אני צריך אנימטור מתנדב לקליפ!!!

sha22

New member
אני צריך אנימטור מתנדב לקליפ!!!

שלום, אני אומן יוצר מוסיקת "האוס", ואני רוצה לשלוח שיר שלי לערוץ 24. אז אני צריך קליפ. אין לי תקציבים... אז אני מחפש, מישהו/מישהי שמוכן להתנדב ליצירת קליפ באנימציה ממוחשבת. תודה מראש! אפשר ליצור קשר בטלפון: 0528-933454 או במייל: [email protected] גם אם אתם לא בטוחים, שווה לנסות!!!
 

my bubbles

New member
אני מצטער, לא יכול להתאפק

תאר לך, שאנימטור בא אליך ואומר לך שהוא צריך ממך שיר כדי לעשות לו אנימציה כי הוא רוצה לשלוח את זה לתחרות אנימציה, או לסידרת אנימציה בערוץ הופ. והוא אומר לך שאין לו תקציבים. אני בספק גדול מאוד אם תסכים. ואגב אם כן אז אני צריך שיר לפרוייקט סיום בבצלאל שאני עושה. אם לא אכפת לך. ובחזרה לרצינות, אני יודע שיכולים להיות כאלה שמסכימים להתנדב וגם לי יצא להתנדב בעבר. אבל אני חושב שהגיע הזמן שכולם יבינו שמשלמים על עבודה ויהי מה. גם אם זה לא הרבה כסף. אין עבודה בחינם.
 

sha22

New member
MY BUBBLES תראה, אני לא סטודנט...

אבל אני יודע בדיוק איזה קשה לסטודנט, לפחות ברמת התקציב! לי קשה ברמת התקציב, מסיבות אחרות! (עדיין לא סטודנט, בן 21) אבל, בתור אנשים מחוסרי תקציב, אני לא רואה סיבה שלא ננסה לעזור אחד לשני! אנחנו (אני, אתה, ועוד רבים וטובים) נמצאים בעמדה כזאת שצריך לתת אחד לשני "פושים" ויד לעזרה. רק ככה נוכל להתחיל. ואם אתה אומר שיותר קל להשיג תקציב, אז מצבך שונה משלי. (דרך אגב, כמה זה לא הרבה כסף? -אולי זה כן תקציב שאני יכול להשיג?) חוץ מזה, אם אתה צריך סאונד לפרוייקט גמר שלך, אני חושב שכדאי לנסות, זה נשמע מעניין, וכן, אם אני יוכל לעזור לך, אז למה לא?! (בתקווה שאני יכול לספק ת'סחורה שאתה רוצה!) שלח לי במייל קצת רקע על פרוייקט הגמר שלך, ומה היתה רוצה בסאונד של הפרוייקט. ואשמח לבדוק אם אוכל לעזור לך! ציטוט : "אבל אני חושב שהגיע הזמן שכולם יבינו שמשלמים על עבודה ויהי מה. גם אם זה לא הרבה כסף. אין עבודה בחינם." אני מסכים איתך, חלקית. זה נכון שהעבודה של כולנו שווה כסף, ולא עובדים בחינם. אבל לפעמים צריך לעזור אחד לשני... אין לי כסף, ואין לי מה להפסיד ב"לבקש עזרה", ואם הגעתי למצב זה, כנראה שמצבי התקציבי באמת לא משהו מזהיר. נשאר לי רק לנסות את מזלי, ואם יתמזל מזלי, אז אולי אנשים יכירו את המוסיקה שלי...
 

Milky Eyed Jim

New member
תראה .. הבעיה היא אחרת

משום מה אנימציה קיבלה תדמית של פתרון זול ומהיר כשאין תקציב לפרסומות , קליפים וכיוצא בזה בגלל העובדה שהיום לכל אדם בעל מחשב אישי יש את היכולת התיאורטית לבצע . בפועל , הסיפור הוא שונה לחלוטין , בטח ובטח אנימציה תלת מימדית . נניח והיית רוצה להשתמש בשירותיה של דוגמנית מפורסמת לקליפ שלך , היית פונה למשרד ההפקות או לסוכן שלה ואלה היו דורשים סכום כסף נכבד מאד עבור שירותיה , מאחר ואין לך תקציב מן הסתם היית תולה מודעות זירוקס בגינת שינקין והיית מסתפק בכמה נערות בנות 16 שרוצות להיות בטלויזיה . אנימציה = דוגמנית מפורסמת וזו המשוואה שצריכה לעמוד לנגד עיניך . אם אתה מעוניין לצלם קליפ בשביל לקדם את המוזיקה שלך סביר להניח שתוכל למצוא מזור בסיפור מסגרת מוצלח , מצלמת וידאו דיגיטלית ותכנת עריכה . אני מבין את גישת ה" יד רוחצת יד " שאתה דבק בה אבל אתה צריך להבין שכמות הזמן שתצרוך עשיית קליפ אנימציה , שיהיה בר שידור בערוץ 24 לא יכולה לאפשר לאנימטור לעבוד על בוטנים ורוח טובה , כי צריך לשלם שכר דירה והנושים הקווקזים כבר מחכים בסובארו הירוקה מתחת לבניין . מאידך , תמיד תוכל לתלות מודעות בבתי ספר לאנימציה ולקוות לדוג סטודנטים שמתחברים למוזיקה שלך ומוכנים ליצור את הקליפ כפרוייקט בית ספרי .
 
מותר להביע דעה קצת שונה...?

אני, בתור קוראת קבועה פה בפורום, נתקלת שוב ושוב באותן תגובות מאוד לא אדיבות מצד חברים לפורום. קודם כל אני חייבת להגיד שאתם צודקים במאה אחוז. אני יודעת שרוב חברי הפורום הפעילים הם אנשים מקצועיים שעוסקים בתחום לפרנסתם. עבודה שלהם/כם שווה כסף. להם באופן ספציפי אין צורך בהתנסות, ולא בחשיפה, עבודה מסוג כזה לא תאתגר אותם וכו' וכו'. אבל הנה בא גם הצד שני: תקחו בחשבון שיש פה מפעם לפעם גם אנשים אחרים - נניח סטודנטים... או אנשים שרוצים לצאת לדרך אבל אין להם שום עבודה שלמה שהם יכולים להציג... אתם מתנהגים כאילו מישהו נכנס לסלון שלכם לבקש נדבות. שכחתם שזה פורום בנושא אנימציה, שאמור להיות פתוח לכל דכפין. למה לתלות מודעות בבתי ספר או בגינת שנקין? פה זה לא לוח מודעות מספיק טוב?! מאוד צורמת ההשוואה בין הפורום לסוכנות דוגמניות או משרד הפקות. ביחייאת ראבאק... זה פורום!!! לא כל מי שנמצא פה הוא "דוגמנית על". יש כאן גם "נערות בנות 16" שישמחו על ההזדמנות להחשף או להתאתגר במשהו חדש שיתרום להן. אני חושבת שזה נפלא שיש אופציות לשיתוף פעולה ומי שמעקם פרצוף, סימן שההודעה לא פונה אליו. אז על מה הצחוק והלעג השחצני הזה ועל מה הכעס הזה? לכל הכועסים למיניהם, אני חושבת שקצת שכחתם את עצמכם ואת מהות המקום הזה (ותקן אותי ניר אם אני טועה...). אמנם תפסתם מקום נכבד פה בפורום, וללא ספק הוא איכותי ומעניין רק בזכותכם. אבל בבקשה תזכרו שיש פה גם אחרים. אף אחד לא פנה אליך אישית ובקש ממך טובה. תנסו לחשוב איך זה מרגיש בעיני מי שהודעה כזו היא כן רלוונטית... עם תגובות שחצניות שכאלה אתם מבטלים את קיומם של אחרים, "ירוקים" יותר. הייתם מאמינים שיש ב"סלון שלכם" גם כאילה? אל תקפצו כמו תיישים על הודעות שלא מיועדות אליכם. ותסלחו לי מכובדיי, עם כל ההערכה שלי אלכם, ולפורום המשובח הזה, הייתי חייבת להגיב. - בשמי ובשם כל ה"ירוקים" והשאפתנים, שבעודכם נובחים או מנפחים חזה, שכחתם מקיומם.
 

Milky Eyed Jim

New member
לפורמייקה

לא היה בהודעתי שמץ מהשחצנות שאת מתארת , נסיון ( מקומם כנראה ) להמשיל את תחושתי לגבי היחס הלא הוגן בעיני לאנימטורים בארץ . במאמר מוסגר אוסיף שמשל הדוגמנית = אנימציה לא התייחס כלל וכלל לפורום הזה אלא על אנימציה כמדיום יצירתי , כאומנות ואין זה משנה אם את עוסקת בו כתחביב , מקצוע או תרפייה לשעות הפנאי . האם זה היה מקומם פחות אם הייתי משווה את האנימציה למקצוע מכובד כצילום ? תגובתי למוזיקאי לא נבעה לרגע מלעג אלא מתוך אקט הסברתי גרידא . ואם תנסי לשים בצד את התחושות הצורמות שבאו מתוך הודעות לגלגניות שנכתבו כאן בעבר תוכלי להבין שאני בעיקר פונה אליך ואל כל ה" ירוקים " השאפתנים . " אני אעשה כמה עבודות בחינם ואתקע את רגלי במפתן הדלת " , כולנו היינו שם , אבל אני אומר : לא . אין שום סיבה שאדם מוכשר לא יקבל שכר על עמלו גם אם הוא " ירוק " , לכולנו יש ביקורת עצמית (אם היא לא מפותחת , תמיד יש את הפורום לקבלת דיעה ) והתמחור צריך לבוא על פיה . כשם ששחקן כדורגל צעיר שמוגדר כעילוי מקבל את שכרו בהתאם כך גם אנימטור צעיר וכשרוני . השינוי מתחיל כאן , בפורום , בקמפוס ואני פונה לכל הסטודנטים ( טכנית , אני עדיין סטודנט ) וליוצרים בתחילת דרכם להתנער מגישת ה " אני רוצה להיות בטלויזיה " ולהתייחס לעצמכם כאנשי מקצוע לכל דבר , השינוי בגישה בסופו של דבר ( אני מקווה מאד ) יביא לשינוי בהתייחסות כלפי האומנות הזו והאנשים שמרכיבים אותה .
 
כל דבר לגופו

אתה צודק רק ב50%. אבל לא'משנה. כבר אמרתי את כל מה שהיה לי (אגב, לא היתה כוונה אישית אליך בהודעה למרות ההתייחסות הספציפית לתכנים שלך). אני רק אשאל שאלה אחת: מוסיקאי הוא לא אדם מוכשר שזכאי לשכר על עמלו??? מוסיקאים ואנימטורים בראשית דרכם יכולים לחבור יחד לעבודה משותפת. זה נותן את המוזיקה, הלחן, הביצוע, וההוא נותן אנימציה. כשאנימטורים משקיעים זמן על פרוייקטים אישיים שאין שכר בצידם כמו סרטוני אנימציה למיניהם, טסטים או קטעים למועדון עשר השניות זה בסדר גמור, אבל לעשות את זה כך שהרווח יהיה גם עבור אדם נוסף זה כבר לא בא בחשבון? חשבת על זה שכמו שאתה "נותן לו" אנימציה, הוא "נותן לך" שיר? עבודה של מוסיקאי לא נחותה מזו של אנימטור. ואם יצירה שווה כסף, אז יצירה תמורת יצירה זה עסק מאוזן למדי (($_$)). שוב אני אומרת, יש הרבה בדברים שלך אבל כל דבר לגופו. ומה שלא מתאים לך, יכול להתאים מאוד למישהו אחר. כל מה שניסיתי להגיד הוא, שמי שמקוממת אותו ההצעה, סימן שהיא לא מיועדת לו. אגב, תמצא לי מי שיהיה מוכן לשלם כסף לאיש ירוק, כי תאורטית זה נשמע כמו ראשית עידן האוטופיה. אולי אתה רואה דברים נסתרים מעיניי.
 

Milky Eyed Jim

New member
אכן כל מקרה לגופו

ואכן כולם זכאים לשכר עבור עמלם , מן הסתם מה שכתבתי על אנימטורים תקף לכל יוצר שהוא , אני לא מכיר את תהליך היצירה המוזיקלית מקרוב כי מעולם לא כתבתי והלחנתי שיר ולכן אני מתייחס לאנימציה בלבד . טענותיי נובעות מתוך הכרות מרה , בין אם אישית או מסיפורי זוועות של קולגות לגבי הצעות כדוגמת : " שמע יש לי אחלה פרוייקט , משהו קטן , 3-5 דקות , אבל רק שתדע מראש שאין לי תקציב ,אבל יש בזה המון חשיפה ואני מכיר מלא אנשים ואני יכול להשיג מלא עבודות " . גם בתור " ירוקה " את צריכה לעשות את החישוב הבסיסי שהבנאדם או שלא מבין את הזמן שיקח להפיק פרוייקט כזה , או לחליפין הוא מכוון על איכות ירודה מאד של אנימציה .וכאן צריכה להישאל השאלה הראשונה , האם הפרוייקט יקדם אותי מקצועית גם אם אני לא מרויחה עליו כסף ? האם זה משהו שאני אתגאה לשים בתיק העבודות ? לצערי , ברוב המקרים שמדובר בפרוייקטים מסוג זה , התשובה היא לא . ( אני מבצע בכוונה הכללה גסה ) . ובהקשר ל- " תמצא לי מישהו שמוכן לשלם לאיש ירוק " . יקירתי , ירוק זה צבע שרואים רק מבפנים ,מי שיקח את שירותיך יעשה זאת על סמך תיק העבודות שלך , אם לא תהי טובה מספיק לצרכיו לא יעזרו לך 10 שנות נסיון בתחום . מאידך , אם תראי שואוריל מרשים וברזומה שלך יהיה כתוב שהרגע יצאת ממוסד אקדמי , זה יהיה פתח עסקי מבחינתו לשכור את שירותיך במחיר נמוך בגלל שאת " חסרת נסיון " . וכאן מגיע השלב שסטודנטים ו " ירוקים " נופלים בו לרוב ובדיוק על זה אני מדבר , אם אתה יודע שאתה מוכשר מספיק בכדי לנפק מוצר על הצד הטוב ביותר לאותו לקוח , אין שום סיבה בעולם שתעבוד עבור בוטנים .
 
יופי. התקדמנו קצת.

נלך עוד צעד קטן: איש ירוק שרוצה שיקחו אותו על סמך תיק עבודות, צריך ליצור אחד כזה? לא לכולם יש תיק מספק מתקופת הלימודים (עד כמה וכמה כשהרבה אנימטורים מוכשרים יושבים בבית ומחכים בתור). אם תיק עבודות מכובד הוא כרטיס הכניסה שלי, כדאי להשקיע בו בחריצות ואהבה, כי הוא לא יעשה מעצמו, בטח ובטח שלא יבוא ספונסר שיממן את העשייה הזו. ת'שמע, שולחת לך לחיצת יד. בגדול אני איתך. בקטן אני מוצאת סדקים. לא'משנה. הבנו שנינו. יום טוף!
 

domnin

New member
נושים קווקזים בסובארו ירוקה?

לא אמין לגמרי! בוולו אורגינל או מינימום בהונדה!
 
בהחלט לא אמין

מה גם שכמדומני אף חברה יפנית לא מוכרת מכוניות בצבע ירוק. אם ירוק אז או מרצדס או וולוו
 

my bubbles

New member
אנחנו רוצים להיות מקצוענים

כולנו עובדים בתחום היצירה למען קהל, חלקנו טובים בדבר אחד חלקנו בדבר אחר, יש איזושהי מכשלה במיוחד בארץ שמקשה מאוד על תמכור יצירות. כל יוצר צעיר לא יודע כמה הוא אמור לדרוש על העבודה שלו. אין לו מושג איך מתמכרים. "מה, זה משהוא שאני נורא נהנה לעשות אותו, אז אני אבקש כסף?". המכשלה נובעת בעיקר מהעובדה שיצירה היא לא דבר בטוח כמוצר, ולכן אני לא מנסה להשוות את זה למקצועות אחרים שמספקים מוצר וקל לתמכר אותו, ואני אומר במיוחד בארץ כי יצירה בארץ אפילו לא מוערכת כראוי וזה מוסיף על הקושי שבתמכור. אני אישית, אוהב את הקסם הזה שבחוסר יכולת תמכור, כי זה כאילו נותן ערך נוסף לכישרון ולשאיפה ולא רק לניסיון. אבל זה רק אומר שאנחנו כיוצרים חייבים להיות עם היד על הדופק ולנסות בכל מחיר לתמכר. נכון הבקשה שלך לא הייתה מיועדת לי, אבל היא לא נועדה לי לא בגלל שאני לא יוצר מתחיל או "ירוק". היא לא נועדה לי כי אני חושב מקצוענות. ואני חושב שהבקשה/הצעה שלך פוגעת במקצוע ובתרבות כולה, כי לדעתי כולם צריכים לחשוב מקצוענות. בנוסף אני חושב שהבקשה שלך פוגעת גם בך, ואני אפרט: כשאתה מבקש אנימציה בחינם מיוצר, אתה מתפשר מראש על איכות, שנובעת מחוסר כמות זמן עבודה, כי אף אחד לא יכול למשוך תקופת אנימציה איכותית לאורך זמן בלי תקציב. יוצא, שהצופה התמים, מעביר לערוץ 24 ולא נהנה מהצפייה. ובעקבות זה לא נהנה מתרבות האנימציה בארץ כי היא נעשתה בצורה חפוזה או בידיי מי שהאיכות שלו באנימציה ירודה מספיק בשביל לנסות לרכב על הגל של ההצלחה שלך. ובנוסף השיר שלך לא מגיע לצופה וכל הערוץ מדשדש לשרוד. אני אומר די. בוא נעלה את היוקרה לתחום היצירה. זה יעלה את המוטיבציה לעשייה ואת בעלי השאיפה, הכישרון והניסיון זה ידחוף קדימה. חסרי ניסיון ילמדו איך לתמכר מוצר, ולשאלתך מעט כסף זה בדיוק עמק השווה בינך לבין היוצר ששכרת. אני יודע שיש אנימטורים או יוצרים שכביכול עושים אנימציה לתרגול בזמנם החופשי, אז למה לא לעשות למען מישהו אחר?, בגלל שאת האנימציה לתרגול הם חייבים לעשות באופן ספציפי כדי לקדם את האיכות שלהם ו/או את תיק העבודות שלהם, בדרך הזו הם לא מוגבלים בזמן איכות, כי זה זמנם החופשי, כלומר הם לא מוגבלים בדד ליין, והם לא מוגבלים ברעיון של מישהו אחר. אני אומר את כל זה כי אני רואה המון "עסקנים" בשוק היצירה שלומדים מהר מאוד איך לרכב על הגב של כולנו כיוצרים. אנחנו, חייבים להיות מוכנים כמה שיותר כשאנחנו יוצאים אל השוק. ואנחנו חייבים לתרגל וללמוד את זה עוד בשלב "הירוק" שלנו. אני לא מציע פה אוטופיה, אני מציע צורת הסתכלות כזו שתלמד אותנו לכל אורך הדרך למקצוענות. באשר לעבודת צוות "חינמית" כדי לקדם ולשתף יכולות זה משהו אחר, אבל זו עבודה שבה לכל אחד מהגורמים יש את השיקול שלו לגבי היצירה כולה, והחיסרון הוא שכל אחד מהגורמים יכול לנשור מתי שבא לו או להשקיע כמה שבא לו. אם אתה חושב שיש לך מה להציע כיוצר, ואני אומר את זה לכל יוצר, אז תדרוש יותר כסף (ולא צריך לפחד מהמילה כסף), אתה תתפלא לגלות שזה שעומד מולך רוכש לך יותר כבוד ורצינות. ואם לא, הוא ניסה לנצל אותך. השאלה היא לאן אתה שואף ומה אתה שווה באמת. ימים ותימכורים יגידו לך ולסובבים אותך. בהצלחה :>)
 

GIGO

New member
מה זה, דיון מעניין ואינטיליגנטי

בפורום אנימציה?! :) קראתי בעיון,התלבטתי קצת ובשורה התחתונה אני חושב שאני מסכים עם הנקודות שהעלו BUBBLES ו-JIM. בייחוד נראה לי משכנע ש"בוא תעשה לי אנימציה שתשרת את השיר שכתבתי כבר" לא שווה ערך ל"בוא נעשה יחד פרוייקט, אני אעשה את המוסיקה ואתה את האנימציה, ונדאג יחד ששני הדברים יתחברו יפה וישרתו זה את זה".
 

Milky Eyed Jim

New member
נו באמת גוגו ...

עכשיו אין לי ברירה אלא להוריד את הרמה ....אתה שותה סלטי פירות בבארים ומגדל תכונות אופי נשיות אחרי זה ... ( בכל זאת פורום PG )
 
למעלה