירבת גם כל הדרך מעלה באגחים וגם כל הדרך מעלה במניה. זה בסדר. כל אחד והערכותיו.
עדיין לא מכרתי שקל אחד באגחים. רק מה שהגיע לפידיון.
יחד עם זאת בתקופה האחרונה האגחים מדשדשים ואין יותר רווחי הון. ניחא, לא כואב לי לשבת גם על תשואה סביב ה 5%, למרות שקיוויתי שיעלה לאזור ה 3%.
כנראה שגם שאר הנושים מודאגים מהתמשכות תהליך ההנפקה. אני חייב לציין שאני מאוכזב מאי העלאת הדירוג, כשבשלב הזה ציפיתי שהאגחים ידורגו A.

במניה אכן טעיתי, כאשר ניתן לפרשן את עלייתה בנכונות המשקיעים המקומיים לשלם יותר ויותר על איתקה. מ 1.5B$ בשנה שעברה ל 3B$ כיום, שזה תוספת ערך של כ 5 מיליארד שקלים (פלוס אפסייד מסויים שנבע מעליית ניו מד)

מקווה בשביל כולנו שהשנה סוף סוף כן יצליחו להנפיק בלונדון את איתקה ושהאופטימיות שלך תחלחל גם לחברות הדירוג.

dw

Well-known member
מנהל
עדיין לא מכרתי שקל אחד באגחים. רק מה שהגיע לפידיון.
יחד עם זאת בתקופה האחרונה האגחים מדשדשים ואין יותר רווחי הון. ניחא, לא כואב לי לשבת גם על תשואה סביב ה 5%, למרות שקיוויתי שיעלה לאזור ה 3%.
כנראה שגם שאר הנושים מודאגים מהתמשכות תהליך ההנפקה. אני חייב לציין שאני מאוכזב מאי העלאת הדירוג, כשבשלב הזה ציפיתי שהאגחים ידורגו A.

במניה אכן טעיתי, כאשר ניתן לפרשן את עלייתה בנכונות המשקיעים המקומיים לשלם יותר ויותר על איתקה. מ 1.5B$ בשנה שעברה ל 3B$ כיום, שזה תוספת ערך של כ 5 מיליארד שקלים (פלוס אפסייד מסויים שנבע מעליית ניו מד)

מקווה בשביל כולנו שהשנה סוף סוף כן יצליחו להנפיק בלונדון את איתקה ושהאופטימיות שלך תחלחל גם לחברות הדירוג.
מסתכל עכשיו בתיק. מסתבר שבאגח לד' אפילו יש לי מינוס קטן!
זה אגח שקיבלתי מהמרה של חלק מאגח לא' בזמנו. די מאכזב הייתי אומר.
כאמור לא מפריע לי במיוחד לשבת ולדגור על 5.6% לפידיון, באמת שלא מתבכיין (בפרט כשכל השוק חווה ירידה בשנת 2022), אבל לאמר שאני צוהל ומאושר? לא אומר.
מקווה שתשובה יצליח לחלץ סוף סוף הנפקה, שחברות הדירוג תהיינה מרוצות, שהתשואה תרד ואז לפחות הנייר הזה יעבור לפלוס אצלי.
כאמור לא מפריע לי במיוחד שהוא במגירה ומתקתק לי קופונים מדי חצי שנה (אני אפילו לא עוקב, שמתי במגירה ושכחתי). הוא משלם לי שכ"ד כפול מדירה בת"א. היה יכול להיות יותר גרוע (נגיד אפילו להפסיד כסף, אחרי הקופון הקרוב אעבור לפלוס). בסוף החודש תשובה משלם לי שכ"ד ב"דירה" הזו. :p
(אני רואה שגם אגחים אחרים של דלק ירדו, כך שזה לא אישי נגד לד' דווקא, פשוט אותם קניתי יותר מזמן ובמחירים יותר נמוכים, לכן אין אצלם שורה עם אדום)

נערך לאחרונה ב:

בורסה 2008

Well-known member
שמח שאתה מרוצה מהאג"חים. אל תשכח שכל תשואות הבסיס עלו ולכן העלו את כל התשואות בשוק.

dw

Well-known member
מנהל
שמח שאתה מרוצה מהאג"חים. אל תשכח שכל תשואות הבסיס עלו ולכן העלו את כל התשואות בשוק.
מה שנכון נכון.
בדקתי עכשיו את האגחים אליהם אני נוהג להשוות בד"כ - ביקום ודסק"ש, ואני רואה שגם בהם התשואה באגחים הארוכים (ביקום ו, דסקש 10/11) באזור הזה של ה 5-6%, כך שיותר קשה לי להתלונן. זה לא אישי נגד דלק דווקא.
יחד עם זאת ציפיתי שלאור הביצועים הטובים הדירוג יעלה ל A והתשואה תרד. כנראה שלאזור ה 3% כבר לא נגיע. זה יהיה כבר ללחך אויר פסגות.

yel5

Well-known member
אם מענין מישהו, לפי החישוב שלי ב 29.05.22:
שווי איתקה ~ 4B$
שווי NAV דלקב - 14.9B שח
שווי שוק דלקב - 9B שח
אפסייד - 66%.
מחזיק דלקב, אופ 11 ודלקד.

Reem88

Well-known member

נערך לאחרונה ב:
למעלה