אני רוצה לדבר על מסע בזמן. מישהו מעוניין?.

תשובה.

הרבה דברים שהיו מדע בדיוני פעם, הם מדע אמיתי היום. מסע בזמן זה מדע בדיוני?. אז בסדר. אז בואו נדבר על מדע בדיוני. אחרי דיבורי המדע הבדיוני שלי על התהליכים הפיזיקאליים והמכונות שאמורים להרכיב את תהליך המסע בזמן ואת מכונת המסע בזמן, הייתי שמח לשמוע את דיבורי המדע הבדיוני שלך בנושא. מה יכול להיות שפיספסתי בהבנת תהליך המסע בזמן?. מה יכולות להיות המכונות הנוספות שלא ציינתי ושאולי מרכיבות את מכונת המסע בזמן?. "איך בונים מכונת זמן?", כדבריך, אני שואל אותך. או שאולי אתה לא בקטע של לדבר על מדע בדיוני?. כי רק שיהיה ברור, אם זה מדע בדיוני, אני, מבחינתי, אין לי בעיה לדבר על מדע בדיוני. אל שאלתך מאיפה הבאתי את הדבר הזה שתורת היחסות כוזבת, אתייחס בקרוב. אני רק צריך לעבור קודם על חלק מהרשימות שלי.

Schrodingers Dog

New member
אם ככה יש לי רעיונות

יש לי כמה רעיונות משל עצמי. &nbsp קודם כל הצורה של המכונה. אני חושב שזה יהיה רעיון טוב ליצור מכונת זמן בצורה של מכונית. מכמה סיבות. אם אתה נוסע לעבר או לעתיד ואתה פתאום מופיע במכונית, אתה לא מעורר חשד. יש עוד סיבה שקשורה לתנועה ומהירות קינטית של המכונה (הנקודה השלישית שלי). &nbsp אנרגיה - אתה צריך המון אנרגיה בזמן מאד קצר (לפתוח חור תולעת). במונחים של חשמל אתה צריך זרם מאד גבוה למספר שניות, אפילו פחות. אני חושב שאפשר להיעזר בטבע בעניין הזה, לדוגמא ברקים, לרתום אותם באיזה אופן. &nbsp בקשר למהירות, אני חושב שאם המכונה זזה או נעה קדימה (נניח בצורה של אוטו) זה יכול לעזור ליצור שדות אלקטרומגנטיים שדרושים בשביל החור תולעת. התחלתי לעשות חישוב בסיסי, אני חושב שצריך לפחות (לפחות זה מילה חלשה) מהירות של 140 קמ״ש - זה יוצא בערך 88 מייל בשעה. &nbsp בכל מקרה זה רק כמה רעיונות, מקווה שזה עוזר.

זאת בדיחה?. אתה צוחק עליי כאילו?. אתה פשוט מביא פה דברים מהסרט "בחזרה לעתיד". שיהיה לי ברור-אתה צוחק איתי או שאתה צוחק עליי?.

Schrodingers Dog

New member
קצת הומור

אתה התחלת עם בדיחות הדעת. אין לי מה לתרום בתחום המדע הבדיוני, אם אתה חושב שמדע מתקדם קדימה על ידי ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני אז אתה טועה. &nbsp בכל מקרה, אני עדיין מחכה להפרכה שלך של תורת היחסות הפרטית והכללית. מניח שיש עוד הומור לפנינו.

תשובה ל-Schrodingers Dog.

"קצת הומור אתה התחלת עם בדיחות הדעת". אני התחלתי עם בדיחות הדעת?. אין לי מושג על מה אתה סח. אם אתה מתכוון לטענתי על עצם כך שנפלו שגיאות קשות בתורתו של האליל הנופל שלך, איינשטיין, אז עצם זה שהפיזיקה שלך לא מתקדמת מספיק לשם הבנת תורת היחסות הכוזבת שלו, ברובה, זה ממש לא אומר שאני מנסה להיות מצחיק או שאני משתמש בהומור. זה הפיזיקה שלך לא מתקדמת מספיק בשביל להבין, זאת לא בעיה שלי. תורת היחסות של איינשטיין אכן כוזבת בחלקה הגדול, מה שאומר שאתה זה שהתחיל עם בדיחות הדעת ולא אני. "אין לי מה לתרום בתחום המדע הבדיוני, אם אתה חושב שמדע מתקדם קדימה על ידי ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני אז אתה טועה". "ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני", זה בסה"כ כינוי גנאי למה שבקלות יכול להיקרא באותה המידה "ניסויי מחשבה". לתשומת ליבך, האלוהים הנופל שלך, היה מעריץ גדול של ניסויי מחשבה מעין אלו. ניסויי מחשבה שלהם אתה בוחר לקרוא "ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני". אז בפעם הבאה שאתה צוחק על ניסויי המחשבה המתקדמים שלי, שים לב שאתה למעשה גם צוחק על ניסויי המחשבה של איינשטיין. בפעם הבאה שאתה קורא להשערותיי, לניחושיי המושכלים, ולניסויי המחשבה שלי "ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני", שים לב שבאותה המידה הייתה יכול להגיד את אותו הדבר על השערותיו, ניחושיו המושכלים, וניסויי המחשבה של אלברט איינשטיין. ושים לב, שבפעם הבאה שאתה אומר למישהו שאם הוא חושב שמדע מתקדם קדימה על-ידי ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני, אז הוא טועה, בפעם הבאה שים לב שכל מה שאנחנו יודעים היום או שנדמה לנו שאנחנו יודעים היום על זמן, חומר, מסה ואנרגיה, מקורו בניסויי המחשבה של איינשטיין, או כפי מה שאתה בוחר לקרוא להם ולכל שאר ניסויי המחשבה-"ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני". הספקולציות הפרועות בסגנון המדע הבדיוני, שעומדות במרכז תורתו של איינשטיין, שלמעשה הקדימו מהבחינה הכרונולוגית את תורתו של איינשטיין, ושמהן, מ-"הספקולציות הפרועות בסגנון המדע הבדיוני" האלו, מהן כל תורת היחסות של איינשטיין התחילה. רק תחשוב על זה, בפעם הבאה שאתה מדבר על רעיונות שלא הוכחו ושלא-לא הוכחו כעל "ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני". בסופו של דבר, אם נדייק, הרי כל המדעים והאמיתות המדעיות מתחילות מ-"השערות פרועות בסגנון מדע בדיוני", כפי מה שאתה בוחר לקרוא לניסויי המחשבה שלי ושל איינשטיין. לפני שאתה לועג לנטייה שלי ושל איינשטיין להפעיל את כוח הדימיון שלנו, זכור שאיינשטיין העריץ את הדימיון, את היכולת לדמיין, ואת האומץ לעשות זאת, ודיבר על חשיבותו של הדימיון בתור היכולת לראות בעינינו את כל מה שעוד יכול להיות, בניגוד לידע, שפשוט אומר לנו מה אנחנו כבר יודעים. אגיד לך אפילו משהו יותר מזה-הערכותיי והשערותיי על הצורה והדרך שבה מכונת זמן תעבוד בבוא היום, הן רבות ושונות, כפי מה שניתן לראות משלושת הודעותיי מן השלושים במאי. זה רק הגיוני וסביר להניח ברמה הסטטיסטית, שמכונת זמן, אם היא אפשרית, אז לנוכח השערותיי הרבות, זה רק סביר סטטיסטית שלפחות חלק מהן הן נכונות. ואתה מהצד שלך, בבואך ובהודעתך שאתה מסרב לשער איך מכונת זמן אמיתית תעבוד, בעשותך כך, אתה למעשה אומר ומתעקש שלא להציע ושלא יהיה לך שום רעיון מקורי או מעניין בנוגע לאיך שמכונת זמן יכולה לעבוד. המשמעות של זה, וזה ממש עצוב בעיניי, היא שבזמן שמבין שנינו אתה זה שהוא פיזיקאי, זה דווקא אני שמבין בפיזיקה של המסע בזמן יותר טוב ממך, כי בעוד שלאף-אחד מאיתנו אין את הידע, לפחות לי יש דימיון, ולפחות לי יש את האומץ לדמיין, ולהגות ניסויי מחשבה. וזה מה שמבדיל בין אנשים כמוני וכמו איינשטיין, לבין אנשים כמוך. אנשים כמוני וכמו איינשטיין, שיירשמו בדפי ההיסטוריה, אל מול אנשים כמוך, שלאורך כל הקריירה שלהם לא הייתה להם ולא תהיה להם אפילו לא השערה אחת מקורית, רעיון אחד מקורי או תיאוריה אחת מקורית. אתה יכול בקושי רב, אולי, רק אולי, להיות פסיק בודד בספרי ההיסטוריה. וגם זה לא בגלל איזשהו גילוי פיזיקאלי מקורי שיהיה לך. אלא בגלל שהכרתה אותי. וגם אז אנשים צריכים לדעת שאתה מכיר אותי, וגם את השם האמיתי שלך והכול. שתדע לך שאיינשטיין אמר פעם, שזה "היה זה נס של ממש שמשטר החינוך הקפדני (בבית-ספר, מצידם של המורים) לא הצליח לעקור כליל את סקרנותו". בלי להעליב, אבל נראה לי שאתה הייתה עושה את העבודה לא רע, ועוקר את סקרנותו כליל. מזלו של איינשטיין שלא הייתה אחד המרצים שלו. הבוז שלך לניסויי מחשבה, חדשנות, רעיונות, השערות ודימיון הוא מזעזע בעיניי. פיזיקאי שמדבר על איך ש-"מדע לא מתקדם קדימה על-ידי 'ספקולציות פרועות בסגנון מדע בדיוני'", כדבריו, מבלי בעצם להבין שה-'ספקולציות הפרועות בסגנון המדע הבדיוני' הן לא שונות מניסויי המחשבה של איינשטיין, שנובעים מדימיונו הרב ושעומדים בבסיסה של תורת היחסות הלא-שגויה לחלוטין שלו ובבסיסה של כל הפיזיקה המודרנית. בלתי יאומן כי יסופר. אתה פיזיקאי אתה?. אתה?. אולי יש לך את הידע ואת האינטליגנציה, אבל אם אין לך את הדימיון, אז אני בספק שזהו התחום בשבילך. "בכל מקרה, אני עדיין מחכה להפרכה שלך של תורת היחסות הפרטית והכללית. מניח שיש עוד הומור לפנינו". לא התכוונתי שכל תורת היחסות שגויה. רק רובה. כלומר, כן, עם תורת היחסות הפרטית אפשר פחות או יותר לנגב את התחת. אני מחרבן על תורת היחסות הפרטית. אני מחרבן עליה. אבל תורת היחסות הכללית כבר טובה יותר. תורת היחסות הפרטית לא שווה את הנייר שהיא כתובה עליו, מכיוון שהרעיון הבסיסי ביותר שלה שגוי מן היסוד, כמו גם בערך כל המתמטיקה שלה, כולל הנוסחה המפורסמת בתבל: E=mc2. בנוגע לתורת היחסות הכללית, הרעיונות המהותיים לא כאלו רעים, אבל המתמטיקה שגויה. לסיכומו של דבר, הייתי אומר שכמעט כל תורת היחסות הפרטית הינה כוזבת, נוסף על מחצית תורת היחסות הכללית. אבל בגלל סירובך להתייחס ברצינות לשאלתי שלי, לא מכיוון שאתה חסר את הידע לשער השערות, אלא מכיוון שאתה חסר חשיבה יצירתית ודימיון מן הסוג שאיינשטיין העריץ, החלטתי לסרב גם אני, מצידי, להסביר לך את הפיזיקה הנכונה, במקום שבו הפיזיקה של איינשטיין כוזבת. הייתי יכול לעשות את זה, במיוחד לאחר שמצאתי את הניירות הרלוונטיים מבין כתביי הרבים, אבל האמת היא שעם הזלזול שלך בי ובשאלתי, אתה פשוט לא ראוי לכך. אתה פשוט לא ראוי לכך שאסביר לך את הפיזיקה של העתיד. עם הזלזול שלך, חוסר הכבוד שלך, ועם החלטתך לצחוק לי בפרצוף, אתה הפסדתה את ההזדמנות שלך, וכל משתתפי הפורום הזה, בגללך, הפסידו את ההזדמנות שלהם, שמאור פז יטריח את עצמו להסביר לך ולהם את הפיזיקה של העתיד אלוהים-יודע-כמה-שנים לפני שהפיזיקאים ידעו לתקן את הפיזיקה של איינשטיין בעצמם. זאת הייתה הזדמנות של פעם בחיים, ואתם כולכם הפסדתם אותה. ובעוד עשר שנים, או עשרים שנה, או שלושים שנה, כשתורת היחסות של איינשטיין תופרך ברובה, אני מצפה ממכם להיזכר בי. ואני מצפה ממכם לחשוב עליי. דרך אגב, יש מישהו באחד מהשירשורים מתחתיי בשם דניאל, שמתרעם על כך שאיינשטיין לא קיבל פרס נובל על תורת היחסות. מישהו מוכן בבקשה להסביר לו בשבילי שלאלברט איינשטיין לא מגיע, ושאף-פעם לא הגיע לו נובל על תורת היחסות, מכיוון שהיא מלאה בטעויות, כך שדעתו של דניאל תוכל לנוח?. בעצם, אתם יודעים מה?. אני לא סומך עליכם עם זה. אסביר לו את העניין בקצרה בעצמי, וארגיע את רוחו. אתם החלטתם שלא לעזור לי יותר, Schrodingers Dog, guprnds, ו-קולומין, ולכן אני חודל מלקחת חלק משמעותי בשרשור הזה. שיהיה לכם בהצלחה עם כל המהירות האור קבועה בכל מערכות הייחוס והאנרגיה שווה לאם סי בריבוע וכל זה... כעת, לאחר שהחלטתי שלא ללמד אותכם את הפיזיקה האמיתית, אני רק מקווה שתאריכו ימים מספיק בשביל שהפיזיקאים יתקנו בעצמם ובאופן בלתי תלוי את מה שהייתי יכול לתקן בעבורכם היום, כך שתוכלו יום אחד לדעת את האמת, באופן בלתי תלוי במה שסיפרתי לכם ובמה שלא סיפרתי לכם. בהצלחה לכולכם.

Schrodingers Dog

New member
יצא המרצע מהשק

ממש מתוך ״מדריך לטרחן המצוי״: טוען שהוא ייזכר בדפי ההסטוריה על סמך הרעיונות שלו, יחד עם איינשטיין. כועס על משתתפי הפורום שלא מוכנים להקשיב לו ולכן אנחנו הפסדנו הזדמנות של פעם בחיים לשמוע את הרעיונות שלו לגבי מהי הפיזיקה ״הנכונה״. בונוס: מדבר לעצמו בגוף שלישי. יש שרשור כזה בערך פעם בחודש, חשבתי שיש פה משהו יותר מעניין, אבל כנראה זה צפוי. אז נפגש אצל הטרחן הבא.

קולומין

New member
מתחרה ראוי לא. עצבר.

הייתי מפגיש אותם לדיון על "השטויות של איינשטיין והפאי המשתנה".

קולומין

New member
איך מגיעים למהירות של 88 מייל בשעה אם נגמר הדלק ???

המממ....הממממ.... יש לי רעיון: אולי נדחוף את המכונית עם קטר של רכבת !!!

Schrodingers Dog

New member
איינשטיין

תפסה את תשומת ליבי האמירה שלך שיחסות פרטית ויחסות כללית הן תאוריות כוזבות. האם זו טענה ששמעת? אם כן איפה? אם זו טענה מקורית שלך אשמח לשמוע איך הגעת אליה.

קולומין

New member
יש לי תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני במתמטיקה - מדעי המחשב

אז אני חושב שקצת יותר ידע משלך (אגב - מה למדת בחייך ?). ובכלל, עם כל הכבוד (ולצערי אין לי ממש כבוד למי שמזלזל בי) - אני מציע לך לחפש מקורות ידע קצת יותר רציניים מסרטונים ביוטיוב או מחברה שיודעת (כנראה שלא יודעת כלום). אתה מגלה בורות מפליגה בפיסיקה אלמנטרית. &nbsp צר לי, אבל צורת הכתיבה שלך מוציאה כל חשק לענות לך. יום טוב.

aetzbarr

Member
כבעל תארים בפיזיקה ומתמטיקה,האם תואיל להעביר ביקורת על המאמר

תשובה ל-aetzbarr.

מדובר בנושא חדש לחלוטין שאינו קשור לנושא השרשור שלי. לדעתי, מן הראוי היה להתחיל שרשור חדש לשם כך.

תשובה לקולומין.

"יש לי תואר ראשון בפיסיקה ותואר שני במתמטיקה - מדעי המחשב. אז אני חושב שקצת יותר ידע משלך (אגב - מה למדת בחייך ?)". יותר ידע ממה שלי יש?. בנושאים מסוימים, בהחלט. אני לא מכחיש. ואני קצת אוטודידקט כזה. לומד הרבה דברים לבד. "ובכלל, עם כל הכבוד (ולצערי אין לי ממש כבוד למי שמזלזל בי)". זאת הייתה אי-הבנה פשוטה. פשוט לא הבנתי אם אתה מבין בפיזיקה או לא מכיוון שידידינו הגאון, guprnds, אמר דברים שסותרים את דבריך. הראה לי סרטון שסותר את דבריך, ליתר דיוק. שאלתי אותכם האם אתם רוצים ליישב את הנושא ביניכם ולחזור אליי עם תשובה ברורה אבל לא הייתם מעוניינים. נראה לי שככל הנראה פשוט אצטרך להשלים עם עצם כך שאיכשהו שניכם מבינים בפיזיקה (עד הגבול של איינשטיין), להשלים עם עצם כך שנתתם לי שתי תשובות על אותה השאלה שנראות סותרות אחת את השנייה, ושאיכשהו שתיהן אמורות להסתדר ביחד מבלי שזה אומר שיש מישהו מכם שלא מבין בפיזיקה. נראה שפשוט החלטנו לזרוק את ההיגיון הבריא מן החלון, הא?. "אני מציע לך לחפש מקורות ידע קצת יותר רציניים מסרטונים ביוטיוב או מחברה שיודעת (כנראה שלא יודעת כלום)". כן. הבנתי כבר שהיא לא באמת יודעת. זה פשוט שיש לה תארים ראשון ושני במתמטיקה והבנתי שאנשים שלומדים מתמטיקה באוניברסיטה אלו אנשים שיוצא להם "לפלרטט" עם הפיזיקה במהלך לימודיהם בגלל שבסופו של דבר, להבנתי, כשעוסקים במתמטיקה שהיא רק מתקדמת מספיק, בסופו של דבר המתמטיקה הופכת להיות קצת פיזיקה. כלומר, אם הבנתי נכון. בכל מקרה, כנראה שהיא למדה את הסוג הלא רלוונטי של פיזיקה במהלך לימודי המתמטיקה שלה, ולכן קרוב לוודאי שזו הינה מקורה של הטעות שנעשתה. "אתה מגלה בורות מפליגה בפיסיקה אלמנטרית". כן. אני יודע. סליחה על זה. אני לא טוב בפיזיקה בסיסית, אבל אני טוב בפיזיקה מתקדמת. כלומר...אם זה עוזר במשהו. "צר לי, אבל צורת הכתיבה שלך מוציאה כל חשק לענות לך. יום טוב". התנצלתי כבר בהודעה קודמת שלי על אי-ההבנה בנוגע לרמת היכולות והידע שלך, אבל אם נפגעתה ממני, אני מתנצל שוב. בכל מקרה, אין צורך שתענה. אחרי היום, אני סיימתי כאן. עזרתם לי מאוד, אבל אין לי עוד איך להיעזר בכם.

קולומין

New member
אתה לא טוב גם בפיסיקה מתקדמת

למשל אי הידיעה שמהירות האור לא תלויה במהירות הממקור. אי אפשר ללמוד פיסיקה מתקדמת בלי להבין את הבסיס. &nbsp אני ממליץ לך, באמת, לקחת כמה קורסים בפיסיקה (יש המון באינטרנט). אם אתה אוטו-דידקט - מצוין. הנה כמה מומלצים (בעברית, אם אתה שולט באנגלית - יש טובים יותר): 1. השלמות פיסיקה של הטכניון - קורס מעולה שמלמד מכניקה ברמה תיכונית. הוא מתחיל מחשבון וקטורים ומגיע לאסטרופיסיקה. דורש ידע במתמטיקה ברמה של כיתה י' חמש יחידות. https://www.youtube.com/watch?v=2_gDjycpbWQ&list=PLC5F5D57E843B310B 2. מבוא לפיסיקה מודרנית - אונ' בר אילן - חמש ההרצאות הראשונות עוסקות בתורת היחסות הפרטית. דורש ידע בסיסי בחשבון דיפרנציאלי ובוקטורים (רמה תיכונית). https://www.youtube.com/watch?v=W8wlwN3qmr0&list=PLvONfxPasj2gR0_KspOcJSKCsBDHQD3WD 3. אם אתה באמת אוטו-דידקט - זה הקורס הטוב ביותר בעברית (למעשה הקורס היחיד) ליחסות כללית. למרות שהוא מלמד את המתמטיקה הדרושה (טנזורים וגיאומטריה דיפרנציאלית) - הוא מאתגר ולא פשוט. https://www.youtube.com/watch?v=cTPTAf0WBkM&list=PLvONfxPasj2jCfbUSOI3ysjSdT2K6fh-A &nbsp אז קדימה - אם אתה אוטו-דידקט שרוצה ללמוד ולהעמיק ולא להסתפק בסרטונים ממקור מפוקפק ביוטיוב או בחברים שלא יודעים מהחיים שלהם - הנה. תתחיל. &nbsp אני מוכן לעזור לך בכל שאלה שתעלה במסגרת הלימוד של הקורסים האלה. &nbsp בהצלחה !

תשובה לקולומין.

אתה עושה צחוק מעצמך. אנא חדל מכל התכתבות עתידית איתי. מביא לי הרצאות על תורת היחסות הפרטית עלאק...תכף תסביר לי איך האור נע בחלל דרך האתר (aether).

קולומין

New member
אין לך מושג בתורת היחסות הפרטית.

ולא בפיסיקה בכלל (לא מתקדמת ולא בסיסית). &nbsp תשמע, הבורות שלך מדהימה אבל מה שמדהים עוד יותר זה חוסר המודעות המוחלט שלך. אני לא כותב לך. אתה מקרה אבוד של בור חסר תקנה. אני כותב לטובת אחרים שמגיעים לפורום הזה ועלולים חלילה לחשוב שאתה יודע על מה אתה מדבר.

למעלה