אני פותחת את הערב של יום שני?

mimor2

New member
איזה ערב מרגש היה לי היום. מהול בעצב ושמחה.

היום סבתא שלי בת 89. היא מרגישה כ"כ לא טוב. לא ראינו אותה כבר המון זמן כי היא אמרה שקשה לה ואין לה כוח אפילו לחייך. שבוע שעבר אמרתי לה שליום ההולדת שלה אנחנו נבוא. כי בין אם נבוא ובין אם לא - קשה לה. אז לפחות שיהיה לה גם קצת שמחה... אז אחה"צ נסעתי עם הגדולה לאיזו פעילות שלה. הורדתי אותה שם והלכתי לקנות לסבתא שלי פרחים, ואז חשבתי שיהיה ממש יפה אם כל ילד יכנס עם מתנה קטנה. אז קניתי בנוסף לזר פרחים, ורד אחד אדום כהה מדהים, שוקולד ובלון הליום בצורת לב. התקשרתי לאמא שלי, אמרתי לה שכשהיא מגיעה שתגיד לי לפני שהיא עולה - אני אקח את הבן והקטנה כדי שניכנס כולנו (אני והילדים) יחד. לקחתי אותם והלכנו לאסוף את הגדולה ואז באנו לסבתא שלי. אמא שלי פתחה את הדלת ואז הם נכנסו כל אחד בתורו. בהתחלה הגדולה נכנסה, עם הורד האחד. נתנה לה חיבוק, נשיקה, בירכה אותה ביום הולדת שמח והקריאה לה את הברכה שהיא הכינה לה. סבתא שלי כ"כ התרגשה, וחשבה שרק הגדולה הגיעה. ואז הבן נכנס, עם הבלון. אותו סיפור (חיבוק, נשיקה, מזל טוב...) ואז הקטנה נכנסה, עם השוקולד. כנ"ל. ואז אני נכנסתי, עם זר ענקי מהמם ביופיו. היא פשוט התחילה לבכות מרוב התרגשות, וראו עליה שקשה לה לנשום, אבל היא מנסה לשדר "עסקים כרגיל", אז היא ניסתה לחייך, אבל המבט המבוהל שלה אמר הכל - היא פשוט לא הצליחה לנשום! לקח לה כמה דקות לחזור לעצמה. הזמנו פיצות וגלידה. אמא שלי הביאה עוגות. ואחרי שגמרנו את הפיצות, הכנתי לה צלחת עם חתיכת עוגת גבינה, חתיכת עוגת פרג, תותים וגלידה. נעצתי זיקוק בעוגה וככה באתי אליה עם הילדים לסלון ושרנו לה "היום יום הולדת...." - שוב היא התחילה לבכות... זה היה כ"כ מרגש. ויחד עם זאת - לא יכולתי שלא לחשוב שיכול להיות שזו הפעם האחרונה שאני חוגגת לסבתא שלי יום הולדת. אני כותבת את זה ונחנקת מהדמעות. אני כ"כ אוהבת אותה. היא האדם הכי יקר לי עלי אדמות. אני שמחה שהצלחתי לרגש אותה כ"כ היום. זה היה חשוב. מאחלת לכולכן בריאות, אושר והנאה מהחיים! זה מה שחשוב בסופו של דבר.
 

גואה4

New member
וואו מימור, איזה מרגש!

עם קצת מחשבה וקצת השקעה נשמע שעשית לסבתא שלך את היום! כל כך קל לנו לשכוח את הימי הולדת האלה ויש כל כך הרבה תירוצים (מוצדקים, מוצדקים לגמרי) ואת הצלחת לשים הכל בצד ולחגוג לסבתא שלך כמו שמגיע לה, פשוט נכדה נהדרת.
 

mimor2

New member
הקטע שזה היה ספונטני לגמרי!

כאילו - ידענו שאנחנו באים (אמא שלי, אני והילדים). וידענו שאני אחראית על הפרחים ואמא שלי על העוגות. אבל כשעמדתי שם בחנות הפרחים פתאום רציתי שכל ילד יביא לה משהו. וכשעלינו במדרגות, פתאום רציתי שיהיה לה את הזמן איכות עם כל ילד בנפרד, ולא שהקטנה ישר תגנוב את ההצגה לגדולים. וכשהוצאתי את העוגות - פתאום התחשק לי לתקוע לה זיקוק על העוגה... בקיצור - שום דבר לא היה מתוכנן, וזה יצא כ"כ יפה ומרגש. עכשיו דיברתי איתה - היא אמרה שהיא עדיין לא קמה מהכורסא שלה מרוב שהיא נרגשת עדיין. הודתה לי בלי סוף על יום מדהים. אמרה שבחיים היא לא חשבה שיהיה לה יום הולדת כזה. מרגש. אין מה לומר.
 
וואוו

מאחלת לכם עוד הרבה שנים טובות ובריאות לחגוג עם סבתא שלך. השיעור בכיבוד הורים שאת עושה לילדים שלך הוא מדהים.
 

mimor2

New member
אמן! ../images/Emo57.gif

אבל היא כ"כ סובלת. וכ"כ נמאס לה. וכל פעם היא שואלת למההיא צריכה להמשיך ולסבול. הקטע המצחיק הוא שאתמול אמרתי לקטנה שהיום יש לסבתא יום הולדת. אז היא שאלה "בת כמה היא?" אז עניתי לה "כמה את חושבת?" והיא בלי לחשוב יותר מידי ענתה "חמישים!" סבתא שלי אהבה את הרעיון...
אח"כ אמרתי לה שהיא תהיה בת 89. אז היא אומרת לי "וואו! היא ממש זקנה!!!" ואז הבן אמר שכשהוא יהיה בן 18 היא תהיה בת 100. אז הקטנה אמרה לו "וכשאני אהיה בת 12, היא תהיה בת אינסוף!" היום כשהיינו אצלה, אז הבן שוב אמר שכשהוא יהיה בן 18 היא תהיה בת 100, אז הקטנה בלי לחשוב יותר מידי אמרה לו "כשהיא תהיה בת 100, היא תהיה מתה!" אז הוא ענה לה "מה פתאום! היא תחיה עד 120!"
אין על הילדים האלה! פשוט אין!
 

הגופן

New member
סליחה שאני לא זוכרת (נורא מבלבל כאן..) ../images/Emo9.gif

אבל בת כמה הקטנה?? (עם הבן עשיתי חישוב אבל לחשב "אין סוף" קצת קשה..) כי זה ממש מזכיר לי קטע שהיה עם הגדול שלי, לפני שנתיים שסבתא שלי נפטרה וסיפרתי לו, הוא שאל אותי בת כמה היא הייתה ועניתי שבת 84 אז הוא הסתכל עליי בפליאה ואמר "אבל זה פחות ממאה ועשרים"
היה לו ברור שאם שרים עד מאה ועשרים שנה אז גם מגיעים לזה.. ככה בקלות ובלי מאמץ.. והיה נראה לא ממש לא פייר שהיא לא הגיע לשם... ותמיד בשביל הסבא/סבתא זה סוג של "קללה" ה-עד מאה ועשרים.. במיוחד כשסובלים
סבתא רבא שלי היתה אומרת שזה מרגיש לה שההוא שם למעלה שכח שהיא פה בכלל, מרוב שהוא הוריד אותה מזמן.. ולכן לא בא
ושוב - מתפללת לשנים *יפות*!!! בהדגשה. כי סתם שנים של סבל זה לא פייר...
 

mimor2

New member
מתוק הבן שלך!

אצלי הגילאים הם בת 11, בן 8 ובת 5. ואכן ה-120 זו קללה עבורה. היא תמיד היתה מתקנת כשהיינו מברכים עד 120 ומבקשת "לא! לא כל כך הרבה! בשביל מה???" כמה אני התפללתי לשנים יפות. אבל הוא שם למעלה לא רוצה להקשיב כנראה. סבתא שלי עברה בחייה כ"כ הרבה סבל. באמת שלא מגיע לה להמשיך לסבול כמו שהיא סובלת עכשיו. ניצולת שואה, שאיבדה את כל משפחתה. התחתנה עם גבר מדהים, והתאלמנה בגיל 45 (הוא נפטר מסרטן). הכירה גבר מדהים לא פחות כשהיתה בת 60, והוא נפטר אחרי 20 שנות זוגיות מופלאה איתה ושוב היא נשארה לבד. ועכשיו היא כ"כ סובלת. בריאותית. וזה כואב לראות אותה. כ"כ מנסה לשמור על המראה, מטפחת את עצמה. למרות שלא מסוגלת לזוז כמעט, היא מקפידה ללכת למספרה - שהשיער יראה יפה...
היא באמת לא יוצאת מהבית אלא אם זה למספרה או לקופ"ח... אישה אצילית. באמת. לא מגיע לה לסבול כ"כ.
 
:(

לכן אמרתי בבריאות. כ"כ קשה לראות אותם סובלים. אתה כבר לא יודע למה לקוות. חמודים הילדים. גדלה הבת שלך. הגיעה לשלב ה"אין סוף" :) וסתם שאלה - הם הנינים היחידים?
 

mimor2

New member
יש נינה אחת מצד אח שלי

אבל אין לנו קשר איתם.
סיפור ארוך... ואין לי חשק בכלל להיכנס לזה. ואכן - בריאות. זה מה שחשוב. כל השאר זה דברים קטנים... בריאות בריאות ובריאות!
 

יוליה323

New member
מימור, את מדהימה!

מה שעשית בשביל סבתא שלך היום, ראוי להערצה. זה בכלל לא מובן מאליו. נשמע שהיה מרגש, משחמ ומחמם את הלב. וזכית שיש לך סבתא...
 

mimor2

New member
אכן זכיתי. ../images/Emo140.gif

סבתא שלי העניקה לי כל השנים את הביטחון והחום שכל ילד זקוק לו. היא היתה העמוד התומך שלי. מה שעשיתי היום זה המינימום המגיע לה. היא אישה מדהימה ואני מעריצה אותה!
 

הגופן

New member
כמו שכתבת - זה מה שחשוב!!

וכל הכבוד לך שידעת להראות ולהרגיש ולפרגן את זה! סבתא נשמעת אישה מיוחדת במינה. וכנראה שעבר בגנים!! מתפללת שתהיינה לך עוד שנים יפות איתה..
 

יעלבז

New member
אוף מימור, למה לא הזהרת מראש...

שמדובר בקטע סוחט דמעות
כמה מרגש, אתם פשוט מקסימים!!!! אין יום שאני לא מתגעגעת לסבתי ז"ל, שהיתה אישה מיוחדת ויקרה במינה אין שבוע שאני לא מבקרת את סבתי השנייה (שתחייה עד 120) מבינה את האהבה והקשר המיוחד ומזדהה מעומק ליבי מאחלת לסבתך הרבה בריאות ואושר ממשפחתה המדהימה
 
למעלה