אני פונה אליכם כי אני באמת כבר ממש מבולבל

lalalako

New member
אני פונה אליכם כי אני באמת כבר ממש מבולבל

שלום

התחלתי להתאמן בחדר כושר - אני עושה אימוני כוח לפיתוח מסת השריר.
כרגע אני מתאמן 3 פעמים בשבוע - יום כן ויום לא.
רצתי לדעת אם כדאי לי גם להגיע "בימי המנוחה" לפעילות אירובית? ואם כן של כמה זמן?
או שאני פשוט יכול לעשות מיד אחרי האימון? ואם כן גם כמה זמן?
זה פשוט שהבנתי ממקורות שונים (לאו דווקא אמינים) שלא כדאי לעשות פעילות אירובית במהלך אימונים להעלאת המסה, כי זה עושה איזה שקר כלשהו חחח

לכן אני מבולבל
אז כן או לא? זה פשוט שיש לי המון זמן פנוי ובא לי לנצל אותו :p

בנוסף לכך, בקשר לתזונה - זה נראה כאילו יש כל כך הרבה כללים שאתה צריך ללכת על פיהם בכדי להגיע לתוצאות - כ"כ הרבה עד כדי כך שזה מוציא מעט מהכיף בסתם להתאמן בחדר כושר.
האם אני יכול לאכול כפי שאני מוציא לנכון ועדיין להגיע לתוצאות טובות? זאת אומרת, לאכול חלבון/פחמימות (כמו שנדרש) ללא באמת החישוב הכמותי והתורה העצומה שעומדת מאחורי זה?
או שכדאי לי ללכת לתזונאי?

ממש תודה רבה לכם, מצטער על החפירה האיומה

jonifilo

New member
זה נכון שאירובי פוגע מעט במטרה של להעלות מסה

אך לדעתי לא כדאי לוותר עליו לגמרי
הייתי מוסיף באזור ה100 דקות שבועיות לטובת הסיבולת לב ריאה חלק אותם איך שתרצה מבחינת ימים.
כמובן שצריך לתמוך את השריפת קלוריות ביותר אוכל.

כדי להעלות מסת שריר, התזונה היא מרכיב מאוד מאוד חשוב ,וחשוב להיות במאזן קלוריות חיובי מדוד כדי להגיע למטרה נכון ומבלי להעלות יותר מדי שומן.
חשוב להקפיד על מספיק חלבון כדי להגיע למטרה זו.

אם קשה לך להשיג את האינפורמצייה לבד מהאינטרנט ,כדאי מאוד להתייעץ עם תזונאי ספורט.
כדי ללמוד לבד מומלץ להתחיל מהמאמר הזה.

http://www.kilogram.co.il/74/המדריך-השלם-להעלאה-במסת-השריר/

lalalako

New member
ממש תודה רבה לך! :))

אז לפי מה שהבנתי מהכתבה, אליי להעלות ב500 קלוריות ליום בנוסף למה שהגוף שלי בד"כ צורך בכל יום, גם בימים ללא אימון.
ולצרוך 2 גרם חלבונים על כל קילו שלי. זה 130 גרם חלבונים ביום - וואוו זה מלא! אני לא כזה אכלן, כך שאני מאמין שתהיה לי בעיה עם זה.

ומה הכוונה ב"לתמוך את השריפת קלוריות ביותר אוכל"? כאילו לאכול בחזרה את הקלוריות ששרפתי במהלך האימון בנוסף למה שאני אמור כבר לאכול?

אגב, אם אני עושה אימון ארובי, זה משנה אם אני עושה הליכון או קרוסר - זה פשוט שאני ממש שונא הליכון... או שעדיף לי לשלב את שניהם באימון?

שוב ממש תודה! ושוב, סליחה על החפירה

jonifilo

New member
התשובה לשאלתך היא כן

ואני לא הייתי קופץ ישר ל500 קלוריות מעל התחזוקה אלא מתחיל עם 300
רואה איך הגוף מגיב ואת קצב העלייה ואז מעלה ל400 ,500 וכך הלאה...

קודם חשוב לדעת מה המטרה שלך?

א.) להראות יותר טוב
ב). לשפר את הכושר והבריאות
ג) א + ב

למעלה