אני פוליצסטית, וגם יש לי כמה שאלות:

אופה3

New member
אני פוליצסטית, וגם יש לי כמה שאלות:

עליי גהנום קטן, אז ככה הייתי היום בu.s היום השלישי לווסת, גילו לי , ככה: שחלה ימנית: 23*33 שחלה תקינה, נצפו הרבה זקיקים קטנים. שחלה שמאלית" 43*25 שחלה תקינה נצפו הרבה זקיקים בגודל עד 6 "מ מימידי הרחם 29*27*55 , הרחם בגודל ומרקם ומבנה תקינים, עובי הרירית 4 מ"מ, ורשום גם רירית הומוגנית. לא נצפה נוזל בדולגס. אז הלכתי לרופא, והוא אמר לי ברור, את פוליצסטית צריך להתחיל זריקות בזהירות רבה,. אז קיבלתי שוב פעם מרשם למטרודין, הוא התחיל עם שתיים, ואני אמרתי לו ששתיים ממש לא מזיזות לי, וביקשתי גם שלא יתן לי מונגון כמו שהוא רצה, כי זה מאוד שורף לי.והוא הסכים. ואז שאלתי אותו אם אני יכולה להזריק לבטן והוא אמר שעדיף שלא, אלא לשריר שיספג יותר מהר, ואז בעלי שאל אותו אם הוא מזריק לי האם יכול להיות לי נזק, אז הרופא אמר שלא, וככה בעלולי מוכן ללמוד להזריק לי, לפחות נחסוך את הריצות לרמת מרפא בשישבת. ולבסוף, הרופא אמר לי ללכת לu.s. ביום 3/7ו , אני מתקשרת למכון ברעננה, והפקידה אומרת לי שאין באותו יום אולטרא לזקיקים, אני שואלת אותה מה לעשות והיא אומרת לי להתקשר למכבי ללא הפסקה, שם הפנו אותי לפ"ת, ושם גם לא מבצעים את הבדיקה הזאת, ושוב פעם טלפון למכבי, ושוב פעם למכונים, ברמת גן, בני ברק, ושוב פעם בני ברק, ושוב פעם פתח תקווה, בקיצור שעה של טלפונים מורתי עצבים ושערות. אז בשכלי התקשרתי שוב פעם לרעננה לשאול אותה מה עושים, והיא בודקת, פקידה אחרת כמובן, והיא אומרת לי, גברת, בשלישי לחודש הכל עמוס לי אין לי תורות, ואני קופצת ואומרת לה מה זאת אומרת? לפני כמה דקות אמרו לי בשלישי, לא מבצעים כי אין רופאים שיעשו את הבדיקה הזאת, בקיצור אחרי ויכוחים וכאלה, זרקתי לה את המשפט, תגידי לא מספיק מה שאנחנו עוברות, גם לאולטרא צריך לטרטר אותנו, את מצפה שאני אסע מכפר סבא - לתל אביב, או רמת גן בשביל אולטרא, ואז היא אומרת לי שניה תני לי לבדוק, ונותנת לי טלפון של קופת חולים אחרת ברעננה, ושם כן קיבלו אותי לשלישי לחודש, וכן היה להם תורות, אז אני רוצה להבין, לא יכלו לחסוך ממני את כל הטלפונים והעצבים האלה, כל כך קשה היה לפקידה אחת, לבדוק את כל זה. לא נורא העיקר שהסתדר, נדלקתי כמו אש, אבל נכבתי מהר. עכשיו השאלות שלי הם: מה זה שחלות פוליצסטיות, הרופא שלי אמר ש 5 8 אחוז מהנשים סובלות מזה, האם יש לי סיכוי להכנס להיריון טבעי, יחד עם המטרודין. שאלתי אותו לגבי זה, והוא אמר שהזרעות לא צריך כי הזרע באיכות טובה, לגבי ההפריות שמתי לב רק עכשיו שהוא לא ענה לי. מה אתן אומרות יש לי סיכוי. מה עושים עכשיו, ביום שישי אני מתחילה זריקות,יש מישהי מכפר סבא, שיכולה ללמד את בעלי, איך להזריק לי, וככה לחסוך ממני את הנסיעה לפתח תקווה. באולטרא סאונד ישבה לידי אישה בהיריון, וכל רגע ירדו לי דמעות מהעינים לא יודעת מה קרה לי נהייתי כזאת רגשי, רואה נשים בהיריון ובוכה, ועד היא שואלת אותי, את גם ל 16:30 ואני אומרת כן, והיא אומרת מוזר גם אני, ואני אומרת לה, אנחנו לא לאותו האולטרא, אז היא אומרת לי מה? אמרתי לה אני עדיין לא בהיריון, ובקיצור פה ושם, כמה מילים בכללי, יותר נכון לגבי העיכוב בשעה נקבע לי ב ארבע וחצי נכנסתי רק בחמש, והערות על ילדים שרצו לנו בין הרגליים, וכאלה וכאלה. אבל הדמעות חונקות אותי עד עכשיו למה? יש למישהו תשובה בשבילי, כי אני חנוקה, ואולי זה ההורמונים של ההיריון, ואולי זה הקטע של השבירה, שמתחיל עכשיו ואני מקווה יגמר עוד היום, כי אני רוצה להתחיל טיפול מחוזקת, אז עדיף להשבר עכשיו ולא באמצע. סליחה על מגילת העצמאות, הרגשתי צורך להתפרק פה, תודה לכן. האופה

אופה3

New member
../images/Emo41.gifהפעילות למען החיילים מתחדשת זקוק

זקוקה אני לעזרתכם, כל מי שיכול לתרום לנו מוצרים, להתרים אנשים, לשלוח אלינו חבילות, או אפילו להביא אותם, אשמח עם תיצרו עימי קשר במסרים, או בפורום שאותו אני מנהלת למען החיילים פורום מס´ 429, הלוחמים בשטח, ועם כל זה שהם מאורגנים, הם עדיין זקוקים לדברים, אשמח לכל פניה מצידכם ומי שרוצה מוזמן, ביום שישי הקרוב, לכפר סבא, בין השעות 10-14 בתחנה המרכזית, בתחנות השומרון, יוקמו שם שולחנות, ויהיה שם איסוף למען החיילים, אשמח אם תוכלו להגיע ולתרום, אני לא אהיה שם, אלא נציגים של הוועד למען החייל, ומתנדבים שלנו. יש גם נקודות איסוף בכפר סבא, ברח´ התעש 9, קליית יוסי, כל יום משעות הבוקר ועד הערב, שם ניתן להשאיר את תרומתכם. תודה לכם על כל העזרה מראש האופה

אופה, אני מצטערת על היום הלא-נעים

שעברת. מאוד מוזר מה שאת מספרת, כי עד כמה שידוע לי, לא צריך תור לאוטרסאונד זקיקים במכבי. מי שמבצע את הבדיקה זה בדרך כלל טכנאי/ת ולא רופא ולמשל ברמת מרפא ברמת גן יש בכל יום טווח שעות (7.00-9.00) המיועד רק לנו, המנסות להרות. אפילו יש הגבלה על נשים הרות מלבצע את הבדיקות שלהן שעות אלה. כדאי אולי לנסות לברר איפה באזור כפר סבא יש מכון שפועל באופן דומה. אני לא יודעת הרבה על שחלות פוליציסטיות. אני כן יודעת שזה נחשב בעיית פוריות קלה יחסית לפתרון. יש על זה המון חומר בפורום ועוד הרבה יותר באינטרנט. תעשי חיפוש על PCOS - Polycystic Ovaries Syndrome . לגבי לימוד ההזרקה, כל הכבוד לבעלך שהוא מוכן ללמוד להזריק לך לשריר. לי יצא במקרה שביום שבו התחלתי להזריק הייתי בכפר סבא. נכנסתי למרפאה של מכבי במרכז העיר (קרוב לוייצמן) ומצאתי שם אחות מקסימה וסבלנית בשם ליאורה שהסבירה לי צעד אחר צעד בדיוק מה ואיך לעשות. למחרת חזרתי למרפאה במקום מגורי (עוד לא הרגשתי די בטוחה לעשות את זה לבד) וגם האחות שם היתה סופר-נחמדה וליוותה אותי כשהזרקתי לעצמי. הדרכה זה חלק מהתפקיד שלהן והן עושות את זה ברצון ובנעימות. שיהיה בהצלחה.

אופה3

New member
רוצה עוד ילד, האמת שליאורה מקסימה

היא ממש נשמה טובה, והיא היחידה שמזריקה לי, הלכתי אליה היום, ובעלולי למד אצל האחות השניה , שאת הזכרת. חומר באנגלית על זה אני לא יכולה לקרוא אשמח אם תשימו לי קישור על זה בעברית. תודה רבה לך, האופה

אופה יקרה!!!

קודם כל צר לי על כל הבלאגן שעברת, לא יודעת למה כל כך טירטרו אותך.. לא פייר..כמו שאמרת, גם ככה הבעיות שלנו לא נעימות במיוחד.. אבל אופה, לגבי השבירה, לא! אל תשברי, אנחנו כאן נתמוך בך כמה שצריך כל הזמן עד ש... (טוב, את יודעת).. וסליחה שאין לי תשובות בשבילך... אבל יענו לך המנוסות יותר..
וכל הכבוד לך על העבודה שאת עושה למען החיילים!!! כן ירבו כמוך !!

דבי&

New member
לא להתייאש

גם אני פולציסטית ונכנסתי להריון מזריקות מטרודין. שחלות פולציסטיות זו בעיה קלה יחסית שנגרמת על ידי עמידות יתר של הגוף לאינסולין ולכן הביוץ לא סדיר או שאין ביוץ בכלל. אם אין לך בעיה עם אנגלית אז תעשי חיפוש באינטרנט לפי polycystic ovary syndrome או PCOS בקיצור וגם פה בפורום בקישורים יש לינקים לאתרים טובים בנושא. רופא ממחלקת הפוריות בבי"ח איכילוב אמר לי פעם ש- 80% מהנשים שיש להן שחלות פולציסטיות נכנסות להריון מזריקות והשאר נכנסות להריון מהפריות מבחנה אבל אין חשש שלא יהיה הריון בכלל, זה רק לוקח יותר זמן. בקשר לזריקות - גם בעלי הזריק לי וזה עזר לי מאוד כי הרגשתי שהוא שותף לתהליך לא פחות ממני. לימדה אותו אחות מרפאה של מכבי ואני ממליצה על זה בחום. בנוסף, בגלל שבדרך כלל השמנה היא תופעת לוואי נוספת של שחלות פולציסטיות, כדאי לרדת במשקל ובכך להקל על התופעה. הבעיה היא שעבורנו זה די בלתי אפשרי ע"י דיאטה רגילה בגלל עמידות הגוף לאינסולין ולכן נותנים היום כדור שבדרך כלל נותנים לחולי סוכרת בשם גלוקופז´ והוא עוזר גם לרדת במשקל.

להגיד יפה שלום לפוליצסטיות ומהר!

הי, גם אני פוליצסטית - במקרה שלי רזה ללא אקנה ושיעור יתר. הרופא כל הזמן אומר שזה קצת מסובך -אבל אני אופטימית -מחזיקה לך אצבעות!! גם לי סיפרו שזה מאד נפוץ ופתיר בקלילות - אבל שזה מגיע אליך - הבעיה הופכת להיות אישית וכואבת. בגלל שיש הרבה זקיקים בשחלות- מה שאופיני לפוליצסטיות -נוהגים לטפל בעדינות--> לא להפציץ בזריקות כי הסיכוי לגירוי יתר הוא גבוה. אני התחלתי להזריק לעצמי גונל בירך מהזריקה השניה -ותאמיני לי השד לא כל-כך- אני חושבת שיותר פחדתי מהפחד עצמו (וחוץ מזה שיש לי ידים שמאליות עם קורדינציה שואפת לאפס) -אבל בסוף הצלחתי !! -אני בטוחה שגם את תצליחי אני היום בערב עוברת הזרעה ראשונה -לא שיש בעיה עם הזרע - אבל...-הרופא הציע ואנחנו הסכמנו! זהו , מקווה שעזרתי

זה עניין של זמן ואת תהיי בהריון

יותר מהר ממה שאת חושבת. לאופה ברוכה הבאה לפאנל הפוליצסטיות, תרשי לי לעודד אותך בזה שלי חן שבישרה לנו ביום ראשון על הריון גם היא הייתה פוליצסטית וכמוה יש כאן בפורום לא מעט בנות. יש דרגות שונות של פוליצסטיות. המאפיינים שיכולים להיות הן: אקנה, שיעור יתר, השמנה, ערכי LH גבוהים מ FSH וביוץ לא סדיר או אין ביוץ כלל. לי למשל יש ערכי LH גבוהים ואינני מבייצת ולכן מסדירים לי זאת באמצעות זריקות לגבי השאר אני לא שמנה ואין לי שיעור יתר. התופעה של שחלות פוליצסטיות היא שיש הרבה זקיקים קטנים ולא מעט פעמים קורה שהביצית לא חורגת מהזקיק ואז לא מופיע המחזור. גם חשוב מאוד להיות עם היד על העליונה בכדי למנוע גירוי יתר של השחלות כי אז יכולות להיות ציסטות קשות בגלל שיש התפתחות של הרבה זקיקים. זו אכן נחשבת בעיית פוריות קלה ונקווה שכולנו נקלט להריון במהרה. בהצלחה רבה!!!!!

orp

New member
אני פולצסטית גם ויש לי שאלה !!../images/Emo35.gif

היום הייתי אצל הרופא וקיבלתי את התוצאות של בדיקות הדם הפורפ´ הנחמד הסביר שרואים שאני מקרה קלאסי של שחלות פולצסטיות אם מישהו יוכל להסביר לי את הערכים הנ"ל אני מאוד אשמח הוא הסביר בכללי אבל עדין הייתי רוצה להבין ערכים אלו ? LH-14.6 FSH-4.5 PROLACTIN - 128 TESTOTERON TOTAL - 3.02 TESTOTERON FREE-7.1 INSULIN-2.9 אם מישהי תוכל להסביר מה בדרך כלל הערכים הנורמלים לעומת הערכים הנ"ל אני מאוד אשמח כמו כן מה זה PROLATIN תודה מראש על כל העזרה

עמית@

New member
בדרך כלל הLH וה FSH פחות או יותר

שווים לפוצליציסטיות "קלאסיות" יש עודף (בדרך כלל פי 3) של LH שהוןא הורמון ההצהבה- כך שגדלים הרבה זקיקים אבל אף אחד מהם לא מבשיל- לכן השיבושים בביוץ. פרולקטין הוא הורמון החלב- כשהוא גבוה מדי הוא יכול לשבש את הביוץ.

orp

New member
עמית |../images/Emo51.gifרבה יש לי שאלה נוספת

עמית יקרה מה תפקידו של הורמון ההצהבה - LH ומה תפקידו של הורמון FSH תודה על התשובות מראש !!!

אופה3

New member
תודה לכולכן, ובעלי למד להזריק לי

היום הלכנו לאחות ליאורה ממכבי, וכמו שאמרו פה, היא הסבירה לבעלי, ואת האמת, יש אחיות ברמת מרפא שעושות את הזריקה הרבה יותר כואבת. הוא היה ממש ממש מלאך בכלל לא כאבה לי הזריקה, לא הרגשתי אותה אפילו, ולפחות הוא ראה שהשד לא נורא. לגבי ההשמנה, יש לי השמנת יתר, ואני בהחלט אבקש מהרופא את הגלוקטז שהזכירו פה. תודה לכן על כל התגובות עודדתן אותי וממש העלתם את מצב רוחי. תודה בנות, שמחה על תמיכתם, ואני עדיין פה, וגם אחרי שבעזרת השם אני אהיה בהיריון,אני אקפוץ לבקר, כי בית כמו זה לא שוכחים. האופה

עמית@

New member
הFSH אחראי על גדילת הזקיקים

לכן כשמוסיפים FSH מלאכותי (כמו במטרודין גונל ודומיו) נוצרים הרבה זקיקים) וLH אחראי על הבשלת הזקיקים ועל חריגת הביצית מהזקיק חוסר איזון בין שניהם גורם לכך שגדלים אצלך זקיקים קטנטנים שלא מגיעים לגודל סביר ובטח ובטח שלא מבייצים- אבל ניתן לפתור את זה בקלות בתוספת של FSH באופן ישיר (כמו זריקות) או באופן עקיף- דרך השפעה על יותרת המוח (בכדורים) בהצלחה

kasa

New member
הי, עמית, אם כבר נתת כאן הסבר

כל-כך מקיף על פוליציסטיות, גם אני רוצה לשאול משהו: גם אני מוגדרת כפוליציסטית, ואצלי ה-LH הוא יותר נמוך מה-FSH. :- LH - 2.85 FSH - 4.71 מה זה אומר ?!

LeeLoo1

New member
אופה יקרה.... גם אני....

גם אני פוליציסטית וכולם אומרים לי שזו בעיה שכיחה .... כמו שאמר לי פרופ´ בידר "את בטוח תכנסי להריון... הכל בסדר אצלך ואצל בעלך... להריון תכנסי", אני מאמינה לו... למרות שזה קשה... למה אני???? אבל נעבור את זה... שיהיה לך בהצלחה בהמשך...

למעלה