אני רק שאלה

down under 1

New member
אני רק שאלה ../images/Emo13.gif

איזה יופי שנפתח פורום לילדים עם לקויי שמיעה. זה כל כך שונה ממבוגרים. ברכות ובהצלחה. יש י שאלה עבור חברה. הבן שלה עולה בשנה הבאה לכיתה א' וכום מדברים על החשיבות של כיתה אקוסטית אבל תכלס, מה הופך כיתה לאקוסטית? איך מטפלים בזה? תודה

אתי77

New member
אקוסטיקה בכיתה

כל ילד עם לקות שמיעה קבועה זכאי לתקצוב להנגשת הסביבה הלימודית בה הוא לומד. המימון הוא על ידי משרד החינוך, שמעביר את התקציב לרשות המקומית ותיאום הכיתה לאקוסטית נעשית על פי המלצה של קלינאית תקשורת. יש חומרים מיוחדים סופגי רעש וחוסמי רעש, מהם עושים תיקרה אקוסטית, אוטמים חלונות ודלתות וכו'... התהליך יכול להיות ארוך אז כדאי להתחיל אותו כבר עכשיו לשנה הבאה. היא פשוט צריכה לפנות לבית ספר ולראות מה המצב שם. מספיק שהיה בבי"ס ילד אחד לקוי שמיעה לפני הבן שלה שכבר עבר את התהליך והיא לא תצטרך לעשות שום דבר...

אתי77

New member
הפעם הוספתי ישר לקישורים ../images/Emo13.gif

תודה רבה! את הקישורים של אתמול אוסיף כל יום קצת... תודה!

brum

New member
יופי נחמה ../images/Emo6.gif

ממש עושה לך את החיים קשים האה? לא נורא ככה תשתפשפי יותר מהר
דרך אגב חשבתי על עוד קישורים....

אתי77

New member
את לא מפחידה אותי ../images/Emo13.gif

מוזמנת לשלוח בזמנך החופשי...

down under 1

New member
ואוו, תודה על כמות המידע!

על פניו נקרא שהמערכת מאוד יעילה, אבל אתי אמרה שכדאי להתחיל עכשיו בשביל שנה הבאה. למה כל כך הרבה זמן? בתי הספר מערימים קשיים? צריך להתכונן נפשית למלחמה? תודה רבה לכן! איזה יופי שיש את מי לשאול

אתי77

New member
תהליך בקשת הנגשה...

כמו כל דבר חאר, היות ויש המון מתווכים בנושא, אז זה לוקח זמן. צריך לפנות לבית ספר, שצריך לפנות לעירייה, שצריכה לקלינאית תקשורת מומחית שתעבוד יחד עם מהנדס מהעירייה... יש ערים שבהן התהליך מאד מהר, יש ערים שלפעמים זקוקים למלחמה ממש עד להגעה לראש העיר כדי להזיז דברים... אז כדאי להתחיל מוקדם, כדי שיספיקו לפני הכניסה בפועל של הילד במסגרת... מקווה שלא גרמתי לייאוש...

Rוניקו

New member
הנגשת גן / כיתת לימוד

דרך אגב, ילד עם לקות שמיעה זכאי להנגשה של מספר כיתות לימוד, בגילאים שונים (איני יודעת את הגילאים המדוייקים ולכן איני כותבת). יחד עם זאת, היות וחוק חינוך חובה חל מגיל 5, קיימת זכאות גם להנגשת גן (גן חובה, עפ"י מידע שקיבלתי ממיח"א לפני מספר שבועות). אני לא בטוחה שהרשויות העירוניות ששות להנגשת גני ילדים, אך שווה לנסות לפעול בנושא.

אתי77

New member
הנגשת גן

לפי מה שנאמר לנו ביום עיון בנושא, ילד שמוכר כ"שילוב" זכאי להנגשה החל מגיל 5, ילד המוכר כ"חינוך מיוחד" זכאי מגיל 3. מה קורה בפועל...אני לא יודעת...

למעלה